Női kosár Euroliga: súlyos szekszárdi vereség Prágában

2021.10.20. 20:56
Nem volt esélye a Szekszárdnak (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 3. fordulójában az Atomerőmű SE Szekszárd 83–56-ra kikapott idegenben az USK Prahától.

Az Atomerőműnek tényleg nem volt esélye, ez már a mérkőzés elején világossá vált. A félidőben 47–26 volt az állás a hazaiaknak.

A szekszárdiak közül Zala Friskovec és Nikolina Milics tűnt ki 15, illetve 14 ponttal, de az ő teljesítményük kevés volt a prágaiak ellen.

Ez volt a Szekszárd harmadik veresége a csoportban, korábban a Veneziától és a Montpellier-től kapott ki.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5. és a 6. helyezett pedig az Európa-kupa negyeddöntőjébe kerül.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
3. FORDULÓ, A-CSOPORT
USK Praha (cseh)–Atomerőmű KSC Szekszárd 83–56
(24–12, 23–14, 18–14, 18–16)
Prága, 500 néző.  Vezette:  Ortis (francia), Vujicsics (montenegrói), Jury (osztrák)
PRAHA: Oblak 12/6, Vorácková 3/3, Conde 12/3, Thomas 14, Stankovic 8. Csere: Jones 18, Sipová, Vyoralová 8/6, Bálintová 6, Sklenarová 2. Edző: Natalia Hejková
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Friskovec 15/9, Bálint, Goree 8, Milics 14. Csere: Krnjics 4, Vorpahl 6, Miklós 3/3, Mányoky, Halatková. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 5. p.: 6–6. 8. p.: 19–12. 13. p.: 29–15. 15. p.: 31–22. 18. p.: 40–22. 22. p.: 49–28. 26. p.: 60–30. 29. p.: 65–36. 35. p.: 75–48. 38. p.: 79–52

MESTERMÉRLEG:
Djokics Zseljko:
– A prágaiak most játszottak először komplett csapattal, a két amerikai játékos rengeteget jelentett számukra. Az első félidőben nem tartottuk a tervet, buta támadásaink után nem tudtuk lassítani a cseheket. A második félidőben már okosabban kosárlabdáztunk, azt csináltuk, amire készültünk, ha kétfelé lehet osztani a mérkőzést, akkor erre a szakaszra mondanám azt, hogy hasznos volt a számunkra.