Női kosár NB I: 9 ponttal nyert a ZTE a DVTK ellen

2019.01.06. 20:32
A ZTE 80–71-re legyőzte a DVTK női kosárlabdacsapatát az élvonalbeli bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában. A Szekszárd és a Győr is fölényes sikert aratott idegenben.

A DVTK abban a tudatban lépett pályára a ZTE otthonában, hogy győzelmével megszilárdítaná második helyét a bajnoki tabellán, ám hiába vezetett a nagyszünetben három ponttal is, a hajrát nem bírta.

Sikerével a ZTE már csak rosszabb pontkülönbséggel marad el a miskolciak mögött.

A Győr a Vasas, a Szekszárd a PEAC-Pécs otthonában nyert magabiztosan.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ZTE NKK–ALUINVENT DVTK 80–71 (21–19, 20–25, 21–17, 18–10)
Zalaegerszeg, 500
néző. V: Papp P., Rácz, Hervay
ZTE: Koizar 7, PUSZTAI 17, Malci 9, BOONSTRA 15, HORTI 16/6. Csere: Hegedűs-Őri 4/3, Parker 8, Szalay 4. Edző: Gáspár Dávid
DVTK: Medgyessy 9, WALKER 18/3, Skorics 6, Kiss A. 4, MOKANGO 16. Csere: Kányási 4, Putnina, Szabó F. 3, Zele 2, Katona 9. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–9. 7. p.: 10–18. 13. p.: 26–26. 17. p.: 36–33. 23. p.: 46–48. 27. p.: 57–53. 34. p.: 68–65. 37. p.: 75–71
Kipontozódott: Zele (40. p.)
Gáspár Dávid:
– Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, erős ellenfelet győztünk le. A továbbiakban sok sikert kívánok a nemzetközi kupában a DVTK-nak.
Cziczás László: – Tudtuk, hogy hazai pályán rendkívül erős a ZTE. Idő kell hozzá, míg az új játékos beépül, haladunk tovább a megkezdett úton. A jövő héten szeretnénk jó ellenfelei lenni a Sopronnak.

PEAC-PÉCS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 58–88 (14–17, 16–23, 17–22, 11–26)
Pécs,
1200 néző. V: Győrffy, Tőzsér, Tóth C.
PÉCS: Vanloo 4, Wentzel 6, SIMON ZS. 14/3, Tetemondová 3/3, Imovbioh 7. Csere: Tenyér, Brewer 7, Gémes-Sarok 4, RUJÁK N. 13/3. Edző: Meszlényi Róbert
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 11/3, ELDEBRINK 24/12, Gereben 4, BISHOP 20/3, MCCALL 15. Csere: Theodoreán 6/6, Bálint 3/3, Dojkic 5/3. Edző: Djokics Zseljko
Kipontozódott: Imovbioh (24. p.)
Meszlényi Róbert:
– Ezt a meccset akkor sem tudtuk volna megnyerni, ha egyben vagyunk. Jól játszott a Szekszárd, faultproblémáink mellett Julie Vanloót is remekül kivették a játékból a vendégek. A sérülések és a játékoscserék miatt most újra el kell kezdenünk építkezni.
Djokics Zseljko: – Ahogy a reggel kezdődik, olyan lesz az egész nap, tartja egy szerb mondás. Remélem, ez nekünk igaz lesz 2019-re. Hatvan pont alatt tudtuk tartani a Pécset, vagyis a sikerünk kulcsa a védekezés volt, de Sarah Imovbioh faultproblémái megkönnyítették a dolgunkat.

VASAS AKADÉMIA–CMB CARGO-UNI GYŐR 59–96 (20–25, 10–29, 13–32, 16–10)
Pasaréti út, 150
néző. V: Pozsonyi, Balogh Gy., Győrfy R.
VASAS: Vukov 7, DOMBAI 23/9, Bach 2, Karakasevics 2, Heljics 4. Csere: Tóth O. 2, Varga A. 3, Böröndy V. 10/3, Szmailbegovics 6, Budácsik. Edző: Földi Attila
GYŐR: BROWN 15/6, RAKSÁNYI 14/6, TÖRÖK Á. 12/6, SZPANU 15/3, Gray 13. Csere: Czank, KRNJICS 10, Varga Zs. 9, Baffy 6/6, Szabó P. 2, Szirony. Edző: Milos Pavlovics
Kipontozódott: Heljics (33. p.)
Földi Attila:
– Tíz percet sikerült úgy játszanunk, ahogy terveztük, sajnos nem tudtunk felnőni ellenfelünkhöz. A győriek tökéletesen kosárlabdáztak, gratulálunk nekik!
Milos Pavlovics: – A Vasas nagyon fiatal, de erős csapat, kihívás elé állított minket. Mi még nem tartunk ott, ahol szeretnénk, ám jó úton haladunk. A Vasasnak sok sikert kívánok!