Női kosár NB I: a DVTK hat ponttal nyert a BEAC otthonában

MTI MTIMTI MTI
2020.02.01. 18:34
Az Aluinvent DVTK hat ponttal nyert az ELTE BEAC Újbuda vendégeként a női kosárlabda NB I 13. fordulójából elhalasztott és szombaton pótolt mérkőzésén. A vendégek legjobbja 30 ponttal Shatori Walker-Kimbrough volt.

NŐI NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 77–83 (19–22, 14–20, 21–23, 23–18)
Gabányi-sportcsarnok,
600 néző. V: Farkas G., Kulcsár, Horváth Cs.
BEAC: Szabó D. 15/3, Zsámár, LAKLÓTH 20/9, MÉRÉSZ 16, FOGG 14. Csere: Tóth D., TÓTH F. 10/3, György 2, Galántai. Edző: Balogh Judit
DIÓSGYŐR: Medgyessy 10/6, Pusztai P. 4, WALKER-KIMBROUGH 30/9, GOREE 16/3, Morrison 7/3. Csere: Szücs R. 3/3, Kányási 1, SKORICS 9, Zele, Katona Sz. 2, Kiss A. 1. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 8. p.: 15–18. 13. p.: 25–25. 17. p.: 31–32. 23. p.: 40–52.
28. p.: 54–59. 34. p.: 58–73. 38. p.: 75–78
Kipontozódott: Laklóth (40. p.)
Balogh Judit: –
Aki kijött erre a meccsre, tényleg jó mérkőzést láthatott, annak ellenére, hogy
mindkét csapat rengeteget hibázott a találkozón. A tanulság, hogy a legfontosabb a hit, mert bár
mindent nem lehet hittel elérni, sok mindent igen – és a káposztalevesben is lehet kolbász.
Cziczás László: – Kemény mérkőzés volt, a BEAC nagyon jó formát mutatott hazai pályán, mi
pedig talán az idény legrosszabb játékát produkáltuk, talán nem voltunk itt fejben ezen a találkozón.
Annak örülhetünk, hogy ennek ellenére sikerült győznünk, és stabilizáltuk második helyünket a