Női kosár Euroliga: a Sopron Salamancában is kikapott, veszélyben a csoportelsőség

2023.02.01. 22:45
Hiába hajrázott a Sopron az utolsó negyedben, kikapott Spanyolországban (Fotó: FIBA)
Nem tudott revansot venni a decemberi zakóért a Sopron Basket a Salamancának. A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 12. fordulójában rendezett mérkőzésen a spanyol csapat 74–61-re múlta felül Gáspár Dávid együttesét.

Szeretett volna visszavágni a Sopron a Salamancának a decemberi, 22 pontos hazai vereségéért, de sokkal fontosabb volt a címvédő számára a csata azért, mert óriási versenyfutás zajlik a nyolcas első helyéért. A spanyolok egyelőre azért küzdenek, hogy ott legyenek a negyeddöntőben, és a szerda esti meccsen úgy látszott, az ő motivációjuk az erősebb.

A Sopronnak igazából talán egy alkalommal, a második negyed közepén volt arra esélye, hogy átvegye a mérkőzés irányítását, ekkor Ezi Magbegor sorozatban nyolc pontot szerzett válasz nélkül, és a magyar bajnok három pontra megközelítette a házigazdát. Amely azonban újítani tudott, rögtön szintén egy 8–0-s rohammal felelt, és az egész mérkőzésen távol tartotta magától a vendégeket.

Az első tíz percben főleg a görög centerrel, Mariella Faszulával gyűlt meg a baja a Sopronnak, aki nagyon jól vált le a kettő a kettő elleni játékok után, és tíz ponttal zárta a játékrészt. Ezután megpróbálta jobban védeni a gyűrűjét a magyar csapat, csak akkor meg olyan triplazuhatagot kapott a nyakába, hogy lényegében el is dőlt a mérkőzés. A Salamanca a nagyszünetre 13 pontos előnyt harcolt ki, köszönhetően elsősorban annak, hogy 64 százalékkal dobta a hármasokat tizenegyből hét kísérlet beesett.

És mivel a fordulás után szinte azonnal újabb hazai három tripla beesett, a spanyol csapat teljesen nyeregben érezhette magát. A Sopron ekkor dobásig alig jutott el, a Salamanca játékosai elképesztő keményen, néha durván védekeztek. A magyar együttes a negyedik negyedben próbált csodát tenni, de csak tizenegy pontra tudta megközelítenie a hazaiakat, akik végül tizennégy bedobott triplával zártak.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
12. FORDULÓ, B-CSOPORT

PERFUMERIAS AVENIDA (spanyol)–
SOPRON BASKET 74–61 (17–12, 22–14, 20–13, 15–22)
Salamanca, 2000 néző. V: Uuehendrik (észt), Jacobs (belga), Gajdosz (lengyel)
SALAMANCA: Cazorla 2, VILARO 12/12, Carleton 7/6, Gulbe 2, Reisingerová 4. Csere: FASZULA 16, DOMINGUEZ 9/6, Nogics 6/6, ONYENWERE 13/9, Rodriguez 3/3. Edző: Jose Vazquez Moguan
SOPRON:
Fegyverneky 5/3, Turner 8, Kunek, BROOKS 21/6, MAGBEGOR 15/6. Csere: Böröndy 4, Sztankovics 2, Czukor 6/6, Varga A. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása.
3. perc: 7–0. 6. p.: 11–3. 9. p.: 13–10. 12. p.: 25–14. 15. p.: 25–22. 18. p.: 33–22. 23. p.: 48–26. 27. p.: 54–35. 32. p.: 61–44. 36. p.: 65–54

Gáspár Dávid: – Az idény leggyengébb első félidejét produkáltuk a nagyon agresszívan játszó Salamanca ellen. Sem támadásban, sem védekezésben nem hajtottuk végre azokat a taktikai feladatokat, amelyek a spanyolok ellen eredményesek lettek volna. Ha azt akarjuk, hogy a csoportban az elsők között végezzünk, ilyesmi többé nem fordulhat elő, és ezért fogunk dolgozni.