Női kosár NB I: a Vasas megszorongatta a pécsieket

2012.12.08. 20:20
A Vasas alaposan megszorongatta a PEAC-Pécset a női kosárlabda-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján: a vendégek végül 63–53-ra nyerték meg a mérkőzést.

A bajnokságban egyelőre győzelem nélkül álló hazaiak még a harmadik negyed közepén is tartották a lépést (33–33), de a végjátékot az esélyesebb pécsiek bírták jobban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING VASAS–PEAC PÉCS 53–63 (16–17, 8–13, 16–14, 13–19)
Pasaréti út, 120 néző. V: Jakab, Jurák, Minár
VASAS: Pusztai 3, Katona Sz. 4, Bajnóczi 11/3, Mansaré M. 7, HATÁR 4. Cs: BARNAI 9, Koch 2, Mányoky 9/9, Müller, Hegedűs J. 4. Edző: Diósadi Deák Éva
PEAC: Czirják, BARBOUR 16/3, Hutlassa 5/3, HORVÁTH L. 10/3, Jaeschke 2. Cs: FŰRÉSZ 16/15, Csutorás, Szamosi 4, Czukor 4, Dusanics 6. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–3. 8. p.: 11–12. 13. p.: 18–21. 17. p.: 20–27. 24. p.: 31–32. 28. p.: 35–39. 33. p.: 42–47. 37. p.: 47–55
Diósadi Deák Éva: – Egyértelműen vállalható mérkőzést játszottunk a PEAC ellen.
Zseljko Djokics: – Sajnos látszott rajtunk a fáradtság, huszonötödik meccsünket játszottuk ebben a szezonban. Az időjárási körülmények is megviselték csapatomat, a kialakult hóhelyzet miatt négy órát utaztunk. Négy mérkőzés van még számunkra az idén, majd jöhet a jól megérdemelt pihenés.