Női kosár NB I: a Cegléd és a PEAC is hazai pályán nyert

2018.10.28. 18:50
Húsz ponttal nyert a PEAC (Fotó: PEAC Pécs Facbook-oldal)
A Cegléd az UNI Győrt, a PEAC-Pécs a Vasas Akadémiát verte meg az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 5. fordulóban.

Hiába kezdett jól a Győr Cegléden, majd állt a nagyszünetben 31–31 az eredményjelzőn, a harmadik negyedben dobott mindössze 7 pont megpecsételte a vendégek sorsát. A Győr az utolsó felvonásban ugyan 25 pontig jutott, a Cegléd jól beosztotta a korábban megszerzett előnyét és a végén 65–63-ra megnyerte a találkozót.

A PEAC esélyt sem hagyott a Vasasnak. A pécsi együttes az első negyedet hat (23–17), a másodikat hét ponttal (22–15) nyerte, ezzel a félidőre 45–32-re meglépett ellenfelétől. A harmadik játékrész ugyan szorosabban alakult, de a PEAC ezt is behúzta, újabb két ponttal hizlalva az előnyét (18–16). Az utolsó negyedet szintén magabiztosan hozták a hazaiak, s ezzel 87–67-re nyertek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD–CMB CARGO UNI GYŐR 65–63 (11–16, 20–15, 15–7, 19–25)
Cegléd, 300 néző. V: Kapitány, Tóth Cs., Horváth Cs.
CEGLÉD: SWANIER 22/6, Révész B. 7/3, GORJANÁCZ 7, DONGUE 12, Hamilton-Carter. Csere: Kobolák 5/3, Popovics 9/5, Király, Böröndy 3/3. Edző: Peter Jankovic
GYŐR: BROWN 23/3, Raksányi, TÖRÖK 14/3, Szpanu 12, GRAY 14. Csere: Varga Zs., Nagy D., Czank, Krnjics, Baffy, Laklóth, Szabó P. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–2. 6.p: 6–4. 7.p: 8–8. 9.p: 11-16 12. p.: 15–18. 15. p.: 21–23. 18. p.: 28–26. 21. p.: 36–31. 25. p.: 41–31. 27. p.: 41–35. 30. p: 46–38. 32. p: 52–43. 35. p: 57–49. 38. p: 59–55.

Peter Jankovic: – Nagyon boldog vagyok, végre más eredménnyel zártunk, mint a korábbi hazai meccseken. A kezdetektől megküzdöttünk minden egyes labdáért. Eddig mindig gondunk volt a második félidő elején, de most ez a periódusunk volt a legjobb.
Sandro Orlando: Elismerésem a Ceglédnek, játékosai a szívükből játszottak. Nekünk meg kell oldanunk, hogy gyorsabban regenerálódjunk. Néhány napon belül a második szoros mérkőzésünk volt, de most nem játszottuk a játékunkat, és napjaink kosárlabdájában csak tehetségből játszva nem lehet nyerni.

PEAC–VASAS 87–67 (23–17, 22–15, 18–16, 24–19)
Pécs, 300
néző. V: Farkas G, Tóth K., Horváth A.
PÉCS: VANLOO 18/12, WENCZEL 10, Simon Zs. 6/3, Tetemondova 4, IMOVBIOH 24. Csere: Gémes-Sarok 6, BARNAI 10, Ruják 9, Pucz, Radonjics, Kovács K. Edző: Meszlényi Róbert
VASAS: DOMBAI 13/3, BACH 13, Varga A. 6, Karakasevics 10/3, Heljic 9/3. Csere: Tóth O. 4, Böröndy 9, Vukov 3, Hizsnik. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 9–10. 13. p.: 26–20. 17. p.: 34–24. 23. p.: 48–34. 26. p.: 56–41. 33. p.: 69–52. 37. p.: 77–57
Kipontozódott: Heljic (33. p.), Karakasevics (36. p.)
Meszlényi Róbert: – Támadásban jól kezdtünk, de voltak gondjaink a lepattanókkal, és hullámzott a játékunk. A Vasas ezt nem tudta úgy kihasználni, mint legutóbb a Diósgyőr. Ha nem csak az eredményt nézzük, ez most szorosabb meccs volt.
Földi Attila: – Próbáljuk kihasználni az előnyeinket, de nagyon fiatalok vagyunk, ami meglátszik. A hibáink összeadódása jelentette a 20 pontos különbséget.

1. Sopron Basket 6 6 493–352 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 428–332 0.917
3. NKE-Csata 4 3 1 301–256 0.875
4. ZTE Női KK 6 4 2 439–406 0.833
5. Aluinvent DVTK Miskolc 5 3 2 379–336 0.800
6. PEAC-Pécs 5 3 2 361–321 0.800
7. CMB Cargo-Uni Győr 5 2 3 369–336 0.700