Női kosár Európa-kupa: megvan a PEAC első győzelme

2013.11.14. 19:55
A női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának 2. fordulójában megszerezte első győzelmét a PEAC-Pécs, miután húsz ponttal, 68–48-ra legyőzte a belga Namurt.

A PEAC az első fordulóban Nantes-ban szenvedett vereséget, míg a második körben hazai környezetben fogadta a szintén nyeretlen belga Namurt. A kiegyenlített első negyed utolsó percében öt ponttal megléptek a vendégek, de 22–22 után átvette az irányítást a Pécs. A hazaiak védekezése feljavult, az erős kezdő ötössel, de a padon több fiatallal érkező belgék csak hét pontig jutottak a második negyedben.

A játék képe ezután sem változott, a harmadik játékrész vége fele már 17 egységgel is ment a magyar együttes, amely végül hússzal győzött. A PEAC-ban Maurita Reid 19, míg Nagy-Bujdosó Nóra 17 pontig jutott.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–BELFIUS NAMUR CAPITALE (belga) 68–48 (15–20, 18–7, 21–12, 14–9)
Pécs,
200 néző. V: Purszanidisz (görög), Veterskis (litván), Sundics (montenegrói)
PÉCS: REID 19/3, FŰRÉSZ 10/3, Jovanovics 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 17/9, Williams 9. Csere: Horváth L. 8, Pap R., Orozovics, Szűcs R., Raus, Kiss V. Edző: Zseljko Djokics
NAMUR: Dubuc 5/3, Wambe 6, WOJTA 14/3, Van Malderen 4, Sissoko 10. Csere: Deneil 7/3, Papova 2. Edző: Julian Alman Martinez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 11–7. 13. p.: 20–24. 17. p.: 27–24. 23. p.: 38–27. 26. p.: 47–33. 33. p.: 56–43. 37. p.: 60–48
Zseljko Djokics:
– Nehéz meccs volt, hiszen a belgák tudták, milyen céllal érkeznek Pécsre, a minél kisebb különbségre törekedtek. A visszavágó miatt azonban számunkra fontos volt a húszpontos különbség kialakítása. Fárasztó sorozatban vagyunk, nehezen kaptuk el a fonalat, de megmutattuk, hogy úgyis tudunk nyerni, ha egyik kulcsjátékosunk nem játszik jól.
Julian Alman Martinez: – Nem voltunk felkészülve sem támadásban, sem védekezésben az itt tapasztalt nagy iramra. Maurita Reid kiemelkedően játszott, hiszen két gólpassz híján tripla duplát ért el. Nagy problémát okozott nekünk a hazaiak gyors indításos játéka.