Női kosár Euroliga: bravúros győzelmet aratott a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2016.11.09. 19:40
Nagyot küzdve, parádés hajrával nyertek a soproni lányok (Fotó: Koncz György)
Az Uniqa Sopron hazai pályán 77–69-re nyert a francia Bourges Basket ellen a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

A magyar bajnok a nyitó fordulóban kétszeri hosszabbítás után nyert a lengyel Polkowice vendégeként, majd a múlt héten 21 pontos vereséget szenvedett a címvédő Jekatyerinburgnál.

A Bourges már régi ismerősként érkezett Sopronba, mivel a két gárda 1999 és 2010 között 14-szer találkozott egymással, ezek során hazai szempontból 889:983 volt a pontarány. A francia együttes a második vonalnak számító Európa-kupa címvédője, és két kör után veretlenül állt az Euroligában.

A Sopron kezdte jobban a találkozót, a nyitó felvonás végére négypontos előnybe került, ám a nagyszünetre fordított a francia együttes. A harmadik negyedben tovább növelte előnyét a Bourges, de a záró felvonásban mutatott remek teljesítményével kiharcolta a győzelmet a magyar csapat.

Sterbenz László együttese december elsején – az Európa-bajnoki selejtezők után – Oroszországba, az Orenburghoz látogat.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
3. FORDULÓ, B-CSOPORT
UNIQA SOPRON–BOURGES BASKET (francia) 77–69 (20–16, 12–20, 14–17, 33–16)
Sopron, 600 néző. V:
Suslov (észt), Zubak (szlovák), Stojanova (bolgár)
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–8. 6. p.: 10–10. 8. p.: 14–14. 12. p.: 23–22. 15. p.: 26–29. 18. p.: 28–34. 22. p.: 32–40. 25. p.: 37–47. 28. p.: 40–49. 32. p.: 56–55. 35. p.: 68–60. 38. p.: 68–65