Női kosár NB I: a PEAC megnyerte a Szekszárd elleni rangadót

D. Á.D. Á.
2022.12.03. 20:05
A hajrában jól védekező PEAC bravúros győzelmet aratott (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A női kosárlabda NB I-ben az ELTE BEAC 78–76-os sikert aratott a Ludovika Csata ellen, az NKA Universitas PEAC 67–65-re nyert az Atomerőmű KSC Szekszárddal szemben. A Vasas Akadémia 53–49-re megverte a TFSE-MTK-t.

Az ELTE BEAC szoros meccset vívott a Ludovika Csatával, amely az első félidő után hétpontos előnyben volt. A harmadik negyedben aztán a hazaiak hat ponttal jobbnak bizonyultak, az utolsó játékrészben pedig egypontos hátrányból a fordítás is összejött – 78–76-ra nyert a BEAC.

Az NKA Universitas PEAC a Szekszárdot fogadta – a szekszárdi alakulat egy remek harmadik negyednek köszönhetően vezetett, ám a végén ezen a meccsen is a hazaiak bizonyultak jobbnak, két ponttal győzött a pécsi alakulat.

Győzedelmeskedett a Vasas Akadémia is, amely a TFSE-MTK-t gyűrte le hazai pályán 53–49-re.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NKA UNIVERSITAS PEAC
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 6765 (16–18 , 21–12, 16–24, 14–11)
Pécs, Rátgéber Akadémia, 800
néző. V: Tóth C., Söjtöry, Nyilas
PÉCS: Laczkó 6/6, WENTZEL 9/6, CALBOURN 9/3, BURDICK 9, KISS V. 16. Csere: KATANICS 7/3, Selcova 3/3, Sanchez 3/3, Simon 5/3. Edző: Jovan Gorec
SZEKSZÁRD: Studer 5/3, VIVIANS 6, Miklós 6, HEBARD 10, Goree 7. Csere: Mányoky 3/3, BOROS 12/3, WALLACE 16/3, Szücs G. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 6. p.: 10–5. 8. p.: 16–12. 13. p.: 24–18. 17. p.: 31–22. 23. p.:42 –35. 26. p.: 53–40. 32. p.: 58–58. 35. p.: 61–63. 38. p.: 65–63
MESTREMÉRLEG
Jovan Gorec: – A Szekszárd nagyon jó ellenfél, euroligás szinten játszik, ezért is nagyon értékes ez a siker. A játékosaim vállalták a felelősséget, ami nagyon fontos a kiélezett helyzetekben. Azt szerettük volna erőltetni, amiben jók vagyunk, ez most sikerült is.
Zseljko Djokics: – A statisztika nem hazudik. Még az utolsó kapott kosár után is akadt lehetőségünk, de a betörés után nem sikerült hosszabbításra menteni mérkőzést. Ebben a szép csarnokban, remek hangulatban jó lett volna nyerni.

E. ON ELTE BEACLUDOVIKA CSATA 78–76 (17–16, 10–18, 26–20, 25–22)
Gabányi sportcsarnok, 250 néző. V: Fodor, Rácz, Varga-Záray
BEAC: M. GREEN 12/6, ANGYAL B. 18/9, Milkovics 7/3, TÓTH F. 14/3, VOJTULEK 18. Csere: Radócz 3/3, Orosz Zs. 6/3, Katona B. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 22/15, CZANK 15/9, SZABÓ F. 15/9, Gyöngyösi 8/3, FUEHRING 8. Csere: Toman D. 2, Barnai 2, Jáhni 4. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 8. p.: 15–12. 13. p.: 23–19. 17. p.: 27–30. 23. p.: 36–36. 28. p.: 47–46. 34. p.: 63–61. 37. p.: 71–66
Kipontozódott: Fuehring (40. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Az első félidőben a Csata jól semlegesítette meghatározó játékosainkat, ezért is szereztünk nagyon kevés pontot. A tiszta dobóhelyzeteink ekkor is megvoltak, de ajtó-ablak ziccereket hibáztunk. Nem voltam boldog, amikor megtudtam, hogy a Csatában nem játszik Jaelyn Brown, mert egy jó játékos hiánya pluszenergiákat szokott felszabadítani. Tóth Franka és Radócz Fanni is nagyon sokat tett be a közösbe, fontos szerepet játszottak győzelmünkben.
Tursics Krisztián: – Megérdemelt BEAC-győzelem született. Az első félidőben kontrolláltuk a BEAC játékát, jól védekeztünk Green és Angyal ellen. A második félidőben kaptunk ötvenegy pontot, ami mutatja, hogy a védekezésünk felpuhult; az utolsó negyedet is úgy hoztuk le, hogy hat percig nem volt faultunk, ebben is fejlődnünk kell. Térfélcserét követően a lepattanócsatát is elveszítettük tízzel, ennek köszönhetően is fordított a BEAC.

VASAS AKADÉMIATFSE MTK 53–49 (10–11, 16–11, 18–17, 9–10)
Pasaréti út, 200
néző. V: Nagy V., Földesi, Rózsavölgyi
VASAS: Papp K. 12, Pardee 5/3, Tóth O. 2, MADÁR E. 5, NUNN 15. Csere: Budácsik 6, Szmailbegovics 4, SZERENCSÉS 4, Madár K., Salamon Zs. Edző: Milos Pavlovics
TFSE: Theodoreán 2, Dúl T. 3, DÚL P. 16/3, Hegedűs J. 2, MANIS 12/3. Csere: MARSHALL 12, Pusztai P., Németh A. 2. Edző: Magyar Bianka
Kipontozódott: Marshall (40. p.)
Milos Pavlovics: – A TFSE egy nagyon kemény ellenfél, amely a pálya egész területén nyomást gyakorol ellenfelére. Annak ellenére, hogy volt némi változás ellenfelünk keretében tudtuk, hogy a palánk alatt lehet esélyünk és a centereknek kell főszerepet vállalniuk. Ez sikerült, de sajnos a kinti dobások nem jöttek, ami részben a TFSE jó védekezésének, részben türelmetlen játékunknak volt köszönhető. Összességében elégedettnek kell lennem, hiszen egy nehéz meccset nyertünk.
Magyar Bianka: – A Vasas huszonnégy támadó lepattanója mindent elmond. Tudtuk, hogy a Vasas három dologban nagyon erős, ez pedig a támadó lepattanó, a gyorsindítás és az egy-egy elleni küzdelem. Sok büntetőt engedtünk ellenfelünknek, a túloldalon pedig csak hatvegy százalékkal dobtuk azokat, ami szintén nagyon gyenge.

1. SERCO UNI Győr 9 9 832–596 18 1.000
2. Sopron Basket 10 9 1 807–570 19 0.950
3. NKA Universitas PEAC-Pécs 10 8 2 763–690 18 0.900
4. DVTK-Hun-Therm 9 7 2 629–536 16 0.889
5. Atomerőmű KSC Szekszárd 12 9 3 979–766 21 0.875
6. Vasas Akadémia 10 5 5 670–695 15 0.750
7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 10 5 5 713–786 15 0.750
8. Ludovika Csata 10 3 7 710–729 13 0.650