Női kosár Euroliga: a Sopron már a final fourban érezheti magát

P. K.P. K.
2021.03.17. 19:43
A zöld mezes soproniak kiváló játékkal fölényes sikert arattak a Lyon fölött (Fotó: <a href="http://www.fiba.basketball/euroleaguewomen/20-21/game/1703/LDLC-ASVEL-Feminin--Sopron-Basket#tab=photos">fiba.basketball</a>)
Az Euroliga negyeddöntőjének első meccsén a Sopron kiváló védekezésének is köszönhetően 28 ponttal győzött a francia Lyon ellen, így alighanem ledolgozhatatlan előnybe került a párharc pénteki, második mérkőzése előtt.

Két orosz sztárklub, a Jekatyerinburg és a Kurszk, valamint a Sopron Basket és a francia Lyon oda-visszavágós párharcban dönt a héten arról, hogy a soproni buborékból melyik két csapat jut be az Euroliga áprilisi final fourjába. A szerdai első meccsen a Jekatyerinburg 13 ponttal győzött a Kurszk ellen, ezután következett a negyedik final four-szerepléséért harcoló Sopron és a négyes döntőben korábban nem szereplő Lyon összecsapása.

A Lyon sorait erősíti a Sopron Basketnél 2014 és 2020 között pattogtató szerb Alekszandra Crvendakics, ugyanakkor hiányzik a francia csapat egyik fontos játékosa, az amerikai-izraeli Alysha Clark. Ám a vendégek nélküle is jól kezdték a meccset, egy korai triplának is köszönhetően 7–2-vel megléptek az elején és 11–6-nál a magyar csapat edzője, Gáspár Dávid időt is kért. Nem sokkal ezután Fegyverneky Zsófia, majd az amerikai, az előző idényben Montpellier-ben játszó, így a Lyont jól ismerő Gabby Williams is elsüllyesztetett egy triplát, és bár közben a franciák is szereztek két pontot, csökkent a különbség. A Sopron egy 14–6-os sorozat végén 20–17-nél a vezetést is átvette, de tíz perc után 20–20-at mutatott az eredményjelző.

A második negyedet 6–2-vel kezdte a Sopron, majd folytatta is jó sorozatát, Williams vezérletével egyre növelte előnyét, a franciáknak kétszer is időt kellett kérniük, de a nagyszünetre így is 45–32-re a Sopron vezetett. Williams húsz perc után 11 ponttal állt, majd a meccset 24-gyel fejezte be (még a végső dudaszó pillanatában is betalált).

A Sopron a folytatásban is remekül védekezett, a 23. percre fordulva például még csak egy pontnál tartott a Lyon egyik legjobb játékosának számító Marine Johannes, és kevesebb mint három negyed alatt 17 labdát adtak el a franciák. Így az utolsó negyed előtt, 70–46-os soproni vezetés után tulajdonképpen már csak a végeredmény volt kérdés. A Sopron 28 ponttal, 94–66-ra győzött, és jó eséllyel el is döntötte a párharcot.

Persze az, hogy melyik két csapat jut tovább a soproni buborékból, hivatalosan a pénteki második meccseken dől el. Az viszont már ismert, hogy a Sopron–Lyon párharc továbbjutója a spanyol Girona–Avenida párharc győzetésével találkozik majd.

NŐI EUROLIGA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK (SOPRON)
SOPRON BASKET
LDLC ASVEL FÉMININ (francia) 94–66 (20–20, 25–12, 23–14, 26–20)
Sopron, zárt kapuk mögött. Vezette:
Vuckovic (szlovén), Jevtovics (szerb), Baloun (cseh)
SOPRON:
January 6, Fegyverneky 5/3, G. WILLIAMS 24/6, BROOKS 19/6, Határ 10. Csere: KRAJISNIK 15/3, Walker 15/3, Czukor.Edző: Gáspár Dávid
LYON: Fathoux 5/3, Johannes 3, Raincock-Ekunwe 6, Crvendakics 14, Plouffe 14/6. Csere: Ciak 6, Tanqueray 9/9, Chevaugeon 7/3, Jocyte 2.Edző: Valery Démory
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 12–13. 12. p.: 26–22. 15. p.: 31–24. 18. p.: 39–26. 22. p.: 50–34. 25. p.: 59–39. 28. p.: 64–44. 32. p.: 73–48. 35. p.: 82–51. 38. p.: 88–59
Kipontozódott: Walker (40. p.)

Gáspár Dávid: – Örömteli, hogy ezt a mérkőzést ekkora különbséggel tudtuk megnyerni, és hogy ilyen nagyszerűen játszottak a lányok, Döcögősen indult a találkozó, különösen támadásban lehetett látni, hogy nem úgy teljesítettünk, ahogy megbeszéltük. Védekezésben a kizárásokkal és a rotációval is gond volt, azonban ezután szépen magunkra találtunk, majd megnyugtató előnyt építettünk ki, de nem nyugszunk meg. Muszáj hideg fejjel gondolkodni, és a következő mérkőzésre is ugyanilyen elánnal, ugyanilyen elszántsággal kijönni. Utána örülhetünk, de addig erről szó sem lehet.
Valery Démory: – Úgy gondolom, nagyszerű mérkőzést játszott a Sopron. Gyors volt, jól támadott és védekezett. Könnyű ziccereket rontottunk, és rengeteg eladott labdánk volt.