Női kosár NB I: 108 pontig jutott és 43-mal nyert a DVTK

K. Zs.K. Zs.
2021.02.12. 20:51
Pusztai Petra (balra) 19 pontot szerzett a DVTK-ban (Fotó: Észak-Magyarország/Kozma István)
A DVTK fölényes, 108–65-ös győzelmet aratott vendége, a BEAC felett a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén. A hazaiaknál öten is tíz pont fölé jutottak – írja az MTI.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK–ELTE BEAC ÚJBUDA 108–65 (24–23, 26–12, 34–16, 24–14)
Miskolc,
zárt kapuk mögött. V: Papp P., Pozsonyi, Balogh Gy.
DIÓSGYŐR: Medgyessy 2, Kányási 9, PUSZTAI 19/6, HAYES 23/3, Kiss A. 12. Csere: Aho N. 5/3, MOKANGO 15, Vukov 4, TÓTH F. 14/3, Vég-Dudás, Bacsó, Frindt 5/3. Edző: Földi Attila
BEAC: CZANK 19/9, Koch, MÉRÉSZ B. 16, Juhász A. 2, Smith 6/3. Csere: Dusanics 3, Zsámár, Laufer 6, Szabó II D. 4, Dénes D. 1, Galántai 5/3, Orosz 3/3. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása 3. perc: 5–5. 8. p.: 18–11. 12. p.: 29–29. 18. p.: 44–32. 25. p.: 66–42. 28. p.: 74–47. 33. p.: 94–52. 36. p.: 101–59
Kipontozódott: Juhász A. (32. p.)
Földi Attila:
– A pályán megcsináltuk azokat az elemeket, amelyeket a meccs előtt megbeszéltünk. Az első negyed végén rossz volt a védekezésünk, de ezt leszámítva minden a terveink szerint ment. Ezután következnek a fontos összecsapásaink, úgyhogy ezen a mérkőzésen a soron következő feladatainkra hangolódtunk.
Balogh Judit: – A két csapatnak különböznek a céljai, a játékosállománya és a lehetőségei, s ez meg is mutatkozott a pályán. Az öthetes szünet nekünk rosszul jött, olyan helyzetbe kerültünk, mint a nyári felkészüléskor, amikor azt vártuk, hogy játszhassunk. Annak azért örülök, hogy a fiataljainknak sok lehetőséget adhattam. Remélem, hasznukra válik.