Női kosár NB I: 104 pontot dobott a Sopron, hosszabbítás után nyert a Ludovika

M. B.M. B.
2022.12.29. 20:37
Tovább robog a címvédés felé a Sopron (Fotó: Koncz Márton)
Kiütéses győzelmet aratott a címvédő Sopron Basket az utolsó előtti Cegléd ellen az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 14. fordulójában. A csütörtöki játéknap másik mérkőzésén a Ludovika Csata hosszabbítás után gyűrte le a TFSE-MTK csapatát.

Nem borult a papírform Sopronban. A jelenlegi idényben csupán egy győzelmet felmutató Ceglédben hiába dobott 15 pontot Williams, a Pest megyei együttes nem jelentett akadályt a dunántúliaknak.

Kiélezett küzdelmet hozott a Ludovika Csata és az MTK-TFSE alsóházi rangadója. Az 53–53-ra végződő rendes játékidő után jöhetett a hosszabbítás, amelyben a hazaiak kerekedtek felül.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Sopron Basket–
VBW CEKK Cegléd 104–43 (32–10, 23–9, 25–16, 24–8)
SOPRON: FEGYVERNEKY 4, BÖRÖNDY 17/6, Sitku 3/3, VARGA A. 13/9, MAGBEGOR 25. Csere: Erdélyiová 2, SZTANKOVICS 11, Brooks 9, Kunek 8/6, Turner 6, Czukor 6. Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: Horváth Boglárka 12/3, Williams 15/9, Cooper 8/6, Szerelem-Kobolák 3/3, Laufer. Csere: Viszmeg M. 3/3, Szabó P. 2, Danóczi. Edző: Lo Elhadji Malick
Sopron, 600 néző. V: Farkas, Németh P., Tóth K.
Az eredmény alakulása. 4. perc:
14–5. 8. p.: 26–8. 12. p.: 35–10. 15. p.: 41–13. 18. p.: 51–16. 22. p.: 57–19. 25. p.: 68–25. 28. p.: 76–32. 32. p.: 85–35. 35. p.: 94–37. 37. p.: 100–40
Gáspár Dávid: – A mérkőzés legnagyobb részében megvalósult az az elképzelés, játék, amit terveztünk. Voltak percek, amikor a koncentráció a nagyobb különbség mellett visszaesett, és kimaradtak közeli helyzetek, illetve nem voltunk olyan élesek védekezésben, de összességében rendben volt a mérkőzés.
Lo Elhadji Malick: – Nehéz a helyzetünk, megyünk haza, és dolgozunk tovább, hogy minél előbb jó eredményeket tudjunk felmutatni!

LUDOVIKA CSATA–TFSE-MTK 62–57 (12–8, 14–18, 11–17, 16–10, 9–4) – hosszabbítás után
Ludovika Aréna, 300
néző. V: Frányó, Kapusi, Jankovics
CSATA:
HORVÁTH BERNADETT 7/3,   Czank 5,   Szabó F.   6,   Gyöngyösi  3/3, FUEHRING 25/9. Csere:   Toman D., BARNAI  12,   Boros B.  2, Gábor 2. Edző:  Tursics Krisztián
TFSE:   Dúl T.   4,   Dúl P.    5,   MARSHALL  13, Hegedűs J., MANIS 13. Csere:    Theodoreán 2,  PUSZTAI P.   20/9,  Németh A., Burján L.  Edző:   Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc:   6–2.   8. p.:   12–4.  13. p.:   12–14.   17. p.:  22–20. 24. p.: 33–33.     28. p.:    35–42.  33. p.:    44–47.   39. p.:    52–53.   44. p.:  58–57
Kipontozódott:    Marshall (45. p.)
Tursics Krisztián:
– Nagyon fontos győzelmet arattunk. A TF kezében volt a mérkőzés, így az októberi összecsapás fordítottja zajlott le, hiszen ott mi kaptunk ki nyert helyzetből. Külön fontos volt, hogy pontkülönbségben is jobbak vagyunk a TF-nél.
Magyar Bianka:    – Megnyert mérkőzést veszítettünk el. Talán mindkét csapat nevében beszélhetek: nagyon csúnya mérkőzés volt. Tíz másodperccel a vége előtt egypontos előnyünk volt, de aztán nagy butaságot követtünk el. A hosszabbításban szerintem Samantha Fuehring triplája volt a kegyelemdöfés.