Női kosár NB I: a Vasas nyert, harmadik meccs dönt Pécsen

2021.04.03. 20:11
Brianna Fraser 17 ponttal és 10 lepattanóval zárt a Vasasban (Fotó: Kisalföld/Huszár Gábor – archív)
A Vasas hazai pályán 70–63-ra legyőzte a PEAC-Pécset a női kosárlabda NB I rájátszásának szombati játéknapján, így kiegyenlítette az 5–8. helyért zajló párharc állását. A másik pár első meccsén a TFSE-MTK idegenben legyőzte a Csatát, míg a bennmaradásért zajló körmérkőzés szombati játéknapja a Ceglédnek és a PINKK-nek hozott sikert.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
AZ 5–8. HELYÉRT
VASAS AKADÉMIA–PEAC-PÉCS 70–63 (29–18, 15–12, 14–16, 12–17)
Pasaréti út,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Sörlei, Varga-Záray
VASAS: PAPP K. 14/9, BACH 13/3, Tóth O., Budácsik 6, FRASER 17. Csere: Szerencsés, SZMAILBEGOVICS 14/9, Madár E. 6, Madár K., Hizsnyik. Edző: Milos Pavlovics
PEAC: Sánta 3/3, DUDÁSOVÁ 13/6, Strautmane, ANDUSICS 12, KISS V. 25. Csere: Laczkó 5/3, Popovics 5/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–4. 7. p.: 21–8. 13. p.: 35–20. 17. p.: 42–25. 24. p.: 48–30. 28. p.: 53–44. 33. p.: 60–50. 37. p.: 64–57
Kipontozódott: Madár E. (31. p.), Fraser (35. p.), Andusics (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Milos Pavlovics:
– Nagyon jó első félidőt játszottunk, de elszalasztottuk a lehetőségeinket, hogy korábban lezárjuk a mérkőzést. A nagyszünet után kicsit agresszívebben jött ki a pécsi csapat, ami kifizetődő volt neki. Úgy gondolom, negyven percet tekintve mi voltunk a jobb csapat.
Csirke Ferenc: – Egyszerűen hihetetlen, honnan álltunk fel megint, le a kalappal a lányok előtt. Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után, a komplett Vasas játszott ellenünk, két olyan hiányzó is visszatért, akik nem játszottak az előző meccseken. Nálunk ugyanúgy megvannak a problémák, nagyon remélem, hogy keddre ki tudunk egészülni két játékossal, azt a találkozót mindenképpen meg kell nyernünk.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–TFSE-MTK 66–73 (21–15, 13–16, 15–20, 17–22)
Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Győrffy P., Lengyel, Major
CSATA: Böröndy V. 10, Lelik 14/3, Mányoky R. 4, Hegedűs J. 2, ZEMPARE 19/9. Csere: Angyal B. 7/3, JAMES 10, Balogh L., Gyöngyösi. Edző: Tursics Krisztián
TFSE: DÚL 10/3, BERNÁTH 16, Katona Sz. 7/3, NÉMETH A. 7, MARKOVICS 20/18. Csere: Boros B. 1, Kovács V. 4, Herman, Király A. 6/6, Kováts G. 2. Edző: Magyar Bianka
Kipontozódott: Katona Sz. (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a TFSE javára
Tursics Krisztián:
– Gyalázatos teljesítményt nyújtottunk. Játékosaimnak kicsit magukba kellene nézniük, hogy milyen energiaszinttel érkeznek meg a meccsre, és milyen a felkészülésük a találkozóra. Erre a játékra nincs semmiféle mentségünk. Szerdára össze kell szednünk magunkat, felállnunk ebből a helyzetből, és kiharcolni a harmadik mérkőzés lehetőségét.
Magyar Bianka: – Büszke vagyok a csapatomra, hiszen sikerült bebizonyítanunk, hogy nem háromemberes csapat vagyunk, és hogy kőkemény munkát végzünk az egész idényben. Chanise Jenkins kezében elszakadt a szalag, őt már nem tudjuk pályára küldeni az évadban, Alisia Jenkins pedig fegyelmi okok miatt maradt ki a keretből, de a csapat megmutatta, hogy egységes, és olyanok vállalták a felelősséget, az irányítást, akik eddig a háttérben voltak. Nincs vége a párharcnak, nem szabad megnyugodnunk, hiszen a Csata is bizonyítani akar a veresége után. Szerdán meg kell szereznünk a második győzelmet, de nagyon oda kell figyelnünk.

A 9–12. HELYÉRT
3. FORDULÓ

ZTE NKK–PINKK-PÉCSI 424 60–71 (21–16, 18–21, 11–16, 10–18)
Zalaegerszeg,
zárt kapuk mögött. V: Boros T., Vida J., Németh P.
ZTE: DZOMBETA 10, Horváth Fruzsina 7, Kulcsár 7/3, Szabó P. 6, TUCHSCHERER 12. Csere: Horváth Fanni 5, Mányoki J. 5/3, Saad 8/3. Edző: Ambrus Péter
PÉCS: VORPAHL 19/6, Tenyér, ZUBAC 18, Kovács K. 11, Demeter N. 6. Csere: JÁHNI 8/6, Zsilinszki 2, Horváth Zs., Szücs Lilla 7. Edző: Vanja Miljkovic
Kipontozódott: Horváth Fruzsina (31. p.), Szabó P. (31. p.), Vorpahl (38. p.), Dzombeta (40. p.)
Ambrus Péter:
– A túlzott akarás rányomta a bélyegét a játékunkra. Az óriási küzdeni tudás jól jött, de nagyon sok volt a fault, mindemellett még pontatlanul is dobtunk. Ugyanakkor dicséret illeti a lányokat az elszántságért, ám sajnos görcsössé vált a játékunk, különösen a hajrában, a kipontozódások miatt gyengültünk, és így sajnos kikaptunk.
Vanja Miljkovic: – Minden elismerésem a csapatomé, mert matematikailag is bent maradtunk. A ZTE nagyszerűen játszott, nem számítottunk ekkora küzdelemre. Abban bíztunk, hogy űzzük-hajtjuk a hazaiakat, s a felgyorsult tempót talán nem bírják a végéig, ez bejött. Örülök a sikernek, és a bennmaradásnak.

VBW CEKK CEGLÉD–ELTE BEAC ÚJBUDA 70–63 (17–22, 17–20, 25–9, 11–12)
Monor,
zárt kapuk mögött. V: Söjtöry, Nyilas, Györfy R.
CEGLÉD: ORTIZ 21, Gorjanácz 8, Szotiriu 5/3, Kobolák 3/3, T. MOORE 17. Csere: Ruják N. 5/3, Révész L. 1, SZIRONY 10. Edző: Kosztasz Keramidasz
BEAC: Czank 5/3, Koch, BOROS J. 11/3, MÉRÉSZ 12, SMITH 26/6. Csere: Szabó D. 2, Zsámár 2, Dusanics 5, Galántai, Juhász. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 5. p.: 6–9. 8. p.: 12–16. 13. p.: 22–28. 17. p.: 28–34. 20. p.: 34–42. 23. p.: 43–44. 25. p.: 48–46. 29. p.: 57–51. 34. p.: 61–55. 38. p.: 66–60
Kipontozódott: Mérész (40. p.)
Kosztasz Keramidasz:
– Ha már így alakult a helyzetünk, mindenképpen nyerni akartunk, mert szerettük volna a lehető leghamarabb matematikailag is bebiztosítani a kilencedik helyet. Azzal, hogy a második félidőre és különösen a harmadik negyedre rendeztük a védekezésünket, feljavult a támadásunk is, és így elértük ezt a célt.
Balogh Judit: – Nagyon jó edzőmeccset játszottunk így a húsvét szombatján. Voltak jó periódusaink, és voltak rosszak, ahogy az ellenfélnek is. Igazán kár, hogy ezeknek a mérkőzéseknek már nincsen tétje, mert minden játékos jobban teljesítene, ha valami múlna rajtuk.