Női kosár NB I: dupla dupla a Szekszárdban, 50 pontos győri siker

P. K.P. K.
2020.12.05. 20:00
A fehérben játszó szekszárdiak a Cegléd ellen győztek (Fotó: Tolnai Népújság/ Makovics Kornél)
A Szekszárd hazai pályán 94–83-ra legyőzte a Ceglédet szombaton a női kosárlabda NB I-ben. A játéknap legnagyobb különbségű győzelmét a ZTE-t  92–42-re legyőző Győr aratta.

A kilencedik bajnoki meccsén a nyolcadik sikerét arató Szekszárdban a magyar válogatott Goree Cyesha 24 ponttal és 10 lepattanóval dupla duplát ért el, ezzel főszerepet játszott csapata Cegléd elleni, 94–83-as hazai győzelmében. A vendégeknél az amerikai Tinara Moore 25 pontig jutott.

A Győr fölényes, ötvenpontos győzelmet aratott a Zalaegerszeg vendégeként. A másik esti mérkőzésen a PEAC-Pécs három veresége után megverte az MTK-t.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 9483 (22–20, 23–10, 24–25, 25–28)
SZEKSZÁRD: Theodoreán 4, Miklós 6, Bálint 11/9, SKORICS 20/6, GOREE 24. Csere: Studer Á. 13/6, Friskovec 8/3, Zele 4, Szabó F. 2, Renczes, Gereben 2. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD: ORTIZ 21/3, Szirony, Szotiriu 15/6, Kobolák, MOORE 25. Csere: Révész, McBryde 11/9, Bozóki 11/3, Ruják, Gorjanácz, Viszmeg. Edző: Kosztasz Keramidasz
Szekszárd, zárt kapuk mögött. V: Söjtöry T., Farkas G., Pozsonyi L.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–2. 5. p.: 12–8. 8. p.: 18–18. 12. p.: 25–24. 15. p.: 38–27. 18. p.: 40–28. 22. p.: 50–30. 27.p.: 64–42. 29. p.: 64–51. 33. p.: 72–66. 36. p.: 78–72. 38. p.: 88–81
Kipontozódott: Szotiriu (30. p.). Ortiz (40. p.)
Djokics Zseljko: – Vagy túl korán elhittük, hogy húszpontos vezetésünknél „zsebben” a meccs, vagy az egy hét alatt lejátszott három találkozó vett ki túl sokat belőlünk. A végjáték miatt mérges vagyok, elemeznünk kell a látottakat.
Kosztasz Keramidasz: – Próbáltuk a saját játékunkat játszani, de ez az első félidőben csődöt mondott. Büszke vagyok a csapatomra, hogy húszpontos hátrányban sem adta fel, és „visszajött” a meccsbe. Ki tudja, hogy alakult volna a végjáték, ha a kipontozódó Szotiriu az utolsó negyedben is a pályán van...

ZTE NKKUNI GYŐR MÉLY-ÚT 42–92 (9–19, 18–20, 4–24, 11–29)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V: Győrfy, Hervay, Németh P.
ZTE: DZOMBETA 16, Mányoky 3/3, Horváth Fruzsina 4/3, Kulcsár 6, SZABÓ P. 10
Csere: Úr 3/3, Dömötör, Horváth F., Szabó K.
Edző: Ambrus Péter
GYŐR: KIESEL 10, DUBEI 10, Dombai 9/3, Török 6, Mompremier 10
Csere: Keita 8, BARNAI 10, Révész 7/3, Varga Zsó. 6, Weninger 6, Lass 4, Mansaré 6
Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 7. p.: 7–10. 15. p.: 20–27. 18. p.: 20–34. 35. p.: 31–51. 29. p.: 31–61. 33. p.: 35–67. 38. p.: 39–86
Kipontozódott: Szabó P. (40. p.)
Ambrus Péter: – A vereség ellenére örülök, ilyen jó első félidőt még egyszer sem sikerült produkálnunk. A második játékrészben a Győr kihasználta jelentős magassági fölényét, a védekezés felőrölte az energiánkat, és így egyre nőtt a különbség. Hosszabb távon egyértelmű, hogy az első húsz percre építkezhetünk.
Iványi Dalma: – Ezt terveztük. Az első félidőben kiegyenlítettebb volt a játék, a szünetben viszont azt kértem, hogy sokkal keményebben védekezzünk. Ezt sikerült is megvalósítani. Mindenki pályára léphetett, győztünk, elégedett vagyok.

PEAC-PÉCSTFSE-MTK 76–59 (11–12, 20–13, 21–17, 24–17)
PÉCS: SZÜCS R. 13/9, Habling, STRAUTMANE 20/12, Andusics, KISS V. 21/3. Csere: SAROK 15/9, Szücs Luca 5/3, Laczkó 2, Bojtár, Hegedűs R. Edző: Csirke Ferenc
TFSE: Ch. JENKINS 23/9, Dúl, Bernáth 9/6, Németh A. 5, A. JENKINS 13. Csere: Markovics 6, Boros, Katona 3/3, Kovács V., Herman. Edző: Magyar Bianka
Pécs, zárt kapuk mögött. V: Goda, Balogh Gy., Varga-Záray
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 6. p.: 5–10. 13. p.:15–14. 17. p.: 22–21. 23. p.: 31–25. 26. p.: 41–34. 33. p.: 57–44. 37. p.: 66–51
Kipontozódott Habling (38. p.)
Kiállítva: Andusics (16. p.)
Csirke Ferenc: – Hatalmas kalapemelés a lányoknak, hiszen a „Hospital Team″ legyőzte a full MTK-t. Senki sem tudja, mekkora melót fektettünk bele a meccsbe. A kiállítás után – bátran állíthatom – pályafutásom abszolút legnagyobb győzelmét arattuk. Mindenki nézze meg, aki teheti, hogyan lehet szívvel kosárlabdázni és megnyerni egy ilyen összecsapást.
Magyar Bianka: – Most játszottunk a legrosszabbul ebben az idényben. Nem ültek a dobásaink, pedig alapvetően dobócsapat vagyunk, és ez elbizonytalanított bennünket. Szerdán önbizalommal teli csapatot szeretnék a pályán látni.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 9 8 1 839–624 17
2. Uni Győr Mély-Út 9 7 2 718–631 16
3. Aluinvent DVTK 10 6 4 774–700 16
4. Ludovika-FCSM Csata 9 6 3 719–618 15
5. Sopron Basket 7 7 640–395 14
6. VBW CEKK Cegléd 8 5 3 604–550 13
7. TFSE-MTK 8 3 5 596–601 11
8. PINKK-Pécsi 424 10 1 9 635–831 11