Női kosár NB I: a Sopron 8 ponttal nyert, 2-1-re vezet a döntőben

2015.04.12. 20:46
Ciglar (44) 17 pontjával és 5 gólpasszával kulcsszerepet játszott (Fotó: Korponai Tamás, archív)
A női kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén az UNIQA-Euroleasing Sopron 75–67-re győzött az Aluinvent DVTK Miskolc ellen, ezzel 2–1-re vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A bajnoki bronzérem sorsa is eldőlt vasárnap, a Győr szerezte meg a harmadik helyet, miután nagy hajrával győzött a PEAC-Pécs ellen.

A finálé második meccsén az eltiltott Naignouma Coulibaly nélkül is diadalmaskodó DVTK jól kezdte a harmadik összecsapást: bár az első percekben még a Sopron volt elöl, 8–2 után a miskolciak egy 10–0-s sorozattal fordítottak, és 20–16-ra vezettek az első negyed után.

A diósgyőri lendület (és vezetés) 30–32-ig kitartott, ám Szécsi Orsolya kosarát követően „bedeszkázták" a hazai gyűrűt, a Sopron pedig fordított, majd faképnél hagyta a teljesen leblokkoló DVTK-t. 30–32-re 43–32 következett. A nagyszünet előtt Czank Tímea dobta az utolsó kosarat, 43–34-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed sem hozott alapvető változást, a Sopron meg tudta tartani stabil előnyét, igaz, nem tudta teljesen leszakítani a DVTK-t. Abby Bishop kosara biztosította, hogy a miskolciak tízpontos, jelentős, de nem behozhatatlan hátrányból kezdjék a záró játékrészt.

Minden adott volt egy újabb szoros végjátékhoz, mivel most a Sopron nem haladt, a DVTK pedig lassan kapaszkodott, és Szécsi duplájával 65–62-nél a házigazda „nyakába lihegett.” Ciglar Iva higgadt büntetőzéssel tartotta távol a DVTK-t, az idő fogyott, a piros mezeseknek siettetni kellett a támadásokat. Ez hibákkal járt együtt, de a Sopron sem tudott élni a lehetőségeivel egy ideig, 83 másodperccel a vége előtt Czank Tímea egy hárompontossal négyre (69–65) csökkentette a különbséget.

Más kérdés, hogy ez volt az utolsó diósgyőri fellángolás: a soproniak precízen dobták a büntetőket, a vendégek pedig leragadtak hatvanötnél. A Sopron végül 75–67-re nyerte meg a döntő harmadik mérkőzését, így 2–1-es vezetéssel jutott „bajnoki labdákhoz”– a DVTK hazai pályán az életben maradásért küzd, és ha egyenlít, akkor jön az ötödik meccs, Sopronban. Előbb azonban a negyedik Miskolcon – ezen eldől, hogy a diósgyőri drukkerek „Visszajövünk!” rigmusa valóra válik-e, vagy a Sopron már 3–1-gyel kipipálja a 2014–15-ös szezon bajnoki döntőjét.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–ALUINVENT DVTK MISKOLC 75–67 (16–20, 27–14, 16–15, 16–18)
Sopron, 1500
néző. Vezette: Papp P., Frányó, Söjtöry
SOPRON: CIGLAR 17/3, HARTLEY 17, Simon Zs. 4, KRIVACSEVICS 12, KRNJICS 14. Csere: Gaucher-Smith 2, Crvendakics 4, Zsovár 2, Sztankovics 3
DVTK: CZANK 15/6, Rasheed 14/9, Allison 6, SZÉCSI 11/3, Bishop 9. Csere: Bálint, Coulibaly 4, Dubei 5/3, Ciappina 3/3
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–2. 5. p.: 8–12. 8. p.: 12–18. 14. p.: 22–22. 16. p.: 28–27. 20. p.: 43–32. 24.p.: 51–39. 28. p.: 58–43. 32. p.: 59–54. 34. p.: 65–54. 37.p.: 65–62. 39. p.: 69–65.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sopron javára
STATISZTIKÁK
Mezőnybeli dobószázalék: 28/57 (49%). ill. 27/70 (39%)
Hárompontosok dobószázaléka: 1/10 (10%), ill. 8/19 (42%)
Büntetők dobószázaléka: 18/20 (90%), ill. 5/5 (100%)
Lepattanók: 38:34
Támadólepattanók: 7:12
Legtöbb lepattanó: Krivacsevics 8, ill., Szécsi, Bishop 6-6
Legtöbb gólpassz: Ciglar, Hartley 5-5, ill., Allison, Czank 5-5

A GYŐRÉ A BRONZ

A Győr szerezte meg a bronzérmet a bajnokságban, miután az egyik fél második győzelméig tartó párharc utolsó mérkőzésén nagy hajrával nyert Pécsett. A hazaiak 13–0-val kezdték a vasárnapi meccset, és az utolsó negyednek 64–55-ről vágtak neki. A találkozó legjobbja a győri Vajda Anna lett 28 ponttal.

A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–CMB CARGO UNI GYŐR 76–79
(29–13, 16–21, 19–21, 12–24)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára.