Női kosár KEL: mindkét pécsi csapat nyerni tudott

MTI MTIMTI MTI
2013.11.10. 20:13
Mindkét pécsi csapat győzött hazai környezetben a női kosárlabda Közép-európai Liga vasárnapi játéknapján.

PINKK PÉCSI 424–SBK-SAMORÍN (szlovákiai) 74–69 (12–20, 20–26, 25–10, 17–13)
Komló, 400
néző. V: Pálla, Török R., Németh Cs.
PINKK PÉCSI 424: IVÁNYI 10/6, Ruják N. 2, Sarok 4, Sinclair 3/3, AJDUKOVICS 16. Csere: TOMLINSON 23, Minciková 6, Adamecz, Kováts N., Őri 4, Győri 1, Katona Sz. 5. Edző: Roberto Hernández
SAMORÍN: SUJOVÁ 17/9, Slamová 3/3, Skoric 12, Vynuhalová 12/3, JAESCHKE 12. Csere: Bozóki 11, Oravcová, Ivanová 2. Edző: Jan Krajnak
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–4. 6. p.: 5–8. 13. p.: 14–27. 17. p.: 21–33. 23. p.: 38–50. 26. p.: 46–54. 33. p.: 61–60. 37. p.: 72–62
Kipontozódott: Vynuhalová (37. p.)
Roberto Hernández: – Köszönöm a szurkolóknak, hogy végig kitartottak mellettünk, a végén ők adták a szükséges energiát a győzelemhez. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a másodikban teljesen más arcunkat mutattuk. Azért is volt fontos a siker, mert nagyon keményen dolgozunk az edzéseken, és ez ad visszajelzést.
Jan Krajnak: – Két különböző félidőt láthattunk, az első félidőben volt esélyünk jó eredmény elérésére, mert ki tudtuk kapcsolni a pécsiek centereit, a másodikban ez nem sikerült, ezért tudtak fordítani a hazaiak.PINKK PÉCSI 424–SBK-SAMORÍN (szlovákiai) 74–69 (12–20, 20–26, 25–10, 17–13)
Komló, 400

PEAC PÉCS–ALUINVENT DVTK 78–54 (19–15, 15–15, 25–8, 19–16)
Pécs, 500
néző. V: Papp P., Frányó, Makovszky
PEAC: FŰRÉSZ 12/6, Jovanovics 4, REID 13/3, WILLIAMS 20, NAGY-BUJDOSÓ 7/3. Csere: Raus, Orozovics 17, Horváth L., Papp R. 2, Kiss V. 3. Edző: Djokics Zseljko
DVTK: Raven 7, Czank 11, Bálint 2, Tobin 12, Jansone 9/3. Csere: Sverrisdottir 6, Horváth B. 5/3, Bukovszki, Szabó P., Vincze 2, Dubei. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. p.: 11–11. 12. p.: 23–17. 16. p.: 28–19. 23. p.: 35–34. 26. p.: 47–34. 28. p.: 53–38. 32. p.: 68–40. 34. p.: 71–40. 38. p.: 71–47
Kipontozódott: Kiss V. (40. p.)
Djokics Zseljko:
– Nagy mérkőzésen vagyunk túl, célunk az volt, hogy ellenfelünket hatvan pont alatt tartsuk. Ennek megvalósulása már az első félidő után sikeresnek látszott. A harmadik negyedben gyors indításainkból rendre könnyű kosarakat szereztünk, s földbe döngöltük ellenfelünket. Ezen a találkozón újra a régi idők pécsi kosarashangulatát éreztem, amit nagyon köszönök lelkes közönségünknek.
Peresztegi Nagy Ákos: – Nehéz mit mondani egy ilyen teljesítmény után. Nagyon csalódott vagyok. Több játékosunk nem érezte át, hogyan kell hozzáállni egy rangadóhoz. Nem volt megfelelő a lányok koncentrációja, ilyen mentalitással nem lehet meccset nyerni.