Női kosár MK: dudaszókor esett duplával döntős a Cegléd

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.04.01. 20:42
Munkában a két ceglédi kulcsember, Maja Skorics (labdával) és Nagy-Bujdosó Nóra (Fotó: Laufer László)
Fordulatos mérkőzésen a Cegléd meglepetésre 79–77-re legyőzte a házigazda PEAC-Pécset a női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjének szombati játéknapján. A másik, korábbi elődöntőben a Sopron magabiztosan, 78–59-re verte a Győrt, így vasárnap Sopron–Cegléd finálé dönt a serleg sorsáról.

CEGLÉD–PEAC-PÉCS 79–77

A pécsiek a befejező negyedben lefaragták hátrányukat, de az utolsó másodpercben Maja Skorics, a ceglédiek egyik legjobbja újra betalált – ez döntött. A Cegléd története során először vívhat kupadöntőt!

A hazaiak remek első negyeddel rukkoltak ki, a 11 pontos előny megnyugtatta a Lauber Dezső Sportcsarnok közönségét, ám a folytatásban fordult a kocka, és a Nagy-Bujdosó Nóra vezette ellenfél utolérte a pécsieket. Sőt a válogatott bedobó 17. pontjával a Cegléd vonulhatott 40–38-as előnnyel a nagyszünetre.

A térfélcsere után elhúzott Cziczás László együttese, „bekapcsolódott” a pontgyártásba a pénteken 27 pontot szerző Skorics is. A 64–56-ról induló negyedik játékrész izgalmasan alakult, a hazaiak többször feljöttek két pontra, az utolsó perc is 77–75-tel kezdődött.

A litván Egle Siksniute 13 másodperccel a vége előtt egyenlített, és már érett a hosszabbítás, amikor Skorics bedobta a Cegléd győztes kosarát.

„Mi kis csapat vagyunk, a csoda csak annak jön, aki hisz benne. Mindenki nagyon koncentráltan lépett pályára, de csapatkapitányként nekem kell vezérnek lenni” – mondta boldogan Skorics.

A zöld mezes Yvonne Turner 28 pontot ért el a soproniaknál (Fotó: Laufer LászlóÖ

SOPRON–GYŐR 78–59

A meccset remek utolsó negyedükkel eldöntő, hatszoros kupagyőztes soproniak sorozatban a 12. MK-kiírásban játszhatnak finálét.

A két „szomszédvár” összecsapásán a tavaly MK-ezüstérmes soproniak 10–3-mal kezdtek, ekkor a Rába-partiaknál – akik a bajnoki alapszakaszt megnyerő Szekszárdot búcsúztatták a negyeddöntőben – Völgyi Péter vezetőedző időt kért, és tanítványai a nyitó negyed végére valamelyest felzárkóztak.

A folytatásban két pontra olvadt a különbség (23–21), de később nem csökkent tovább: az amerikai Yvonne Turner és Shenise Johnson vezette zöld-sárgák a nagyszünetre 36–29-re elhúztak.

Térfélcsere után az NB I alapszakaszában harmadik Győr megint feljött három pontra (43–40), ám innentől már az ellenfél kezében volt a meccs: az 55–47-ről induló záró szakaszban Sterbenz László együttese faképnél hagyta a győrieket, és 17–8-as rohammal eldöntötte a mérkőzést. Az első elődöntő legjobbja a 28 pontos Turner lett.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1.5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap.

KILLIK LÁSZLÓ NŐI MAGYAR KUPA NYOLCAS DÖNTŐ, PÉCS
Elődöntő

WB CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 79–77 (15–26, 25–12, 24–18, 15–21)
Pécs, 1200
néző. V: Papp P., Farkas G., Frányó
CEGLÉD: MEDGYESSY 10, Katona Sz. 13/3, Serbán 7, NAGY-BUJDOSÓ 23/6, SKORICS 24/3. Csere: Kányási, Ruttner Zs. 2. Edző: Cziczás László
PÉCS: Fürész 5/3, KUSTER 15, RAKSÁNYI 18/9, JUHÁSZ D. 13/3, Siksniute 6. Csere: Mandics 10/6, Zele 10, Licskai, Szücs R. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 8–9. 13. p.: 16–30. 17. p.: 30–34. 23. p.: 44–46. 26. p.: 51–46. 33. p.: 70–59. 37. p.: 72–68
Kipontozódott: Zele (34. p.)
Cziczás László:
– Mindkét csapat a szívét-lelkét kitette a pályára, ezúttal mi voltunk a szerencsésebbek, és egy szuperklasszis eldöntötte a meccset. Látszott, hogy a negyedik negyedre kicsit elfáradtunk, de úgy gondolom, ha a pénteki győzelmünkre a csoda kifejezést lehetett használni, a szombatira már elfogytak a jelzők.
Borisz Maljkovics: – Akárcsak a bajnokinkon, most is nagy csata volt a Cegléd ellen, sok fordulattal, élvezetes mérkőzést vívtunk. Mivel az NB I-es rájátszásban is ez a párosítás, ott is hasonlóra számítok. A hozzáállásunkkal nem volt probléma, de akad néhány apróság, amelyet még ki kell javítanunk.

UNIQA SOPRON–CMB CARGO-UNI GYŐR 78–59 (21–17, 15–12, 19–18, 23–12)
Pécs, 800
néző. V: Cziffra, Győrffy, Hegedűs T.
SOPRON: Fegyverneky 3/3, TURNER 28/12, S. JOHNSON 17, Krnjics 5, GEORGE 12/3. Csere: CRVENDAKICS 11, Dubei, Határ 2, Czukor, Weninger. Edző: Sterbenz László
GYŐR: Kiesel 13, Lihtarovics 6/3, Laklóth, HRUSCÁKOVÁ 8, Goree 14. Csere: SIMON ZS. 16/3, Varga Zs., Török Á. 2, Markó D., Kovács V. Edző: Völgyi Péter
Kipontozódott: Dubei (33. p.)
Sterbenz László:
– Ezúttal kiválóan védekeztünk, ám remélem, ez csak részsiker volt.
Völgyi Péter: – Ami pénteken jól működött, szombaton nem, hagytuk, hogy az ellenfél kulcsjátékosai elkapják a ritmust. Végig üldöztük a Sopront, és bár tegnap nem hittem volna, de elfáradtunk, ez a külső dobásainkon és a lassú támadásszervezésünkön látszott.

NŐI KOSÁRLABDA, MAGYAR KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ (PÉCS)