Női kosár NB I: az utolsó másodpercekben nyert a Vasas

MTI/R. P.MTI/R. P.
2021.11.21. 17:11
Izgalmas meccsen győzött a Vasas (Fotó: dvtk.eu)
A Vasas 60–59-re győzött idegenben a DVTK ellen a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A Szigetszentmiklós 21 ponttal verte meg a PINKK Pécs csapatát.

A Vasas három másodperccel a vége előtt még hátrányban volt, de a szerb Nadija Szmailbegovics duplájával végül nyert a DVTK vendégeként a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A fővárosiak hat vereség mellett a második győzelmüket aratták a bajnokságban.

Az előzőleg nyeretlen csapatok találkozóján az újonc Szigetszentmiklós nagy különbséggel verte a PINKK Pécsi 424 csapatát.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Diósgyőri VTK–Vasas Akadémia 59–60
(13–16, 10–10, 14–16, 22–18)
Miskolc, 600 néző. V: Győrffy, Minár, Rácz.
DVTK: Kányási 5/3, Aho N., Vorpahl 7/3, Kiss A. 1, GREEN 18. Csere: HAYES 19, Bernáth 5/3, Tóth F. 4. Edző: Földi Attila
VASAS: PAPP K. 9/3, Bach 7, Tóth O. 3, BUDÁCSIK 10, Heljic 7/3. Csere: SZMAILBEGOVICS 11/6, Madár E. 6, Pusztai P. 5/3, Salamon 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 9. p.: 9–15. 13. p.: 21–18. 17. p.: 23–18. 19. p.: 23–23. 25. p.: 30–30. 27. p.: 32–35. 29. p.: 35–35. 34. p.: 43–48. 37. p.: 50–50. 40. p.: 56–53. Kipontozódott: Budácsik (36. p.), Aho N. (39. p.)
Földi Attila: – Nehezen tudom megfogalmazni, hogy mi történt a mérkőzésen és velünk. Sok hibával játszottunk, de erre valahol számítani is lehetett. Vorpahl és Hayes érkezése miatt a héten a figuráinkat gyakoroltuk. A hatvan kapott pont nem vészes, de a dobószázalékunk és az ötvenkilenc dobott pontunk hazai környezetben borzasztóan kevés a csapatunktól.
Milos Pavlovics: – Talán ez volt az első mérkőzésünk az idényben, amelyen a lányok negyven percen keresztül hittek önmagukban és az elvégzett munkájukban. Nagyrészt sikerült tartaniuk az előzetes taktikai tervben megbeszélteket. Igyekszünk ezen az úton haladni tovább.

PINKK Pécsi 424–BKG-Prima Szigetszentmiklós 66–87 (22–16, 19–28, 16–26, 9–17)
Kozármisleny, 50 néző. V: Farkas, Goda, Jakab.
PINKK: Mujovics 5/3, Tenyér 10, VINCZE 16/9, Jáhni 8, DAVIS-STEWART 14. Csere: ZSILINSZKI 10/3, Szücs L., Horváth B., Borbás 3/3. Edző: Vanja Miljkovic
SZIGETSZENTMIKLÓS: ZSIVALJEVICS 21/6, ANGYAL B. 18/12, C. Davis 4, ALDAZABAL 20/6, CAMPISANO 17/3. Csere: Kovács V. 2, Vári 3, Raus 2, Suppán. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–2. 8. p.: 20–12. 13. p.: 24–23. 17. p.: 38–32. 22. p.: 45–50. 27. p.: 52–65. 32. p.: 61–77. 36. p.: 61–82. Kipontozódott: Zsilinszki (34. p.)
Vanja Miljkovic:
– Egyértelműen jobban játszott a Szigetszentmiklós. Akadtak pozitívumok a védekezésünkben, de a támadásunkban sok volt a ki nem kényszerített hiba.
Gedei Tibor: – Voltak már olyan mérkőzéseink, ahol jobban játszottunk, mint most. Ennek ellenére nagyon örülök klubunk első élvonalbeli sikerének.

Ludovika-FCSM Csata–TFSE-MTK 62–64 (18–18, 18–9, 14–16, 12–21)
Ludovika Aréna, 200 néző. V: Mészáros B., Tőzsér, Makrai.
CSATA: Horváth Bernadett 11/9, Balogh L., LELIK 14, Hegedűs J. 9, CAREY 18. Csere: Toman P. 2, Böröndy V. 8/6, Angyal N. Edző: Tursics Krisztián
TFSE: CH. JENKINS 14/3, Theodoreán 3/3, DÚL P. 22/18, KIRÁLY A. 11/9, Tapley 2. Csere: Németh A. 5, Baa 2, Pavel 5, Burján. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–4. 8. p.: 14–13. 13. p.: 20–23. 18. p.: 28–27. 23. p.: 38–32. 26. p.: 43–40. 29. p.: 47–43. 32. p.: 52–49. 36. p.: 52–59. 39. p.: 60–62. Kipontozódott: Németh A. (38. p.), Theodoreán (40. p.)
Tursics Krisztián:
– Mindent megtettünk azért, hogy ellenfelünk nyerje meg a mérkőzést. A második félidő elején kaptunk három triplát, ez annak volt köszönhető, hogy rosszul védekeztünk, puhák voltunk a palánk alatt. Támadóoldalon teljesen magunk alatt teljesítettünk, mindezt mutatja a hárompontos-dobószázalékunk is, a végére pedig elfogytunk. Össze kell szedni magunkat, dolgoznunk kell tovább, hiszen újabb mérkőzések várnak ránk.
Magyar Bianka: – Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet. A legutóbbi évad keretéből kiesett két húszpontos játékosunk, őket igyekszünk csapatmunkával pótolni. A mostani taktikához sok pluszt tudtunk adni, fiatal játékosaink vitték a prímet Dúl Panka és Király Andrea személyében. Azonban nem szeretnék kiemelni senkit, igazi csapatmunka eredményezte a sikert. Alázatosnak kell maradnunk, és készülni a következő ránk váró összecsapásokra.

1. Sopron Basket 9 9 739–481 18 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 8 698–502 16 1.000
3. PEAC-Pécs 8 6 2 593–556 14 0.875
4. Ludovika-FCSM Csata 8 5 3 580–503 13 0.813
5. DVTK 8 4 4 612–553 12 0.750
6. Uni Győr Mély-Út 8 4 4 569–571 12 0.750
7. ELTE BEAC Újbuda 8 4 4 520–558 12 0.750
8. TFSE-MTK 8 3 5 487–566 11 0.688