Női kosár NB I: a Sopron sima sikerrel kezdte az évet

2021.01.03. 17:47
Krajisnik (labdával) volt a meccs legeredményesebbje (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kosárlabda NB I-ben az első vasárnapi bajnoki mérkőzésen az idényben még hibátlan Sopron Basket a BEAC Újbuda otthonába látogatva kezdte az új évet, s 51–24-es félidei vezetés után végül 77–52-re győzött.

Az első negyed elején még úgy-ahogy jól tartotta magát az idényben eddig mindössze két bajnokiját megnyerő házigazda Újbuda, mert a negyedik percre összeszedett 7 pontos hátrányból még visszakapaszkodott, de végül 9 pontos vendégelőnnyel zárult az első játékrész. A folytatásban aztán hamar eldőlt a meccs: a soproniak öt perc alatt egy 12–0-ás rohammal nyitották az ollót, s a dudaszóhoz közeledve már 27 pont volt a különbség (24–51).

A játék a folytatásban sem sokat változott, a Sopron tovább növelte az előnyét, s így még az is belefért, hogy az utolsó játékrészt elvigye az Újbuda, így is 25 ponttal győzött. A vendégek legjobbja a 17 ponttal és 10 lepattanóval dupla-dupláig jutó Tina Krajisnik volt, a hazaiaknál Janae Smith ért el dupla-duplát (12 pont, 11 lepattanó).

A Győr a Sopronnál is könnyebb győzelmet aratott: 34 ponttal, 97–63-ra győzött Pécsen a PINKK otthonában. A Cegléd nagy csatában négy ponttal verte az MTK-t, míg a DVTK öttel győzött a PEAC vendégeként, a Vasas pedig meggyőző sikert aratott a ZTE-t fogadva.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

PINKK PÉCSI 424UNI GYŐR MÉLY-ÚT 63–97 (13–27, 27–27, 12–24, 11–19)
Kozármisleny, zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Fodor A., Szilágyi
PINKK:
VORPAHL 10/3, Tenyér 9/3, VÁRI 11, Demeter 6, Sarauskaite 8
Csere: Jáhni 11/3, Szücs L. 4/3, Kovács K., Pucz, Horváth Zs. 2, Borbás 2, Zsilinszki
Edző: Vanja Miljkovics
GYŐR: Dombai 4, KIESEL 14/6, Dubei 15/6, Török 7/6, MOMPREMIER 23
Csere: Weninger 5, BARNAI 12, Keita 3/3, Révész 6/6, Lass 6, Mansaré, Varga Zs. 2
Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 7. p.: 6–18. 12. p.: 18–31. 16. p.: 29–41. 22. p.: 42–58. 27. p.: 48–72. 36. p.: 56–88. 39. p.: 63–95
Vanja Miljkovics: – Az elején időnként jól védekeztünk, de aztán kimaradtak a ziccereink. A Győr megmutatta nekünk az erejét, nagyon jó csapat volt az ellenfelünk.
Iványi Dalma: – Az igazi arcunkat a második félidőben villantottuk fel, akkor már a védekezésünk is összeállt, a belső embereink magassági fölényét is jól használtuk ki. Mindenki pályán lehetett, ez is örömteli volt.
Tudósított: PUCZ PÉTER

ELTE-BEAC ÚJBUDASOPRON 52–77 (18–27, 6–24, 9–14, 19–12)
Gabányi-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Mészáros B., Lengyel, Varga-Záray
BEAC: Small 13, CZANK 10/3, Boros J. 6, Dusanics 3/3, SMITH 12/3
Csere: Koch 2, Zsámár, Mérész B. 4, Juhász A. 2
Edző: Balogh Judit
SOPRON: Fegyverneky 8, January 8/6, VARGA A. 13/3, Walker 5, KRAJISNIK 17
Csere: Williams 7/3, BROOKS 12, Varga S. 3, Határ 4, Czukor, Varga K.
Edző: Gáspár Dávid
Kipontozódott: Brooks (36. p.)
Balogh Judit: – Az volt a feladatunk, hogy megnehezítsük a Sopron dolgát, az első félidőben ez nem sikerült. Nyilván lejárt szavatosságú tejszínhabból nem tudunk habot verni, ez a mérkőzés is pont ilyen volt. Mostanra a karácsonyra vett tejszínhab szavatossága lejárt, jövő hétre igyekszünk vásárolni újat, de azt több literrel.
Gáspár Dávid: – Az első negyedben nagyon jól játszott a BEAC, ezért dicséret illeti őket. A második játékészben sikerült kiküszöbölnünk addigi védekezésbeli hibáinkat, kiértünk a hazaiak dobójátékosaira is. Tulajdonképpen a nagyszünetig minden eldőlt. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget biztosítani, ezzel is próbáljuk építeni játékosainkat.
Tudósított: LASZTOMÉRY ANDRÁS

VBW CEKK CEGLÉDTFSE-MTK 93–89 (27–18, 22–19, 26–28, 18–24)
Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 7. p.: 19–12. 13. p.: 33–18. 16. p.: 35–25. 19. p.: 47–34. 23. p: 53–48. 26. p.: 62–54. 34. p: 79–76. 39. p: 91–87
Kosztasz Keramidasz: – Látványos és egyben szoros mérkőzést játszottunk, ahol mindkét csapat 90 pont körül dobott. Jól kezdtünk, de a második félidőben akadt kis problémánk az ellenfél zónavédekezésével, illetve azzal, hogy szinte már lehetetlen hárompontosokat dobtak. A végjátékra azonban megtaláltuk az ellenszert és fontos győzelmet arattunk.
Magyar Bianka: – Úgy gondolom, három negyeden keresztül kiváló kosárlabdát játszottunk, három játékosunk megint megállíthatatlan volt, de kellett volna még egy kiugró teljesítmény. Ott ment el a mérkőzés, hogy nem tudtunk úgy kezdeni, ahogy szerettük volna.

DIÓSGYŐR: Medgyessy 3, KÁNYÁSI 9/6, Aho 6/3, HAYES 24, KISS A. 12
Csere: Pusztai P. 5, MOKANGO 12, Frindt, Montai-Vukov, Tóth F.
Edző: Földi Attila
Kipontozódott: Aho (38. p.), Andusics (40. p.)
Csirke Ferenc: – A mérkőzés képe alapján megérdemelten nyert a Diósgyőr, annál is inkább, mert hazai pályán csak harmincnyolc százalékkal dobtunk mezőnyből. Harcoltunk, de nem bírtuk végig, nagyon sok faultunk volt. Mínusz tíz pontnál, az utolsó három és fél percben kezdtünk el kosarazni, de ekkor már késő volt, bár talán a szurkolóink átlendíthettek volna minket a holtponton.
Földi Attila: – Nagyon kemény mérkőzés volt, ám a meccs nagy részében mi kontrolláltuk a játékot. Most is megvolt a szokásos hullámvölgyünk, de ezúttal jól jöttünk ki belőle, és bár Keyona Hayes huszonnégy pontja sokat jelentett, inkább Kányási Veronika két tripláját emelném ki, hozzátéve, hogy nem szoktam egy játékost külön dicsérni.
Tudósított: MÓCZÁN ZOLTÁN

VASAS AKADÉMIA–ZTE NKK 86–62
(30–26, 16–16, 25–6, 15–14)
VASAS: Papp K. 2, BACH 14/3, Tóth O. 8, Madár K. 7/3, FRASER 14
Csere: SZMAILBEGOVICS 13/3, SZERENCSÉS 6, MADÁR E. 6, Budácsik 7, Hizsnyik 5, Salamon 4, Mudra
Edző: Milos Pavlovics
ZALAEGERSZEG: DZOMBETA 10, Mányoky J. 13/9, Horváth Fruzsina 1, SZABÓ P. 27, TUCHSCHERER 11/3
Csere: Dömötör D., Chroméj, Kulcsár B., Horváth Fanni
Edző: Ambrus Péter
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. V: Pozsonyi, Nagy V., Sörlei
Milos Pavlovics: – Nagyon nehéz volt az elmúlt időszak, igen erős ellenfelekkel találkoztunk az elmúlt hetekben. Teljesen más mérkőzés várt ránk most, amire nem sikerült az első pillanattól ráhangolódni. Fizikailag is voltak problémáink az elején, ennek a miértjét mindenképp ki kell elemeznünk, hiszen ilyet senki ellen nem engedhetünk meg magunknak.
Ambrus Péter: – Nagyon jó első félidőt játszottunk, meglepően jól dobtunk és csak négypontos hátránnyal mentünk a szünetre. A második félidőben szétestünk támadásban, aminek az okát mindenképp meg kell találnunk, mert rendre a harmadik negyedben tapasztalható nagyobb visszaesés.
Tudósított: SZABÓ CSABA