Női kosár NB I: a Győr nagyon megszorongatta a Sopront

2021.02.20. 18:53
Jelena Brooks Milovanovics 26 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Tumbász Hédi – archív, 2020)
A végjátékban is nyílt volt a szombati megyei derbi, de végül a Sopron 85–79-re győzött a Győr otthonában, és megőrizte százszázalékos mutatóját a női kosárlabda NB I-ben. A Szekszárd simán verte a Vasast, a DVTK nyert a Cegléd vendégeként, a Csata legyűrte a TFSE-MTK-t, PEAC-siker született a baranyai derbin, míg a ZTE hiába vezetett a harmadik negyed után, végül nem lett meg az első győzelme – az utolsó játékrészben felpörgő ELTE BEAC 73–64-re legyőzte.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–SOPRON BASKET 79–85 (21–22, 20–22, 16–20, 22–21)
Győr,
zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra, Frányó, Söjtöry
GYŐR: KIESEL 19, Varga Zs. 2, Dombai 4, TÖRÖK Á. 15/6, MOMPREMIER 21. Csere: DUBEI 14/12, Keita, Barnai, Weninger 4, Lass. Edző: Iványi Dalma
SOPRON: JANUARY 10/3, G. WILLIAMS 19/3, Varga S. 2, BROOKS 26/9, Krajisnik 4. Csere: Fegyverneky 4, HATÁR 12, Varga A. 3/3, Walker 5/3, Czukor. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 7. p.: 16–12. 9. p.: 21–17. 15. p.: 33–24. 16. p.: 33–33. 22. p.: 41–51. 25. p.: 45–58. 29. p.: 55–62. 34. p.: 70–72. 36. p.: 75–74. 38. p.: 77–79
Kipontozódott: Dubei (40. p.)
Iványi Dalma:
– Büszke vagyok a csapatra! Bár nem szeretek kikapni, ha előzetesen azt mondják, hogy így veszítünk, elfogadtam volna. A harmadik negyedre a Sopron gyilkos ösztönnel jött ki, jelentős előnyhöz jutott, de nagy dolog és a jövőt illetően biztató, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.
Gáspár Dávid: – Tudtuk, hogy jó csapat a Győr, amely remekül felkészítve állt ki ellenünk. Ezért is meglepő, hogy mennyire nem voltunk élesek ezen a mérkőzésen. Amikor nagyobb előnyre tettünk szert, akkor is hagytuk felkapaszkodni az ellenfelet. A végén apróságok döntöttek a javunkra, de a Győr megérdemli az elismerést.

ELTE BEAC ÚJBUDA–ZTE NKK 73–64 (20–17, 13–18, 19–23, 21–6)
Budapest,
Gabányi-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Györfy R., Szilágyi
BEAC: Szabó D. 8/6, Czank, BOROS J. 22/6, Mérész 6, SMITH 18/3. Csere: JUHÁSZ A. 7, Koch, Galántai, DUSANICS 12, Zsámár. Edző: Balogh Judit
ZALAEGERSZEG: Chroméj 5/3, DZOMBETA 26/9, Horváth Fruzsina 2, SZABÓ P. 15, Tuchscherer 3/3. Csere: Kulcsár 7/3, Saad 2, Horváth Fanni 4. Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–8. 8. p.: 15–15. 13. p.: 25–20. 17. p.: 29–25. 23. p.: 42–42. 28. p.: 50–53. 32. p.: 54–60. 37. p.: 66–61
Balogh Judit:
– A győzelem az egyetlen, aminek igazán örülni tudunk, illetve talán az, hogy amit a PEAC megcsinált velünk szerdán az utolsó negyedben, az most nekünk sikerült. Elbírtuk azt is, amitől kicsit tartottam, hogy a csarnokban két nappal ezelőtt cserélték ki a gyűrűt. Várjuk az alapszakasz végét, és azt, hogy megtudjuk, mikor kezdjük a playout küzdelmeit.
Ambrus Péter: – Sajnálom, hogy nem tudtuk megragadni a győzelmi esélyt, annak viszont örülök, hogy már egész mérkőzésen át harciasak tudtunk lenni és meccsben maradtunk. Ez óriási fejlődés ahhoz képest, ahonnan indultunk, a következő lépés, hogy megtanuljunk nyerni is egy ilyen találkozón. A kulcsjátékosaink elfáradtak, sokat is hibáztunk, és a BEAC mindössze három faultot kapott a második félidőben, ami a mérkőzést látva meglehetősen furcsa volt, de nem szeretném erre fogni a vereséget.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VASAS AKADÉMIA 96–69 (18–13, 28–17, 25–24, 25–15)
Szekszárd,
zárt kapuk mögött. Vezette: Papp P., Kovács N., Varga-Záray
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Miklós M. 11/3, GEREBEN 15, GOREE 14, MCCALL 11. Csere: Szabó F. 7/3, Krnjics 2, Zele 2, Bálint R. 6, Friskovec 12/6, Renczes, Theodoreán 10/6. Edző: Djokics Zseljko
VASAS: Szmailbegovics 3/3, TÓTH O. 19, Bach 10, Madár E. 4, FRASER 21. Csere: Madár K. 2, Mudra, Szerencsés 10/3, Hizsnyik, Altmann. Edző: Milos Pavlovics
Djokics Zseljko:
– Egy héten belül a harmadik mérkőzésünket játszottuk, ami azt jelenti, hogy sok időnk ezúttal sem volt a gyakorlásra. Arra használtuk fel ezt a találkozót, hogy néhány variációs lehetőséget próbáljunk ki mind támadásban, mind védekezésben. Voltak biztató jelek, külön örülök Gereben Lívia játékának, de az is megmutatkozott, hogy van még miben fejlődni, elsősorban védőoldalon kell több lepattanót szereznünk. Jövő héten remélhetőleg újfent sűrű lesz a programunk, ezért fontos lesz a regeneráció.
Milos Pavlovics: – Ahogy előre sejtettük, nagy iramú mérkőzés volt, amelyen a Szekszárd kihasználhatta a padja hosszúságát és középjátékosai erőfölényét. Jelenleg nem állunk készen arra, hogy felvegyük a kesztyűt egy ilyen erős csapat ellen, hiszen rengeteg sérültünk van. Sajnos csak ennyire futotta, nem tudtuk jobban nyomás alá helyezni a házigazdát. Most a regenerálódás lesz a középpontban, illetve fel kell készülnünk az előttünk álló nagyon fontos mérkőzésekre.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–TFSE-MTK 75–69 (23–18, 24–9, 13–24, 15–18)
Budapest,
Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Tóth C., Minár, Balogh Gy.
CSATA: Horváth B. 6/6, Mányoky R. 7/3, LELIK 24/12, HEGEDŰS J. 6, Zempare 9/6. Csere: JAMES 17/9, Böröndy V. 6, Angyal B. Edző: Tursics Krisztián
TFSE: Ch. Jenkins 13/3, Dúl P. 3, BERNÁTH 33/18, NÉMETH A. 8, A. Jenkins 10. Csere: Markovics 2, Boros B., Katona Sz. Edző: Magyar Bianka
Tursics Krisztián:
– Másfél hete készültünk a DVTK és a TFSE elleni mérkőzésekre, és nagyon örülök neki, hogy sikerrel vettük ezeket az összecsapásokat, hiszen két erős ellenfelet sikerült legyőzni. Hibátlan első félidőt produkáltunk, ellenfelünk erősségeit szinte teljesen kivettük a játékból. Várható volt, hogy a játékunk visszaesik, de mivel jelentős előnyt építettünk fel, az végig kitartott. Az egész bajnokságban hadilábon álltunk a lepattanózással, ezért kifejezetten örülök, hogy ezen szegmensben a liga egyik legjobbját sikerült felülmúlni. Felkészülünk a szerdai Sopron elleni Magyar Kupa-meccsre, de a PEAC elleni bajnokira jobban fókuszálunk.
Magyar Bianka: – Nagyon rosszul kezdtük a meccset, a Csata van annyira jó csapat, hogy ezt kihasználja. A második félidőben összeraktuk a védekezést, átálltunk zónára, amely jól működött. A fáradtság látszódott a csapatomon, sajnos nem a leghosszabb kispaddal rendelkező együttes a miénk, de igyekszünk kilábalni ebből a hullámvölgyből. Szeretnénk a Szekszárd elleni kupameccsen jó találkozót játszani, és törekedni fogunk a jobb kezdésre.

VBW CEKK CEGLÉD–ALUINVENT DVTK MISKOLC 65–78 (20–21, 14–18, 14–16, 17–23)
Monor,
zárt kapuk mögött. Vezette: Tőzsér, Goda, Boros T.
CEGLÉD: Ruják N., ORTIZ 16/3, Révész L. 5/3, SZOTIRIU 17, Moore 15. Csere: Gorjanácz 2, McBryde 7/3, Szirony, Kobolák 3, Viszmeg. Edző: Kosztasz Keramidasz
DVTK: Medgyessy 10/3, Aho 10, PUSZTAI 18/6, Kiss A. 4, HAYES 22. Csere: Kányási 2, Mokango 8, Tóth F. 2, Vukov 2, Frindt. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 7. p.: 11–12. 10. p.: 20–21. 14. p.: 24–25. 18. p.: 31–33. 20. p.: 34–39. 23. p.: 39–41. 26. p.: 44–43. 28. p.: 44–51. 33. p.: 52–59. 36. p.: 56–69. 38. p.: 63–78
Kosztasz Keramidasz
: – Nagyon rossz második félidőt produkáltunk, egyénileg nagyon gyenge volt a védekezés, sok egy-egy elleni szituációt rosszul védekeztünk le, és az ellenfél ezt kihasználta. Támadásban próbálkoztunk, de a rossz védekezés a dobásainkat is elbizonytalanította.
Földi Attila: – A jobb meccseink egyike volt ez. Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert fájó vereség után, csapatként, egymásért harcolva és küzdve játszottak az egész mérkőzésen.

PINKK-PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 48–60 (12–19, 12–15, 15–17, 9–9)
Pécs,
zárt kapuk mögött: Vezette: Farkas G., Pozsonyi, Sörlei
PINKK: VORPAHL 15, Vári 5/3, Szücs Lilla 2, DEMETER N. 9/3, Sarauskaite 8. Csere: Kovács K. 5/3, Zubac, Zsilinszki, Jáhni 4, Tenyér. Edző: Vanja Miljkovic
PEAC: Szücs R. 4, WENTZEL 12/6, Strautmane 5/3, Andusics 4, KISS V. 20. Csere: SAROK 9/6, Sánta, Popovics 6/6. Edző: Csirke Ferenc
Vanja Miljkovic:
– A második félidő jó védekezését sajnos támadásban nem tudtuk a magunk javára fordítani, de az biztos, hogy ebben a periódusban az idény legjobb védekezését mutattuk be.
Csirke Ferenc: – Nagy melót, sok munkát tettek bele a lányok ebbe a meccsbe. Sajnos Kaposi Pálma és Nikola Dudásová kiesett a rotációból, de ezt jól reagáltuk le, hiszen ötven pont alatt tartottuk az ellenfelet. Bánt, hogy sok eladott labdánk volt, és biztos, hogy vasárnap dupla misére megyek, hogy Dudásovának csak sima megfázása legyen.