Női kosár KEL: megtartotta előnyét a PEAC-Pécs

2013.12.01. 19:51
A PEAC-Pécs NKK 66–52-re legyőzte odahaza a Piestanské Cajkyt a női kosárlabda Közép-európa-liga (KEL) 13. fordulójában. A baranyaiak végig vezettek a mérkőzésen, győzelmük alig-alig forgott veszélyben, volt, hogy 30 pont volt a különbség a két csapat között.

A pécsieknél a legeredményesebb Nagy-Bujdosó Nóra volt, aki 15 pontig jutott, Maurita Reid 11-ig. Kiemelendő Sanja Orozovics teljesítménye is, aki 9 pontja mellett öt lepattanót szedett. A vendégeknél Lucia Krc-Turbova 22 ponttal és négy lepattanóval messze a legjobb kosaras volt.

NŐI KOSÁRLABDA, KEL
PEAC-PÉCS–PIESTANSKE CAJKY (szlovák) 66–52 (29–13, 16–3, 10–11, 11–25)
Pécs, 300
néző. V: Győrffy, Szabó G., Gál J.
PÉCS:
Fűrész, REID 11, Jovanovics 6/6, NAGY-BUJDOSÓ 15/9, Williams 6. Csere: Pap R. 5, Horváth L. 8, OROZOVICS 9, Nagy D. 4, Raus, Kaposi 2, Szűcs R. Edző: Djokics Zseljko
PIESTANSKE CAJKY:
Bartánusová 7/3, Bartonová 3, Fabianová 3/3, KRC-TURBOVÁ 22/12, Felixová 5. Csere: Tatham 5, Baburová, Pilátová, Dudásová 1, Zentková 2, Stanková 4. Edző: Martin Pospisil
Az eredmény alakulása.
3. perc: 9–2. 6. p.: 13–8. 13. p.: 29–14. 17. p.: 37–14. 23. p.: 47–20. 26. p.: 53–26. 33. p.: 60–30. 37. p.: 62–39
Djokics Zseljko:
– A Nantes elleni vereség után fontos volt, milyen arcunkat mutatjuk. Kiderült, van karakterünk, ez különösen a második negyedben mutatkozott meg, amikor három pontot kaptunk, és harminccal is tudtunk vezetni. A második félidőben igyekeztem pihentetni a kulcsjátékosokat a namuri Európakupa-meccs előtt.
Martin Pospisil:
– Sajnos két játékosunk is kidőlt, így támadásban még keressük magunkat. Az első félidőben tűz nélkül játszottunk, a másodikban viszont már jó védekezést tudtunk bemutatni.

Győr, 100 néző. V: Tőzsér, Tóth K., Gyuris
GYŐR: VANDERSLOOT 28/6, Ivanovics 10, Laklóth 2, TINKLE 15/3, Dobos 4. Csere: Czirják, Fejes 4, Diamant 7, Semsei 5/3, Koch, Mansaré 2. Edző: Szentendrei Áron
MTK: Medgyessy 8, ORSÓ 22/9, Vukov 6, Reiner 11, SVITLICA 21/6. Csere: Zsilinszki, Cymmer 2, Miháczi 2, Varga B., Szabó V. 1. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 5. p.: 10–9. 8. p.: 12–18. 13. p.: 25–21. 16. p.: 35–23. 18. p.: 37–35. 23. p.: 51–45. 27. p.: 59–46. 33. p.: 64–60. 36. p.: 68–64. 38. p.: 73–68
Szentendrei Áron:
– Az első győzelem a legnehezebb. A hétközi Euroliga-összecsapás hatása meglátszott csapatom játékán. Győzelmünket Fűzy Ákos és Tapodi Péter emlékének ajánljuk.
Sztevan Csupics: – Negyven percig sikerrel próbáltunk harcolni és játszani. A különbséget Courtney Vanderslootnak hívták, ő más szinten kosarazott, mint az egész mezőny.