Női kosár MK: a házigazda Győr lemaradt a dobogóról

2015.03.14. 17:15
A PINKK-Pécsi 424 női kosárlabdacsapata lett a Magyar Kupa bronzérmese, miután a győri rendezésű nyolcas döntő helyosztóján hét ponttal nyert a házigazda CMB Cargo Uni Győr ellen.

A pécsiek az első negyed végére kilencpontos előnyre tettek szert, amelyhez hatot még hozzá tudtak tenni a nagyszünetig. A győriek kapaszkodtak, csökkentették a hátrányukat, így izgalmassá téve a már lefutottnak hitt mérkőzést, de a pécsiek előnyéből a végére is maradt.

A mérkőzés után Fűzy András, a győriek társadalmi elnöke köszöntötte Laklóth Annát, aki 148. tétmérkőzését játszotta a csapatban, amivel a klub csúcstartója lett. A korábbi rekordot a szlovák Bronislava Borovicková tartotta, aki 2007-től három szezont játszott a zöld-fehéreknél, és 147-szer lépett parkettre a klubban.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NYOLCAS DÖNTŐ, GYŐR
A 3. HELYÉRT

PINKK-PÉCSI 424–CMB CARGO UNI GYŐR 65–58 (23–14, 17–11, 9–16, 16–17)
Győr, Audi Komplexum I, 600
néző. V: Vígh, Makovsky, Minár
PINKK: FAULKNER 11, GÉMES-SAROK 11/6, Egnell 12, Őri, Halvarsson 10. Cs: STEWART 12, Ruják, Nagy D. 8, Sánta 1. Edző: David Leman
GYŐR: Radocsaj 8, Ivanovics 7/3, Koch 2, Laklóth 8, VAJDA 26/12. Cs: Czirják, Vincze V. 5, Horváth K. 2, Török. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 6. p.: 8–7. 9. p.: 19–7. 14. p.: 28–14. 18. p.: 40–18. 25. p.: 44–34. 28. p.: 47–41. 33. p.: 51–46. 37. p.: 60–48. 39. p.: 61–55. 39. p.: 72–57
David Leman:
– Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, nagy előnyt szereztünk a félidőre. A Győr sosem adja fel, ezt most is bizonyította, felzárkózott, de sikerült megnyerni a meccset. Büszke vagyok csapatomra, nagyon várjuk, hogy a bajnokságban is összecsapjunk.
Völgyi Péter: – Sajnáljuk, hogy nem sikerült megnyerni a bronzmeccset, gratulálok a PINKK-nek. Ilyen rossz dobószázalékkal nehéz lesz nyerni a folytatásban, de megpróbáljuk, hiszen a párharc nem ért véget, a bajnokság negyeddöntőjében újra összecsapunk.