Női kosár NB I: 24 ponttal nyert a PEAC; 100 pont fölé ment a Sopron

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.10.01. 20:30
AZ NKA Universitas PEAC 24 pontos győzelmet aratott az E.ON ELTE BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén. A kora esti összecsapásokon nyert a TFSE-MTK, az Atomerőmű KSC Szekszárd, a Sopron Basket és a DVTK-Hun-Therm is.

Magabiztos PEAC-győzelem (Fotó: NKA Universitas PEAC Női Kosárlabda Klub/Facebook)

A bajnoki címvédő Sopron fölényesen megverte a Ceglédet, hiába küzdöttek a Pest megyeiek, a meglepetésre nem volt esélyük. Az előző évad ezüstérmese, a Szekszárd viszont majdnem megint megfázott Budapesten, a Tolna megyeiek a BEAC-tól már kikaptak ebben az évadban, és most a Vasas sem állt messze a bravúrtól. A PINKK nagyon kevés pontra volt képes Miskolcon, és bár támadásban a DVTK sem brillírozott, így is nagyon simán nyert. A TFSE viszont Theodorán Alexandra vezetésével az utolsó negyedben robbantott a Csata ellen, a rutinos bedobó 19 pontot dobott az utolsó negyedben, így az egyetemisták a maguk javára fordították a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
TFSE-MTK–Ludovika Csata 85–83 (16–16, 18–31, 21–23, 30–13)
Városmajor, 150 néző. V: Mészáros B., Goda, Sörlei.
TFSE: THEODOREÁN 21/12, Dúl T. 1, PUSZTAI P. 18, Marshall 5/3, Hegedűs J. 8. Csere: HILLSMAN 20, DÚL P. 6/3, Király A. 6/6, Turi, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
CSATA: Horváth B. 9/3, BROWN 23/9, Szabó F. 8, GYÖNGYÖSI 16/6, Fuehring 5/3. Csere: Barnai 5, Toman D. 3/3, CZANK 12/6, Jáhni 2, Boros B. Edző: Tursics Kriztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–7. 9. p.: 16–13. 13. p.: 22–24. 18. p.: 30–42. 23. p.: 42–52. 27. p.: 52–65. 33. p.: 57–76. 36. p.: 70–78. 39. p.: 79–81
Magyar Bianka:
– Egy hét alatt a mai volt a harmadik meccsünk, közte a Pécs és a Sopron elleni keményebb mérkőzéssel. Reméltem, hogy nem lesznek fáradtak a lábak, azonban látszott rajtunk némi kimerültség, főleg a második negyedben, ekkor nem volt rendben a védekezésünk. Ez a győzelem a szív diadala volt, és főleg Theodoreán Alexandrának köszönhető.
Tursics Krisztián: – Jól felkészültünk az ellenfélből, három negyedig ült is a taktikánk, sikerült kialakítanunk egy nagyobb előnyt, de a szünetben mondtam az öltözőben, hogy a meccs még nincs lezárva. Számítottunk arra, hogy agresszívabb lesz a TFSE a végén.

Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–69 (25–16, 12–20, 17–17, 10–16)
Pasaréti út, 200 néző. V: Cziffra, Szilágyi, Jankovics.
VASAS: PARDEE 11/6, Papp K. 3, Madár E. 3, Madár K. 2, NUNN 14. Csere: Tóth O. 8, SZMAILBEGOVICS 17/12, Budácsik, Salamon 2, Szerencsés 4. Edző: Milos Pavlovics
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 13/3, Boros J. 10, Wallace 5, Goree 10, HEBARD 8. Csere: VIVIANS 20/3, Szűcs G. 3/3, Mányoky, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 7. p.: 15–9. 13. p.: 30–20. 18. p.: 35–25. 23. p.: 42–41. 27. p.: 51–49. 34. p.: 59–56. 38. p.: 64–63. Kipontozódott: Pardee (40. p.)
Milos Pavlovics:
– Úgy gondolom, a játék sok elemében felülmúltuk a Szekszárdot, de a huszonöt eladott labda megpecsételte a sorsunkat. Az a fájó, hogy ezeket az eladott labdákat nemcsak a Szekszárd kényszerítette ki, sokszor gyermeteg hibákat követtünk el. A bajnokság első négy csapata nyilván nem a mi szintünk, de most megmutattuk azt, hogy a Miskolc elleni vereség kisiklás volt, és koncentráltabb játékkal egy euroligás csapattal is fel tudjuk venni a versenyt.
Djokics Zseljko: – A Vasas nagyon egységes csapat, rutinos játékosai vannak, akik már régóta együtt szerepelnek. Mi messze vagyunk attól, amit szeretnénk játszani. Vannak játékosaink, akik mindig ugyanazokat a hibákat követik el. 44–30-ra elveszítettük a lepattanócsatát, ennek pont fordítva kellene lennie.

VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket 71–102 (16–26, 17–20, 24–18, 14–38)
Albertirsa, 150 néző. V: Pozsonyi, Kovács N., Lengyel.
CEGLÉD: RAKITA 15/6, WILLIAMS 20/6, Laufer 8/6, COOPER 15/3, Bura 8. Csere: Kobolák 2, Szirony, Szabó 1, Viszmeg 2, Horváth. Edző: Kosztasz Keramidasz
SOPRON: Fegyverneky 4, SYKES 21, KUNEK 29/9, BROOKS 22/6, Sitku 6. Csere: Varga A. 10/6, Völgyi 4, Böröndy, Czukor 6, Erdélyiová. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–11. 8. p.: 10–22. 14. p.: 21–34. 18. p.: 27–42. 20. p.: 33–46. 24. p.: 42–50. 27. p.: 48–58. 30. p.: 57–64. 33. p.: 63–71. 35. p.: 63–83. 38. p.: 65–94. Kipontozódott: Böröndy (38. p.), Kobolák, Varga A. (mindkettő 39. p.)
Kosztasz Keramidasz:
– Sokat küzdöttünk, és a második félidő elejére találtunk megoldást a védekezésben Sykes és Brooks ellen, de Kunek kivégzett minket. Háromszor is visszajöttünk öt pontra és volt esélyünk közelebb is férkőzni, aztán jött három egymást követő döntés, ami rosszul hatott a játékosaimra, és egy perc alatt újra 15 pont volt a hátrányunk. A végső pontkülönbség nem tükrözi a mérkőzést, mert 35 percig versenyképesek tudtunk lenni a Sopronnal.
Gáspár Dávid: – Örülök a győzelemnek, mindkét csapat sok energiát fektetett a mérkőzésbe. Bizonyos helyzetekre sokkal érettebben kellene reagálnunk. Ez a koncentráció és az összeszokottság hiánya is. Dolgozunk tovább, most lesz egy kicsit több időnk edzeni és tovább csiszolni a játékunkat.

DVTK-Hun-Therm–PINKK-Pécsi 424 62–36 (15–6, 24–6, 7–8, 16–16)
Miskolc, 520 néző. V: Makrai, Jakab L. Rózsavölgyi.
DVTK: Aho N. 3/3, KÁNYÁSI 13, Oláh F., M. Jovanovics 11/3, C. GREEN 9. Csere: Bacsó, Bernáth 6, KISS A. 13, Aho T. 7/3, Vég-Dudás, Márkusz. Edző: Völgyi Péter
PÉCS: Szűcs L. 5/3, Zsivaljevics 5, Vince N. 2, Kovács K., Ljubinec 2. Csere: Tenyér 5, ZSILINSZKY 14/9, Bojtár, Horváth Z., Borbás, Temes, Pucz 3/3. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–0. 8. p.: 8–6. 13. p. 23–6. 18. p.: 32–7. 25. p.: 43–16. 32. p.: 48–23. 34. p.: 50–29. 37. p.: 58–32
Völgyi Péter:
– Védekezésben megtettük, amit kell, viszont támadásban sok üres külső dobást hibáztunk el. Ebben a mutatóban az Euroliga selejtezőjére fel kell javulnunk.
Kovács Dénes: – A DVTK összeszokott csapat benyomását keltette. Idegenben 62 pontot kaptunk, ez nem rossz, viszont a 36 dobott nagyon kevés, a mezőnyből mindössze 17 százalékos hatékonysággal. Dolgoznunk kell azon, hogy ezen változtassunk.

E.ON ELTE BEAC–NKA Universitas PEAC 64–88 (20–25, 13–19, 16–20, 15–24)
Gabányi-sportcsarnok, 180 néző. V: Györfy R., Rácz Zs., Németh P.
BEAC: M. GREEN 19/9, Angyal B. 9/6, Milkovics, Tóth F. 6, VOJTULEK 15/3. Csere: Orosz Zs. 3/3, Radócz 4, Katona B., KOCH 8/6, Juhász A., Zsámár L. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
PEAC: Laczkó 5/3, Wentzel 8/6, CALHOUN 24/9, BURDICK 8, KISS V. 21. Csere: SIMON ZS. 9/6, Olawuyi, Szűcs R. 5/3, Sanchez 6, Kaszás-Pap 2, Kötő. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–11. 7. p.: 14–16. 14. p.: 25–31. 18. p.: 31–42. 22. p.: 40–46. 27. p.: 43–59. 33. p.: 53–73. 38. p.: 62–83
Mészárosné Kovács Andrea:
– A PEAC rendkívül variábilis csapat, amit ki is használtak. Ma nem koncentrált mindenki arra a feladatra, amit megbeszéltünk, és a taktikánk bizonyos részeit egyáltalán nem tudtuk megvalósítani. A védekezésben kevés dolgot tudtunk jól megoldani, de hozzátartozik, hogy a PEAC fizikailag és játéktudásban is kiemelkedő erősségű csapat.
Jovan Gorec: – Jó mérkőzést játszottunk, talán a legjobbat, mióta átvettem az együttest. Tízen is dobtak pontot a csapatból, csökkentettük az eladott labdáink számát, jól hoztuk helyzetbe egymást. Kemény mérkőzésre készültünk, és tudtuk, hogy csak csapatként van esélyünk győzni. Örülök, hogy ez sikerült.