Női kosár NB I: a Győr megállította a lendületes Szekszárdot

2022.12.11. 19:18
Aaryn Ellenberg 17 pontot termelt (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság, archív)
Az Európa-kupában szereplő Győr hazai pályán 14 ponttal kerekedett az euroligás Szekszárd fölé a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A Sopron meglepően nagy, 33 pontos különbséggel verte meg a PEAC-ot.

A nagyszünetben 50–25-ös hazai előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a szekszárdiak a 19 pontig jutó Sydney Wallace vezérletével nagy rohamra indultak, négy pontra is megközelítették riválisukat (62–58), a hajrá ismét a győriek szája íze szerint alakult. A győrieknél ketten is 17 pontot termeltek, Aaryn Ellenberg és Beatrice Mompremier.

A Sopron a vártnál nagyobb különbséggel győzte le az Universitas PEAC-ot. A 33 pontos siker során az ausztrál Alice Kunek 21 ponttal vette ki részét a sikerből. A soproniak vezetik a bajnokságot, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a második helyen álló Győr.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ
SERCO UNI Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd 78–64
(25–12, 25–13, 10–28, 18–11)
Győr, 600 néző. Vezette: Földházi, Praksch, Sörlei
GYŐR: ELLENBERG-WILEY 17/6, Dombai 11, Bach, Oroszová 2, MOMPREMIER 17. Csere: Török Á. 9/3, Dubei 3/3, RUFF-NAGY 5, P. WILLIAMS 14, Rozmán. Edző: Cziczás László
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 15, Boros J., Vivians 6, Goree 8, HEBARD 15. Csere: Miklós M. 1, Mányoky, Horváth D., WALLACE 19/12. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 8. p.: 18–12. 12. p.: 32–16. 14. p.: 36–18. 17. p.: 42–20. 24. p.: 56–37. 27. p.: 56–44. 32. p.: 60–55. 36. p.: 71–64. 39. p.: 76–64. Kipontozódott: Hebard (36. p.), Vivians (38. p.)
Cziczás László:
– Szenzációs első félidőt játszott a csapat, de utána tudomásul kellett venni, hogy euroligás ellenfelünk van, amelyik évek óta döntőt játszik a hazai bajnokságban. Ennek a Szekszárdnak a tizennégy pontos legyőzését előre aláírtam volna.
Djokics Zseljko: – Sorozatban a negyedik idegenbeli mérkőzésünkre kevés edzéssel, sok sérülttel érkeztünk, és az első félidőben elaltatott bennünket a győriek zónája. Később vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, és igaz, hogy teljesítményünk hullámzó volt, de ugyanez elmondható a játékvezetésre is.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós–Vasas Akadémia 69–68 (16–26, 14–11, 27–21, 12–10)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Cziffra, Kapusi, Jankovics
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 12/3, Takács D. 4, Katona Sz. 9, DEGBEON 10, K. JONES 13/6. Csere: VÁRI 11/3, Zsámár P., ALDAZABAL 7/3, Szabó D. 3/3. Edző: Gedei Tibor
VASAS: PAPP K. 14/6, Szmailbegovics 14/12, TÓTH O. 11, Madár E. 11, NUNN 14. Csere: Szerencsés, Budácsik 2, Salamon Zs. 2, Madár K. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–13. 8. p.: 10–22. 13. p.: 18–29. 17. p.: 28–34. 23. p.: 39–43. 27. p.: 49–53. 32. p.: 59–62. 38. p.: 69–66
Gedei Tibor:
– Az első negyedben tragikusan játszottunk, semmit nem csináltunk meg abból, amit megbeszéltünk sem védekezésben, sem támadásban. Ezután összeálltunk mentálisan, nagyon kellett az első félidőben Takács Dorina energiája és pontjai, volt olyan időszak, amikor ő tartott minket játékban. Most a szerencsésebb csapat nyert, nagyon sok ilyen mérkőzést elbuktunk már, úgyhogy örülök, hogy ez most másként alakult.
Milos Pavlovics: – Főként azért kaptunk ki, mert elveszítettük a koncentrációt, védekezésben sokat hibáztunk. Támadásban is elkezdtünk szenvedni, rossz volt a támadójátékunk. Nem szoktam foglalkozni a játékvezetőkkel, és szeretném hangsúlyozni, hogy a BKG győzelmének értékéből és érdemeiből semmit nem von le, de nyolctized másodperccel

DVTK-Hun-Therm–Ludovika Csata 79–62 (13–16, 31–23, 24–8, 11–15)
Miskolc, 900 néző. Vezette: Goda, Szilágyi B., Rózsavölgyi
DVTK: Aho N., Aho T. 4, Guirantes 5, GARBIN 14/6, KISS A. 21. Csere: Kányási 7/3, CH. GREEN 13, Bernáth 9/6, Márkusz, Oláh F. 6/6, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
CSATA: Horváth B. 7/6, Czank 6/3, Toman D. 12/6, Barnai 3, FUEHRING 17/3. Csere: Szabó Fanni, Toman R. 2, Gyöngyösi 11/3, Jáhni Zs. 4, Boros B. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. p.: 8–10. 14. p.: 25–21. 17. p.: 31–32. 18. p.: 34–36. 19. p.: 40–36. 26. p.: 55–41. 28. p.: 63–43. 36. p.: 73–53
Völgyi Péter:
– Nehéz mérkőzést játszottunk, bár a végeredmény nem ezt tükrözi. Sikerünk elsősorban annak köszönhető, hogy a harmadik negyedben változtattunk a védekezésünkön. Nehéz sorozatban vagyunk, és szerdán újabb találkozó vár ránk.
Tursics Krisztián: – A diósgyőriek a nagyszünet után fizikai fölénybe kerültek és domináltak. Mi sajnos a meccs egyes szakaszait nem tudtuk kontrollálni.

Sopron Basket–NKA Universitas PEAC 78–45 (16–6, 15–14, 25–8, 22–17)
Sopron, 800 néző. Vezette: Mészáros B., Frányó, Rácz
SOPRON: FEGYVERNEKY 7, Erdélyiová, KUNEK 21/15, Brooks 6, Sztankovics 3. Csere: Varga A. 8/6, MAGBEGOR 13, Turner 3/3, Böröndy V. 6/6, Sitku Zs. 2, Czukor 9/9. Edző: Gáspár Dávid
PEAC: KATANICS 12/6, Laczkó, Calhoun 8/6, Burdick 3, Kiss V. 12/3. Csere: Wentzel 6/6, Szelcova, Sánchez 3, Szücs R. 1, Olawuyi. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–0. 8. p.: 15–3. 12. p.: 18–8. 15. p.: 23–11. 18. p.: 23–17. 22. p.: 35–20. 25. p.: 42–20. 28. p.: 48–25. 32. p.: 62–37. 38. p.: 74–41. Kipontozódott: Sztankovics (38. p.)
Gáspár Dávid:
– A második negyedet leszámítva, amikor támadásban lassúnak éreztem a csapatot, és nehezen alkalmazkodtunk a zónához, elégedett vagyok, minden téren sokkal agresszívabbak voltunk. A fejlődés még messze nem ért véget, különösen, hogy a Salamanca elleni mérkőzés nem sikerült jól, de sokat tanultunk belőle. A következő állomás Franciaország, remélem, ott is ilyen energiával tudunk pályára lépni.
Jovan Gorec: – Nem akarom a körülményekre fogni a vereséget, nem ezért kaptunk ki, de nagyon nehéz, sok problémával járó hét van mögöttünk rajtunk kívül álló okok miatt. Az edzések helyett utazásokkal telt az idő. Nincs időnk, vissza kell kerülni a jó ritmusba, ehhez edzésekre lesz szükség.