Női kosár NB I: a ZTE négy között, 3. meccs dönt a Győr–Szekszárd párharcban

2019.04.07. 19:08
A ZTE NKK másodszor is legyőzte a PEAC-Pécst a női kosárlabda NB I rájátszásában, ezzel bejutott az elődöntőbe. A CMB Cargo-Uni Győr remekül kezdett, majd a hajrában majdnem kiengedte a győzelmet a kezéből az Atomerőművel szemben, végül 60–57-re nyerni tudott, és egyenlített az egyik fél két sikeréig tartó párharcban.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
Zalaegerszeg, 650
néző. V: Földházi, Ádám, Rácz
ZTE NKK–PEAC-PÉCS 77–58 (17–16, 21–11, 21–17, 18–14)
ZTE: KOIZAR 17/3, PUSZTAI P. 10, MALCI 22/9, BOONSTRA 5, Parker 2
Csere: HORTI D. 15, Gáspár-Szalay 6, Kovács G., Benke S., Preisinger Edző: Gáspár Dávid
PEAC: Vanloo 5/3, Wentzel 9/3, Simon Zs. 8, Tetemondová 5/3, IMOVBIOH 23
Csere: Gémes-Sarok 6/3, Brewer 2, Ruják N., Tányér Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–6. 8. p.: 15–14. 14. p.: 26–24. 19. p.: 38–26. 24. p.: 49–33. 26. p.: 54–35. 32. p.: 63–49. 36. p.: 75–51
Kipontozódott: Parker (38. p.), Horti D. (40.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a ZTE javára.
Gáspár Dávid: – Mérhetetlenül büszke vagyok a játékosaimra és a stábra, óriási munkát végeztek, hogy bekerüljünk a legjobb négy közé. A közönségnek is nagy elismerés jár, buzdításukkal sokan sokat segítettek.
Meszlényi Róbert: – Sajnos ezúttal sem játszottunk jól. Küzdöttünk, akartunk, de gyengén dobtunk, így nem lehetett más a vége, mint vereség.

CMB CARGO-UNI GYŐR–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 60–57 (14–13, 24–13, 8–13, 14–18)
Győr, 150 néző. V: Tőzsér, Praksch, Boros
GYŐR: Sz. Mandics 5, RAKSÁNYI 17/3, Varga Zs. 2, SZPANU 19/6, GRAY 9
Csere: Nagy D., Czank, Krnjics 8, Török Á. Edző: Milos Pavlovics
SZEKSZÁRD: Studer Á. 4, DOJKIC 13/3, Gereben 2, McCall 6, Bishop 9/3
Csere: F. ELDEBRINK 16/3, Theodoreán 5/3, Kiss V., Mansaré 2, Bálint R. Edző: Djokic Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–6. 9. p.: 11–11. 13. p.: 23–18. 18. p.: 36–22. 22. p.: 40–30. 27. p.: 44–35. 33. p.: 50–46. 37. p.: 55–48. 40. p.: 57–57
Kipontozódott: McCall (35. p.), Varga Zs. (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Milos Pavlovics:
– A győzelemnek különösen azért örülök, mert voltak problémáink, sérültjeink, ennek ellenére a két csapat közötti különbséget a mi harcosabb felfogásunk jelentette. A támadásoknál is javultunk, kevesebb dobást hibáztunk, ezért is volt az ellenfélnek több lepattanóból szerzett labdája.
Djokics Zseljko: – Ezután a mérkőzés után nehéz kosárlabdáról beszélni. Egy hatvan–ötvenhétre végződő összecsapáson a hazaiak harminchét büntetőt dobhattak, mi tizenegyet. Ha nem hallgatok a játékosaimra, lehívtam volna őket a pályáról.