Női kosár MK: a ZTE elképesztő végjáték után nyert a Győr ellen

2020.03.05. 19:53
A zalai Burkholder (kékben) 26 pontjával a mezőny legeredményesebbje volt (Fotó: Koncz György)
A női kosárlabda Magyar Kupa pécsi nyolcas döntőjének harmadik negyeddöntőjében a ZTE NKK legyőzte a Győrt, így bejutott a legjobb négy közé, ahol a Csata–Szekszárd meccs továbbjutója lesz az ellenfele a fináléba jutásért.

Bővebben a nyolcas döntő első napjáról itt!

KOSÁRLABDA
KILLIK LÁSZLÓ NŐI MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
ZTE NKK–UNI Győr MÉLY-ÚT 77–76 (20–16, 19–27, 17–19, 21–14)
Pécs, 200
néző. V: Kapitány, Cziffra, Csabai-Kaskötő
ZALAEGERSZEG: Nagy D. 6, Kovács G. 3/3, BURKHOLDER 26/6, HAYES 23/3, Boonstra. Csere: DELIC 11/3, Horti 6, Kuttor 2. Edző: Horváth Zsófia
GYŐR: YGUERAVIDE 15/9, Dúl P., RAKSÁNYI 18/3, Varga Zs., Hollivay 10. Csere: Papp K., TAYLOR 22/6, Török Á. 3/3, Barnai 3, Dombai 5/3. Edző: Mehmedovic Merim
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 5–11. 13. p.: 21–24. 17. p.: 30–31. 23. p.: 39–49. 26. p.: 47–56. 33. p.: 61–68. 37. p.: 70–73
Kipontozódott: Varga Zs. (34. p.)
Horváth Zsófia:
– Kezdő edzőként hálás vagyok ezért az élményért. Boldogság tölt el, mert amikor Janis Boonstra megsérült, a többiek összeszedték magukat, és érte is játszottak.
Mehmedovic Merim: – Nehéz bármit mondani, nemcsak a kupa miatt volt fontos ez a meccs, hanem viszont akartam látni a munkánkat. Nekünk is voltak jó periódusaink, de Keyona Hayest nem sikerült megállítanunk.

Sokáig hasonlóan alakult a Győr–ZTE meccs is, mint a megelőző Sopron–DVTK negyeddöntő, hiszen itt is az a csapat nyerte meg az első negyedet, amely 20 pontig jutott, vagyis a ZTE. A második negyed elején azonban megsérült Janis Boonstra, aki nagy szerepet játszott a zalaiak védekezésében addig, ám a kiválása okozta sokkból csak a negyedik negyedben sikerült magához térniük a kék-fehéreknek – nem is akárhogy.

A Győr a középső két negyedben szép folyamatosan meglépett ellenfelétől, s a harmadik felvonásban már 11 ponttal is vezetett, mégsem örülhetett továbbjutásnak. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített a ZTE, s 70–70-től teljesen nyílt lett a mérkőzés. Végül a ZTE diadalmaskodott, mégpedig Keyona Hayes hét másodperccel a záró dudaszó előtt esett duplájának köszönhetően.