Női kosár NB I: 26–3-as utolsó negyed a Csata meccsén

2020.12.20. 19:09
Batabe Zempare (fehérben) 15 pontot dobott, de a Csata támadójátéka az utolsó negyedre teljesen leállt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Cegléd az utolsó negyedben nyújtott kiemelkedő játékával győzte le magabiztosan a vendég Csatát a női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén.

A ceglédiek a negyedik negyedben 23 ponttal voltak jobbak a vendégeknél (26–3).

A mezőny legeredményesebb játékosa a Cegléd spanyol légiósa, Mariona Ortiz volt 23 ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
VBW CEKK CEGLÉD–LUDOVIKA-FCSM CSATA 80–56 (18–20, 23–18, 13–15, 26–3)
Monor, zárt kapuk mögött. V:
Mészáros, Pozsonyi, Balogh Gy.
CEGLÉD: ORTIZ 23/9, Révész L., Szotiriu 8/3, Kobolák 2, MOORE 20. Csere: Szirony 2, McBryde 8, BOZÓKI 17/9, Ruják N., Gorjanácz, Viszmeg, Filipowicz. Edző: Kosztasz Keramidasz
CSATA: Horváth B. 15/6, Böröndy V. 13/6, Mányoky R. 2, Hegedűs 2, ZEMPARE 15/3. Csere: Angyal B. 9/6, Gyöngyösi, Angyal N., Balogh L., Rakita. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–8. 10. p.: 18–20. 14. p.: 29–27. 18. p.: 39–29. 20. p.: 41–38. 24. p.: 49–43. 27. p.: 54–45. 30. p.: 54–53. 33. p.: 64–53. 38. p.: 76–56
Kosztas Keramidasz:
– Végre megtaláltuk védekezésben a ritmusunkat a harmadik negyed közepén, amikor védekezést váltottunk és ez mindenképpen döntőnek bizonyult. Ez volt a kulcs, illetve hogy a passzok pontosak voltak a labdaszerzések után. Megpróbáltuk a legjobbat nyújtani, amit tudtunk, mert nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem.
Tursics Krisztián: – Gyakorlatilag hat-hét emberrel dolgoztuk végig az egész mérkőzést. Sokáig meccsben voltunk, és amit szerettünk volna, azt nagyon szépen megcsináltuk. A negyedik negyedben elfogyott a szufla és egyszerűen nem találtunk be. Gyakorlatilag felőrölt minket az ellenfelünk, elismerésem a Ceglédnek, megérdemelt győzelmet aratott.