Női kosár NB I: a Győr kikapott a Vasastól, majd elküldte edzőjét

2019.12.21. 22:02
A Vasas hazai pályán meglepetésre egy ponttal, 75–74-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I 12. fordulójának szombati játéknapján. A Szekszárd remek második félidei játékával győzött a ZTE vendégeként, a Cegléd, ha nem is könnyen, de legyűrte a még nyeretlen PINKK-et, míg a kora délutáni mérkőzésen a PEAC döcögősen kezdett, de még az első negyedben fordított egy 14–0-s rohammal a BEAC otthonában.

Nem sokkal a szombat esti fővárosi vereség után az Uni Győr MÉLY-ÚT szerződést bontott Milos Pavlovics vezetőedzővel.

„Úgy látjuk, ebből a gödörből más tréner tudja kivezetni az együttest. Az új szakembert hétfőn mutatjuk be a közvéleménynek” – idézi az MTI Fűzy András klubelnököt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, szombati mérkőzések

VASAS AKADÉMIA–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 75–74 (22–23, 15–25, 22–15, 16–11)
Pasaréti út, 250
néző. V: Nagy V., Pozsonyi, Sallai
VASAS: MURRAY 13, Tóth O. 6, Vukov 4, HELJIC 10/6, FRASER 24. Csere: Szerencsés, Böröndy V. 11/3, Karlócai, BUDÁCSIK 7, Madár K. Edző: Földi Attila
GYŐR: Ygueravide 9/3, RAKSÁNYI 10/3, Dombai 8/3, HRUSCAKOVÁ 32/3, DeVaughn 6. Csere: Papp K. 4, Dúl P. 1, Barnai 1, Czank, Varga Zs. 3, Török Á., Mansaré. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–11. 8. p.: 19–20. 13. p.: 29–30. 17. p.: 29–44. 24. p.: 34–41. 28. p.: 52–61. 32. p.: 63–63. 36. p.: 71–70. 39. p.: 75–72
Kipontozódott: Szerencsés (31. p.), Tóth O. (37. p.)
Földi Attila:
– Megfelelő energiaszinttel és sebességgel kezdtük az első félidőt, azonban pontatlanságaink következtében könnyű kosarakat kaptunk. A szünetben megbeszéltük a dolgokat, koncentráltabban játszottunk, talán ellenfelünk is megnyugodott előnye tudatában, és amikor sikerült fordítanunk, már nem tudtak ismét felpörögni. Szerencsére a meccs végét is kibírtuk.
Milos Pavlovics: – Úgy érzem, hogy három negyeden keresztül sikerült kontrollálni a találkozót. Az utolsó játékrészben teljesen feladtuk a palánk alatti területet védekezésben, könnyű kosarakat kaptunk, és támadásban is rosszul teljesítettünk, főleg a külső dobások terén, amit a hazaiak kihasználtak, és ez a meccsünkbe került. Sajnos egy játékos jó teljesítményével nem lehet mérkőzést nyerni.

PINKK PÉCSI 424–VBW CEKK CEGLÉD 66–69 (20–20, 20–12, 17–14, 9–23)
Kozármisleny, 100
néző. V: Farkas G., Nepp, Horváth Cs.
PINKK: TENYÉR 8/3, STACH 17/6, SZÜCS L. 9/3, Jurkevicsusz 8/3, LANDRY 18. Csere: Kovács K., Vári 6, Zsilinszky. Edző: Vanja Miljkovic
CEGLÉD: SWANIER 12, Szirony 4, GORJANÁCZ 9/9, Brezinova 11, HIGGINS 24. Csere: Licskai 2, BÖRÖNDY D. 7/3, Kobolák, Révész. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 15–7. 13. p.: 31–22. 17. p.: 38–28. 23. p.: 44–32. 26. p.: 53–36. 33. p.: 57–53. 37. p.: 61–62
Kipontozódott: Jurkevicsusz (40. p.)
MESTERMÉLEG
Vanja Miljkovic:
– Büszke vagyok a csapatomra, óriásit küzdött, de sajnos a végén elkövettünk egy–két hibát. Ilyen közel még nem voltunk a győzelemhez.
Gabriel Carrasco: – Nehéz sorozatból jöttünk, hiszen négy vereségünk volt egymás után. Tudtuk, hogy a rivális keményen fog kezdeni, jól is szedték a lepattanó labdákat. A negyedik negyedben ki tudtuk kapcsolni Emma Stachot, meg is nyertük ezt a játékrészt 23–9–re.

ZTE NKK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 56–72 (25–16, 11–13, 8–23, 12–20)
Zalaegerszeg, 450
néző. V: Kapitány, Vida, Győrfy
ZALAEGERSZEG: Nagy D. 10/6, Kovács G. 2, Burkholder 6, Boonstra 1, HORTI 18/3. Csere: Delic 2, HAYES 17/3, Kuttor. Edző: Horváth Zsófia
SZEKSZÁRD: DOJKIC 14, Miklós, MARSHALL 15, McCall 7, Kiss V. Csere: Theodoreán 5, Krnjics 10, STUDER Á. 10/6, Ruzicková 8, Bálint 3/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–7. 7. p.: 15–9. 12. p.: 27–20. 16. p.: 34–22. 23. p.: 36–33. 27. p.: 40–43. 32. p.: 44–56. 35. p.: 49–63
Kipontozódott: Burkholder (32. p.)
Horváth Zsófia:
– Az első félidő játéka rendben volt, s összességében jól teljesítettünk. A térfélcserét követően viszont fáradni látszott a csapat, és egyre nagyobb volt rajtunk a nyomás. Ebben az időszakban, finoman fogalmazva, nem kosárlabdáztunk okosan.
Djokics Zseljko: – Az első félidőn lépjünk túl. A második játékrészben viszont nagyszerűen játszott a csapat. Helyenként jó volt nézni, mert élvezték a lányok a játékot. Remek kosárlabdával kívántunk boldog ünnepeket szurkolóinknak.

ELTE-BEAC ÚJBUDA–PEAC-PÉCS 54–69 (11–20, 13–19, 16–15, 14–15)
Gabányi-sportcsarnok, 500
néző. V: Csabai-Kaskötő, Balogh Gy., Menyhárt
BEAC: Galántai 2, LAKLÓTH 8/3, Szabó D. 10/6, Tóth F. 6, Fogg 4. Csere: Li 6, MÉRÉSZ 11, Juhász A. 5, György 2. Edző: Balogh Judit
PEAC: Sánta 4, Wentzel 9/3, Gémes-Sarok 4, UDODENKO 11/3, Bravard 9/3. Csere: SZABÓ F. 14/6, Conwright 6/3, HEGEDŰS J. 11/3, Ruják N. 1, Kaposi P. Edző: Meszlényi Róbert
Balogh Judit:
– Az a baj, hogy minden relatív, és aztán a relatívból lesz valami abszolút. Attól, hogy valami relatív, nem biztos, hogy az abszolút értéke megfelel annak, ami a relatív értéke. Ezt kellene megfejteni. Úgyhogy várom a bizonyításokat.
Meszlényi Róbert: – Örülök, hogy csapatként tudtunk jól játszani. Voltak nagyon kiemelkedő periódusaink, azonban az is látszott, hogy abban a pillanatban, amint lazítottunk a védekezésünkön, rögtön zárkózni kezdett a BEAC. Nagyon kiegyenlített ez a bajnokság, senki ellen sem lehet biztosra menni, mi is kaptunk már néhány pofont a szezonban. Éppen ezért komolyan készültünk a mérkőzésre, és örülünk, hogy sikerült biztos győzelemmel zárni az esztendőt.