Női kosár Európa-kupa: a Cegléd legyőzte török riválisát

B.O.B. B.O.B.B.O.B. B.O.B.
2021.01.20. 21:22
A Cegléd legyőzte török riválisát az Európa-kupában (Fotó: FIBA)
A Cegléd 19 ponttal bizonyult jobbnak a házigazda Hatay Büyüksehir Belediyesi együttesénél szerdán a női kosárlabda Európa-kupa csoporttornájának második fordulójában.

Kiváló teljesítményt nyújtott szerdán, az antalyai csoportkör második játéknapján a Cegléd, amely a házigazda Hatay ellen kiválóan kezdett és rögtön kezébe vette az irányítást. A törökök a második és a harmadik negyedben légiósaik révén többször is megközelítették a magyar csapatot, de a Pest megyeieknél mindig akadt valaki, aki továbblendítette a szekeret a nehéz pillanatokban.

Az utolsó tíz percben már nem maradt kérdés, a Cegléd sokkal jobban koncentrált védekezésben és támadásban is, szinte lelépte ellenfelét és remek teljesítményének köszönhetően az utolsó fordulóban kiharcolhatja a továbbjutást a C-csoportból.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
C-CSOPORT (ANTALYA)
VBW CEKK CEGLÉD–HATAY BB (török) 85–66
(27–21, 16–17, 18–15, 24–13)
Antakya, zárt kapuk mögött. V: Cavara (bosnyák), Kerisit (francia), Stojancevic (bosnyák)
CEGLÉD: ORTIZ 10, GORJANÁCZ 13/9, SZOTIRIU 17/6, T. MOORE 30, McBryde 10. Csere: Kobolák 5/3, Ruják. Edző: Kosztasz Keramidasz
HATAY: Yavas 10/6, Canada 8, Siyahdemir 8/6, PRINCE 14/3, NDOUR 17/3. Csere: Basaran 6, Yaya 3/3. Edző: Ekin Bas
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–3. 6. p.: 17–7. 9. p.: 22–21. 14. p.: 27–25. 16. p.: 29–29. 17. p.: 34–29. 22. p.: 43–42. 25. p.: 51–45. 27. p.: 51–50. 33. p.: 63–54. 38. p.: 81–64
Kipontozódott: Siyadehmir (40. p.)
Kosztasz Keramidasz: – Úgy gondolom, nagyszerű mérkőzést játszottunk a török csapat ellen. A magyar bajnokságban korábban több hasonló meccset vívtunk erős ellenfelekkel szemben, azokat nem sikerült megnyerni, most viszont mindenki koncentrált a negyven perc során. Büszke vagyok a csapatomra.