Női kosár NB I: a DVTK megverte a Sopront, és egyenlített

2015.04.09. 19:54
A DVTK nagy csatában múlta felül a Sopront (Fotó: Szabó Miklós)
A női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén a DVTK hazai pályán 90–86-ra legyőzte a Sopront, ezzel 1–1-re alakította az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását. A finálé harmadik meccsére vasárnap, Sopronban kerül sor.

A vitatott körülmények között véget ért első mérkőzés után az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második meccse – bajnoki döntőhöz méltó módon – kiélezett küzdelmet hozott. Olyannyira, hogy a második félidőre fej fej mellett, 40–40-es állással fordulhattak a csapatok.

Az első negyedben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a második játékrészben azonban lépéselőnybe került a soproni együttes, amely hét ponttal, 30–23-ra elhúzott. A hazai közönség által megtámogatott, ám az eltiltott Naignouma Coulibalyt nélkülöző diósgyőriek viszont felálltak, és a nagyszünetre egyenlítettek.

A harmadik negyed elején beragadt a Sopron – a hazaiak 47–40-es előnyre tettek szert –, ám a játékrész második felében a vendégek utolérték a DVTK-t, sőt a vezetést is átvették (52–54). Utána azonban ismét a miskolci játékosok percei következtek, akik 10–2-es szériát futva fordítottak, és hatpontos előnyből futhattak neki a záró negyednek.

A kosárlabdát kedvelők tudhatják, hogy a 10–2-es sorozat nem számít egyedülállónak a sportág történetében, de egy bajnoki döntőben döntő jelentősége lehet – és lett is.

A negyedik negyedben a Sopron egy pontra felzárkózott (70–69), a legfontosabb pillanatokban azonban megvillantak a hazaiak játékosai. Amikor szorult a hurok, Czank Tímea és Abby Bishop a hátára vette csapatát, és mindig megtoldotta néhány ponttal a vendéglátók fórját. A Sopronnál Szara Krnjics és Alekszandra Crvendakics is átlag feletti teljesítményt nyújtott, ám a miskolciak a hajrában sem engedték ki kezükből a vezetést.

Bár az utolsó percben a vendégek 84–81-es hátrányban az egyenlítésért támadhattak, két büntetővel csak felzárkózni tudtak, míg az ellentámadásból a DVTK visszaállította a hárompontos (86–83) különbséget. A hajrában a vendégek hibáztak, a diósgyőriek keze azonban nem remegett meg, ezzel megnyerték a bajnoki döntő második felvonását. A piros-fehérek szemszögükből a lehető legjobbkor szakították meg a soproniak elleni ötmeccses vereségszáriájukat.

A finálé harmadik felvonására vasárnap, Sopronban kerül sor.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ALUINVENT DVTK MISKOLC–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 90–86
(19–19, 21–21, 24–18, 26–28)
Miskolc, 2000
néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Farkas G.
DVTK: CZANK 17/6, Rasheed 7, ALLISON 12, SZÉCSI 15/3, BISHOP 28/9. Csere: Dubei, Bálint 11/9
SOPRON: Ciglar 2, HARTLEY 18/3, Simon Zs. 8/6, Sztankovics 2, Krivacsevics 12. Csere: KRNJICS 17, CRVENDAKICS 17/9, Gaucher-Smith 10/6, Weninger
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–6. 7. p.: 10–6. 8. p.: 10–12. 11. p.: 21–19. 14. p.: 23–30. 16. p.: 27–35. 20.p.: 38–37. 22. p.: 47–40. 26. p.: 50–50. 29. p.: 61–54. 34.p.: 70–69. 40. p.: 84–81.
Kipontozódott: Czank (40. p.), Ciglar (40. p.), Hartley (40. p.)

GYŐR–PÉCS

Nemcsak a bajnoki döntőben, de a harmadik helyért zajló párharcban is nagy jelentősége volt a második mérkőzés harmadik negyedében történteknek.

Az első két játékrészben négypontos előnyt kovácsoló Győr – amely sikere esetén megszerezte volna a bronzérmet – a harmadik tíz percben csúnyán beragadt, és 35–29-es vezetés után 46–39-es hátrányba került, ám a különbség tovább nőtt a felek között.

A negyedik negyed elején a vendégek 12 ponttal elhúztak (43–55), s bár a hajrában a Győr óriási feltámadást bemutatva egy pontra felzárkózott (60–61), az egyenlítésre már nem maradt ereje, a hajrá pécsieknek sikerült jobban.

A PEAC ezzel 1–1-re alakította a párharc állását, és visszavette a pályaelőnyt. A bronzmeccs harmadik, mindent eldöntő felvonását Pécsen rendezik.

A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
CMB CARGO UNI GYŐR-UNIQA–PEAC-PÉCS 62–68
(17–14, 18–17, 8–21, 19–16)
Győr, 400
néző. V: Pálla, Gorka, Makovsky
GYŐR:
Czirják 9, Horváth K. 5, Ivanovics5/3, LAKLÓTH 21/6, VAJDA A. 14/12. Csere: Koch 6, Vincze V. 2, Török Á. Edző: Völgyi Péter
PEAC-PÉCS: HURST 17/3, Raksányi 5, N. Jovanovics 10/6, Kaposi, WILLIAMS 11. Csere: T. JOVANOVICS 15, Raus, PAP R. 10, Orozovics, Szücs R. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 9–10. 9. p.: 17–14. 12. p.: 22–16. 15. p.: 25–20. 18. p.: 30–24. 22. p.: 35–38. 25. p.: 39–39. 27. p.: 39–45. 32. p.: 47–57. 37. p.: 58–61. 38. p.: 62–63
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:
1–1

Völgyi Péter: – A Pécs jól használta ki a palánk alatt a magassági fölényét, rutinosabb játékkal győzött. Sajnálom, mert a szívünkkel tudtunk visszajönni a meccsbe, és csapatom mindent megtett a végső sikerért. A harmadik mérkőzésen több tudatossággal lehet esélyünk.
Djokics Zseljko: – Az idény végén is mindkét együttes a maximumot tudta nyújtani. Ezúttal csapatként voltunk jobbak, és szerencsére ismét volt olyan fiatal, aki hozzá tudott tenni a játékhoz. A mérkőzés jó propagandája volt a női kosárlabdának, és bizonyítja a harmadik helyért folytatott küzdelem fontosságát.

ATOMERŐMŰ:
SCSEKICS 12/3, STUDER Á. 17/3, Theodoreán8, Sztjepanovics6, MANSARÉ15. Csere: Studer Zs. 7/3, Kovalcsik, Hajdu Zs. 5/3, Boskovics, Simon A. Edző: Magyar Gergely
CEGLÉD: HADZSOVICS 19/6, Szepsi 6, Ruttner Zs., SKORICS17, Bozóki 11. Csere: Serbán 4, Szabó D. 4, Kobolák 2, Lengyel D. 2. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 7. p.: 8–13. 13. p.: 17–28. 18. p.: 23–34. 22. p.: 37–38. 24. p.: 41–40. 27. p.: 45–49. 33. p.: 60–57. 37. p.: 64–64
Kipontozódott: Bozóki (33. p.), Hajdu Zs. (36. p.), Serbán (38. p.), Scsekics (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szekszárd javára