Női kosár Euroliga: döntő meccs Vajdáéknál és Hortiéknál

2013.02.22. 22:27
A Győrben diadalmaskodó Fenerbahce mellett a Galatasaray, a Szpartak Moszkva, a Polkowice és a magyar válogatott játékosokat is felvonultató kassai Good Angels kettős győzelemmel jutott be pénteken a női kosárlabda Euroliga nyolcas döntőjébe. Két magyar érdekeltségű párharcban harmadik felvonás dönt majd.

Alexandria Quigley 23 pontjával a kassaiak legeredményesebb játékosa volt, míg a 17 percet játszó Krivacsevics Tijana 6 ponttal és 3 lepattanóval járult hozzá csapata továbbjutást érő spanyolországi sikeréhez.

A spanyol Rivas Ecópolis a harmadik mérkőzés lehetőségéért szállt harcba az olasz Schio ellen, és sikerrel járt. Vajda Anna 28 perc alatt 5 pontot, 7 lepattanót és 3 labdaszerzést könyvelt el, csapattársa, Honti Kata 15 percnyi játékidő alatt 2-2 pontot és lepattanót jegyzett a fölényesen győző spanyol csapatban.

A pontszerzéssel hadilábon álló, hazai vereségével harmadik mérkőzésre kényszerülő lengyel Wislában Horti Dóra 13 percnyi játékideje alatt 2 pontig, 3 lepattanóig és 1 labdaszerzésig jutott.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NYOLCADDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉSEK
Parfumerias Avenida Salamanca (spanyol)–Good Angels Kosice (szlovák) 64–74

Tj: a Good Angels 2–0-s összesítéssel (156–132)
Targoviste (román)–Szpartak Moszkva (orosz) 63–68
Tj:
a Szpartak 2–0-s összesítéssel (159–147)
USK Praha (cseh)–Galatasaray (török) 63–78
Tj:
a Galatasaray 2–0-s összesítéssel (127–111)
Polkowice (lengyel)–Nagyezsda Orenburg (orosz) 76–70
Tj:
a Polkowice 2–0-s összesítéssel (150–141)
Tj:
a Fenerbahce 2–0-s összesítéssel (170–129)

A párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak. A harmadik mérkőzéseket február 27-én rendezik meg.
A házigazda orosz Jekatyerinburg már tagja a nyolcas döntőnek, amelyet március 18-24. között rendeznek.