Női kosár MK: a Győr kiejtette az alapszakaszelsőt, jöhet a Sopron!

2017.03.31. 22:40
A Győr kiejtette a Szekszárdot (Fotó: Laufer László)
A Sopron, a Győr és a házigazda PEAC-Pécs után a Cegléd jutott be negyedikként a női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe. A ceglédiek fordulatos mérkőzésen 68–66-ra győzték le a címvédő DVTK-t a pécsi nyolcas döntő pénteki játéknapjának záró mérkőzésén. A szombati elődöntőben Sopron–Győr és PEAC–Cegléd csata következik.

SOPRON–ZTE 77–61

Az első tíz percben jól tartotta magát a ZTE (20–16), ám a Sopron a második tízben ellépett ellenfelétől, és a szünetre már 12 pontos előnyt dolgozott ki (44–32). A második félidőben fokozatosan tovább nyílt az olló a csapatok között, a Sopron végül tizenhat ponttal nyert (77–61), és elsőként bejutott a legjobb négy közé.

A találkozón több jó egyéni teljesítménynek is tapsolhattak a nézők: a soproniaktól Cayla George (12 pont, 10 lepattanó), a zalaegerszegiektől pedig Whitney Bays (21 pont és 10 lepattanó) ért el dupla duplát.

SZEKSZÁRD–GYŐR 53–67

Az alapszakaszt megnyerő Szekszárd már az első két negyedben hátrányba került, a szünet után aztán sebességet váltott a Győr, és a negyedik tíz perc elején már huszonkét pontnyi különbség volt a csapatok között. A hajrában kicsit zárkózott az Atomerőmű, ennek ellenére a Győr magabiztosan játszva megtartotta előnyét, végül 67–53-ra nyert, és készülhet a Sopron elleni elődöntőre.

PEAC-PÉCS–VASAS 94–46

Raksányi Krisztina hárompontosa után 11–0-ra vezetett már a PEAC, amikor – 3:38 játékperc elteltével – a Vasas megszerezte az első kosarát. Ez természetesen nem hangszerelte át a papírformát: a házigazda pécsiek ellentmondást nem tűrően haladtak céljuk felé, az első három negyed egyikében sem engedték tucatnyi pont fölé a Vasast, és végül 48 pont különbséggel győztek. A bajnokságban szorosabb meccseket vívott a két csapat, a PEAC 18, illetve 12 ponttal nyert.

„Nagyon tisztességesen felkészültünk erre a mérkőzésre, tettük a dolgunkat, nem ijedtünk meg saját magunktól, ennek eredménye magabiztos sikerünk” – summázta a történteket Egle Siksniute, a PEAC 21 ponttal és négy lepattanóval záró centere.

CEGLÉD–DVTK 68–66

Ez a két csapat vívta a legkiélezettebb mérkőzést a negyeddöntőben: az első félidő az amerikai Tierra Ruffin-Pratt vezette miskolciaké volt, de az első két negyedben szerzett előnyüket a harmadik tíz percben a Cegléd eltüntette.

Maja Skorics 27 pontjából kilencet ebben a játékrészben szerzett, és ő dobta azt a triplát is a befejező negyed vége felé, amely a rendkívül pontszegény hajrában kulcsfontosságúnak bizonyult.

„Nagyon boldogok vagyunk, sporttörténelmi siker ez a Ceglédnek. Úgy jöttünk ide, hogy nagyon szeretnénk a négybe jutni, de tudtuk, hogy nehéz lesz. A második félidőben még agresszívebben védekeztünk, a véghajrában türelmesen és okosan játszottunk. Végre nyertünk egy szoros mérkőzést, ebben a szezonban eddig általában elveszítettük az ilyen meccseket” – fogalmazott Nagy-Bujdosó Nóra, a Cegléd magasbedobója.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1.5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap.

A kupa névadója, a tavaly 89 évesen elhunyt mesteredző csaknem húsz évig volt a női válogatott szövetségi kapitánya, a nemzeti csapat ezalatt háromszor nyert bronzérmet Európa-bajnokságon, és negyedik lett az 1980-as moszkvai olimpián.

NŐI KOSÁRLABDA, MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

VBW CEKK CEGLÉD–ALUINVENT DVTK MISKOLC 68–66 (17–20, 14–18, 22–14, 15–14)
Pécs, 200
néző. V: Pálla, Győrffy, Söjtöry
CEGLÉD: Medgyessy 5, Katona Sz. 9, NAGY-BUJDOSÓ 19/9, SKORICS 27/9, Serbán 6. Csere: Ruttner Zs. 2, Kányási, Kobolák. Edző: Cziczás László
DVTK: Prahalis 4, Czank 2, Rasheed 7/6, Szécsi 7/3, JOVANOVICS 16. Csere: RUFFIN-PRATT 21, Horváth B. 2, Tomlinson 7, Győri. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. p.: 13–12. 12. p.: 19–20. 16. p.: 21–29. 23. p.: 40–41. 27. p.: 48–46. 31. p.: 54–56. 33. p.: 59–58. 35. p.: 59–62. 36. p.: 65–65. 38. p.: 68–65
Kipontozódott: Serbán (38. p.), Rasheed (38. p.)
Cziczás László:
– Nagyon jól játszott mindkét csapat, óriási harc folyt a pályán, férfias küzdelem. Az első félidőt nem úgy kezdtük, ahogy megbeszéltük, szünetben rendeztük a sorokat, más szellemben mentünk ki a pályára, ennek meglett a gyümölcse, rászolgáltunk a győzelemre. Egy szezonban egyszer is nagy dicsőség legyőzni a Diósgyőrt, nemhogy háromszor, büszke vagyok a lányokra!
Maikel López: – A második félidőben nem voltunk elég pontosak támadásban, fontos pillanatokban a Ceglédnek sikerült kosarakat dobnia.

PEAC-PÉCS–VASAS AKADÉMIA 94–46 (24–12, 25–12, 25–5, 20–17)
Pécs, 1000
néző. V: Benczur, Kulcsár T., Varga-Záray
PEAC: Fűrész 8, Kuster 6/3, RAKSÁNYI 7/6, JUHÁSZ D. 16, SIKSNIUTE 21. Csere: Szücs R. 5/3, Zele 10, Licskai 12, Mandics 7/3, Szücs L. 2, Sellei, Tenyér. Edző: Borisz Maljkovics
VASAS: CSOLICS 15/9, Dusanics 11/3, Dúl 1, Solymosi 2, Rochel 3. Csere: Tóth O. 2, Bacsvarova 9/3, Farkas F., Dobos Á. 3. Edző: Igor Szkocsovszki
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–0. 5. p.: 11–5. 8. p.: 20–10. 14. p.: 28–22. 16. p.: 34–22. 18. p.: 42–24. 23. p.: 57–24. 28. p.: 68–28. 33. p.: 80–35. 37. p.: 88–43
Borisz Maljkovics:
– Ez volt az első lépés, jól felkészültünk, jó ritmusban játszottunk. A legfontosabb, hogy pihenjenek a játékosok, szombaton és vasárnap van még két meccs, amelyeken ugyanúgy jól kell teljesíteniük.
Igor Szkocsovszki: – Jó meccset játszott a PEAC, felkészült volt, nem adott esélyt, nem volt keresnivalónk. Szomorú vagyok, hogy így fejeztük be a Magyar Kupát, mert ennél sokkal többet tudunk.

UNIQA SOPRON–ZTE NKK 77–61 (20–16, 24–16, 18–16, 15–13)
Pécs, 300 néző. V: Papp P., Praksch, Goda
SOPRON: Fegyverneky 11/6, Turner 12/3, S. Johnson 8, Crvendakics 5, GEORGE 12/3. Csere: Határ 2, DUBEI 14/6, KRNJICS 8, Ajdukovics, Weninger 3, Czukor 2, Bakó. Edző: Sterbenz László
ZTE: Nagy D. 5/3, Böröndy V. 4, BURKHOLDER 15/3, Hegedűs-Őri 4, BAYS 21. Csere: Böröndy D. 2, Horváth Zs. 6, Szalay, Orsó 2, Velkey K., Jurkó 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 6. p.: 10–10. 11. p.: 23–16. 13. p.: 25–24. 17. p.: 38–28. 25. p.: 51–42. 31. p.: 66–48. 35. p.: 70–50.
Sterbenz László:
– Apró részsiker, még a bosszankodásaink ellenére is. Hiába van tizenöttel több lepattanónk, ha a játékosaink kezéből kiveszik a labdát – ilyenkor kirúgtam volna magam alól aszéket, de erre ezúttal nem volt szükség.
Gáspár Dávid: – A soproniak érvényesítették azon fölényüket, amelyek összetételükből, szerkezetükből, játéktudásukból fakadnak, megérdemelten nyertek. Nem harmincpontos vereség lett, ez jó, sok olyan játékosom van, aki még fiatal, eddig kevés játéklehetőséget kapott. Örülök, hogy egy-két negyedig pariban tudtunk maradni.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–CMB CARGO-UNI GYŐR 53–67 (9–14, 19–21, 5–18, 20–14)
Pécs, 700 néző. V: Földházi, Kapitány, Mészáros B.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 11/3, Theodoreán 10/6, Erkic 2, Lisec 9/3, Pirsic 11. Csere: Daniel 6, Mansaré, Bálint 2, Gereben 2, Tamis. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: KIESEL 16/6, LIHTAROVICS 12/6, Laklóth 8/6, Hruscáková 2, Goree 4. Csere: SIMON ZS. 21/9, Varga Zs. 4, Török Á., Kovács V., Markó D. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–0. 8. p.: 7–13. 13. p.: 17–18. 14. p.: 17–24. 18. p.: 26–29. 22. p.: 28–38. 29. p.: 33–49. 33. p.: 33–55. 36. p.: 44–60
Djokics Zseljko:
– Nagyon szépen felkészültek belőlünk a győriek, levédekezték a támadójátékosainkat, kizökkentettek minket a ritmusunkból. A játékvezetők magas színvonalon fújták a meccset, a szurkolóink nagy számban jöttek el Pécsre. Mi még mindig egy „csipet csapat” vagyunk, jelentős teher alá kerültünk az utóbbi napokban az alapszakasz megnyerése miatt, ami talán nem teljesen reális. Ezen a napon picit a saját szintünk alatt játszottunk, de végig harcoltunk.
Völgyi Péter: – Elég rossz ritmusban érkeztünk a Magyar Kupa döntőjére, az Euroliga-sorozat után lassan tudtunk visszatalálni a saját játékunkhoz. Ezúttal két negyeden keresztül fegyelmezetten védekeztünk, leginkább ennek köszönhetjük, hogy sikerült nyerni. Megjött az étvágy, szeretnénk bejutni a döntőbe. Kétszer már sikerült megverni a Sopront, miért ne sikerülhetne szombaton is?

NŐI KOSÁRLABDA, MAGYAR KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ (PÉCS)