Női kosár NB I: ezúttal a Vasas győzte le a Pécset, amely tizedszer is kikapott

R. D. P.R. D. P.
2022.11.11. 19:21
A pécsiek a Vasasnak sem okoztak gondot, zsinórban harmadszor győztek az angyalföldiek (Fotó: Vasas Women Basketball/Facebook)
A Vasas Akadémia fölényes győzelmével indult a női kosárlabda NB I 9. fordulója: az angyalföldiek a PINKK Pécsi 424 otthonában nyertek, 68–99 arányban.

Zsinórban a tizedik vereségét szenvedte el az idényben a PINKK, amely így továbbra is sereghajtó a tabellán. Ugyan a Vasas idegenben simán felülmúlta a pécsieket az első három negyedben, a hazaiak az utolsó játékrészt, ha minimális előnnyel is, de behúzták.

A találkozó legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai légiósa, Katrina Pardee lett, aki csapata 99 pontjából 26-ot szerzett.

A Vasas sorozatban a harmadik győzelmét aratta az NB I-ben, ami egyelőre a továbbjutást érő 6. helyre elég.

PINKK PÉCSI 424–VASAS AKADÉMIA 68–99 (18–29, 9–20, 18–28, 23–22)
Pécs, 50 néző. Vezette: Fodor, Nyilas, Jakab
PÉCS. Tenyér 6, ZSIVALJEVICS 16, Szücs L. 2, Vincze 11/6, KOVÁCS K. 13. Csere: Bojtár 4, ZSILINSZKI 13/9, Horváth Zs. 3. Edző: Kovács Dénes
VASAS: PAPP K. 10, TÓTH O. 13/3, SZMAILBEGOVICS 9/3, Madár E. 9/3, NUNN 11. Csere: Madár K. 4, Szerencsés 2, PARDEE 26/18, Budácsik 7, Salamon 8, van Rijs L., van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–11. 7. p.: 11–22. 9. p.:15–26. 12. p.: 24–35. 16. p.: 24–45. 19. p.: 27–48. 22. p.: 29–60. 28. p.: 39–75. 33. p.: 52–82. 37. p.: 60–92. Kipontozódott: Salamon (39. p.)
Kovács Dénes: – A Vasas üde színfoltja a magyar bajnokságnak. Amit játszott, az nem igazán feküdt nekünk. Amikor fizikailag fel tudtuk venni velük a harcot, egyenrangú felek voltunk, de amikor kicsit lazítottunk, egyszerűen átrohantak rajtunk.
Milos Pavlovics: – Tudtuk, hogy a hazai csapatban akadnak hiányzók, ennek ellenére nagyon komolyan vettük a meccset az első pillanattól kezdve. A játékosaim végrehajtották, amit kértem tőlük, ezért elégedett lehetek a látottakkal.