Női kosár MK: hengerelt a Sopron; hosszabbításos Szekszárd-siker

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.03.23. 19:49
Elsőként a Győr jutott be az elődöntőbe a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a negyeddöntőben 19 ponttal nyert a ZTE ellen pénteken. A második mérkőzésen a végső győzelemre is esélyes Szekszárd a rendes játékidőben nagyot hajrázva, majd hosszabbításban verte meg a Ceglédet. A házigazda Sopron egy percig sem hagyott kérdést a PEAC-Pécs ellen, 83–49-re győzött. A DVTK a vártnál nehezebben gyűrte le a PINKK-Pécset.
A legjobb fotóinkból készült galéria megtekintéséhez kattintson a képre! (Fotók: Koncz György)

GYŐR–ZTE

A találkozó – amelyet a nyolcas döntő keretében Sopronban rendeztek meg – legeredményesebb játékosaként a győri Nirra Fields 23 pontot szerzett. A győztes együttes ellenfele a szombati elődöntőben, mint később kiderült, a Szekszárd lesz.

CEGLÉD–SZEKSZÁRD

A tavalyi ezüstérmes Cegléd az első félidőben egál meccset játszott a Szekszárddal, majd a harmadik negyedben állva hagyta a torna egyik favoritjának számító tolnaiakat, és a 30. percben már 13 ponttal is vezetett. A záró játékrészben összeszedte magát a Szara Krnjics által húzott Atomerőmű, és Bálint Réka triplájával már három ponttal vezetett fél perccel a vége előtt. A Cegléd még kiharcolta a hosszabbítást, a ráadásban azonban jobban büntetőzött a Szekszárd, és 75–71-re győzött.

SOPRON–PEAC-PÉCS

A házigazda jóformán végig vezetve, tükörsima győzelmet aratott a PEAC-Pécs felett. Az Euroliga négyes döntőjébe bejutó Sopron legjobbja Jelena Milovanovics (22 pont, 6/8 tripla, hat lepattanó) volt.

PINKK–DVTK

Három negyeden keresztül egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni, a záró játékrészben aztán egymás után két triplát is dobott a DVTK, a 36. percben már kilenc ponttal vezetett, ekkor úgy tűnt, az esélyesebb miskolciak lezárják a meccset. Ekkor megtáltosodott a pécsi csapat és másfél perccel a vége előtt még fordított egyszer, de Raksányi Krisztina bevágott egy hárompontost, később egy büntetőt is értékesített, és beállította a 62–59-es végeredményt.

KILLIK LÁSZLÓ NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA NYOLCAS DÖNTŐ, SOPRON
NEGYEDDÖNTŐ
CMB CARGO-UNI GYŐR–ZTE NKK 69–50 (22–14, 15–14, 12–12, 20–10)
Sopron, 200
néző. V: Kapitány, Pálla, Boros T.
GYŐR: ROBINSON 10/3, Laklóth 1, FIELDS 23/6, GOREE 15, Krivacsevics 5. Csere: Czank 2, Simon Zs. 7/3, Stepánová 6, Nagy-Bujdosó, Varga Zs., Török Á., Markó. Edző: Sandro Orlando
ZTE: KOIZAR 15/6, Hegedüs-Őri 5, Gorjanácz 4, Pavel 6, PARKER 18. Csere: Szalay 2, Kovács G., Vincze V., Liska. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 6. p.: 16–4. 8. p.: 18–11. 13. p.: 24–16. 17. p.: 30–25. 19. p.: 35–25. 23. p.: 42–32. 27. p.: 45–38. 33. p.: 53–45. 36. p.: 58–49. 39. p.: 68–50
Sandro Orlando:
– Néhány napja vagyok a csapat edzője, így elégedett lehetek a győzelemmel. Ez még nem az én kosárlabdám volt, de azon leszünk a lányokkal, hogy minél előbb elsajátítsák az általam kívántakat. Sok eladott labdánk volt, ezen kell gyorsan változtatni, hogy jól szerepeljünk a következő mérkőzéseken.
Gáspár Dávid: – Ezen a találkozón eladott labdáinkból harminchat pontot szereztek a győriek. Ez nagyon sok, így nem lehetünk elégedettek. Volt néhány jó periódusunk, de több volt a gyengébb. Az utolsó öt perc kivételével elfogadhatóan teljesített csapatom.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 75–71 (18–17, 15–16, 9–20, 22–11, 11–7) – hosszabbítás után
Sopron, 600 néző. V: Benczur, Győrffy, Kulcsár
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9, Gereben 12, THEODOREÁN 11/9, Mansaré, MCCALL 13/3. Csere: Bálint 10/6, Krnjics 13, Oblak 7, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD: Medgyessy 8, Kányási 9, Katona 2, Cooper 2, MOKANGO 21. Csere: Zsovár 2, POPOVICS 25/6, Makszimovics 2. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–9. 7. p.: 9–11. 9. p.: 11–17. 14. p.: 24–25. 17. p.: 28–29. 23. p.: 37–39. 25. p.: 40–41. 29. p.: 40–51. 32. p.: 46–55. 37. p.: 51–57. 40. p.: 64–64. 43. p.: 70–67
Kipontozódott: McCall (40. p.), Cooper (42. p.), Kányási (44. p.)
Djokics Zseljko:
– Nyertünk, és ez a legfontosabb. Erre készültünk egész héten. Védekezésben többször hibáztunk, ezért lett ilyen szoros a találkozó. Ami a hajrában történt, az a szekszárdi szív diadala.
Cziczás László: – A kosárlabdázás ünnepe volt ez a mérkőzés. Mindkét csapat győzelmet érdemelt volna, de ebben a sportágban ilyen nincs. Nagyon sajnálom, hogy Katona Szidónia a negyedik percben megsérült, vele talán könnyebb lett volna, mert nagyon készült a szülővárosában rendezendő találkozóra.

SOPRON BASKET–PEAC PÉCS 83–49 (32–14, 21–10, 18–12, 12–13)
Sopron, 1000
néző. V: Cziffra, Tőzsér, Varga-Záray
SOPRON: Fegyverneky 5/3, Turner 6, Crvendakics 2, MILOVANOVICS 22/18, JOVANOVICS 6. Csere: PAGE 8, Salvadores 3/3, Dubei 9/3, Határ 6, WENINGER 12/6, Czukor 4, Böröndy. Edző: Roberto Íniguez
PÉCS: Roberson 7/3, Mandics 15/6, VUCSOROVICS 9, Rasheed 11/6, Licskai 5. Csere: Wentzel 2, Demeter, Szűcs R., Tenyér, Szűcs L., Sellei. Edző: Gabriel Carrasco
Kipontozódott: Határ (38. p.), Rasheed (39. p.)
Roberto Íniguez:
– Csapatom helytállt a mérkőzésen. Jól kezdtünk, és azzal a lendülettel folytattuk a találkozót. E kupasorozat megnyeréséhez három mérkőzésen kell jól szerepelni, mi most még csak az elsőt vesszük. Ilyen koncentráltan kell játszanunk az elődöntőben is, és akkor elérhetjük, hogy a döntő résztvevői lehessünk.
Gabriel Carrasco: – Nehezen indult számunkra a találkozó, nehezen lendültünk játékba. De ilyen erős ellenféllel szemben ez nem meglepő, hiszen euroligás csapattal mérkőztünk. Voltak jó perceink, de összességében ennyivel jobb volt a hazai együttes, és ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PINKK-PÉCSI 424 62–59 (14–18, 18–11, 18–18, 12–12)
Sopron, 300
néző. V: Papp P., Minár, Csabai-Kaskötő
DVTK: Fontenette 6, Bach, RAKSÁNYI 12/6, PECKOVÁ 13/9, Melnika 7. Csere: Szabó Fanni 3/3, BREWER 7, Zele 9, Nagy D. 5/3. Edző: Stefan Svitek
PINKK: Csukics 6, Ruják N. 13/9, GÉMES-SAROK 15/9, SLAUGHTER 8, CHESLEK 11. Csere: Sánta 4, Jakovina 2, Benke S., Zsilinszki. Edző: Laczka Miklós
Kipontozódott: Cheslek (40. p.)
Stefan Svitek: – Helyzeteinket nem tudtuk eredményesen befejezni. Sok hibával játszottunk, főleg a védőmunkánk volt gyenge, de a támadásokban sem jeleskedtünk. A szerencse is besegített a győzelmünkbe.
Laczka Miklós: – Kőkemény ellenfél volt a Miskolc. Büszke vagyok csapatomra, mert óriási fejlődést mutatott játékunk. Ha kicsit rutinosabbak vagyunk, akkor a hajrát megnyerve a mérkőzést is a magunk javára fordíthattuk volna.