Női kosár Euroliga: a Sopron elveszítette a csoportrangadót

F. Z., R. P.F. Z., R. P.
2021.11.24. 19:46
A Galatasaray fokozatosan kerekedett felül a Sopronon, de a magyar csapat szépen hajrázott (Fotó: fiba.basketball)
A női kosárlabda Euroliga B-csoportja 6. fordulójának rangadóján a Galatasaray hazai pályán 67–61-re legyőzte a Sopron Basket együttesét. A Szekszárd 42 pontos vereséget szenvedett a Salamanca vendégeként.

Galatasaray (török)–Sopron Basket 67–61

A Galatasaray és a Sopron ütközete igazi rangadó volt, hiszen a B-csoportot a mérkőzés előtt a magyar együttes vezette, és a török csapat állt a második helyen.

A Sopron egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, de mégis, a török együttes az első három negyed mindegyikében kevéssel jobb volt. A záró tíz perc előtt a Galata 16 ponttal vezetett már, ennyit kellett volna ledolgozni. Határ Bernadették persze megpróbálták a lehetetlent, és szépen odarakták magukat a végére. Tíz ponttal megnyerték ezt a szakaszt, de összesítésben a Galatasarayé lett a meccs 67–61-re.

Perfumerías Avenida Salamanca (spanyol)–Atomerőmű KSC Szekszárd 96–54

Jól és összeszedetten kezdett a Szekszárd Salamancában, többször is vezetett az első negyedben, ám a másodikban állva hagyta a tolnaiakat a hazai együttes, amely szinte mindenhonnan betalált: távolról, középtávolról és a gyűrű alól is.

A magyar csapat rendre rossz megoldásokat választott támadásban, emellett nagyon hiányoztak az egész meccsen eredménytelen Goree Cyesha pontjai s az addig ponterős Nikolina Milics is megtorpant.

A bosnyák-szerb center érthető módon nagyon csipkedte magát, hiszen a nyáron éppen az előző évadban Euroliga-döntős Salamancától érkezett Szekszárdra… A spanyol sztárcsapat erőt demonstrált a sorozat újonca ellen, amelynek sajnos nem volt esélye megúszni a nagy vereséget, a házigazda pedig totálisan kiszolgálta azt a több mint kétezer szurkolóját, akik a fagyos és havas időben is kilátogattak a mérkőzésre.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT

Galatasaray (török)–Sopron Basket 67–61 (15–13, 27–21, 14–6, 11–21)
Isztambul, 200 néző. Vezette: Györgyi (norvég), Alcaraz Moreno (spanyol), Ivanovics (szerb).
GALATASARAY: Bilgic, R. WILLIAMS 15/9, Gülcan 8/3, STEINBERGA 27/9, KRAJISNIK 15/3. Csere: Aydin 2, Davis, Turan, Yilmaz. Edző: Efe Güven
SOPRON: Fegyverneky 2, January 10/3, G. WILLIAMS 16/9, Brooks 2, HATÁR 19. Csere: N. Jovanovics 3/3, Peddy 4, Gaye 2, Varga A. 3/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 6. p.: 11–8. 11. p.: 18–13. 13. p.: 28–18. 19. p.: 39–27. 22. p.: 47–34. 25. p.: 54–38. 34. p.: 59–48. 36. p.: 64–50. 39. p.: 66–60

Gáspár Dávid:
– Nem azzal az energiával és szervezettséggel jöttünk ki védekezni, amellyel kellett volna. Másodsorban nem reagáltunk rá időben, és megzavarodtunk a Galatasaray védekezési stílusától, ami miatt elvesztettük a ritmusunkat támadásban. Próbáltunk előnyös helyzeteket kidolgozni, és voltak is periódusok, amikor üres dobóhelyzeteket tudtunk kialakítani, de túl későn, azokban a pillanatokban, amikor már nem éreztük igazán a dobásaink ritmusát. Ez a Galatasaray érdeme, megtörte a játékunk ritmusát, és kibillentett minket a komfortzónánkból. Mindenképpen pozitív, hogy a hajrában csökkentettük a különbséget, ez ebben a kiegyensúlyozott sorozatban igen fontos. Folytatjuk a kemény munkát, és javítjuk, amit kell.

Perfumerías Avenida Salamanca (spanyol)–Atomerőmű KSC Szekszárd 96–54 (17–15, 25–13, 28–10, 26–16)
Salamanca, 2086 néző. Vezette: Dahra (francia), Perry (ír), Jury (osztrák)
AVENIDA: CAZORLA 8/3, Karlie Samuelson 6/6, KATIE LOU SAMUELSON 13/3, COPPER 25/3, Hof 2
Csere: Dominguez, FASZULA 12, Aragones 8/6, RODRIGUEZ 18/18, Lo, Alarie 4. Edző: Roberto Íniguez
SZEKSZÁRD: Studer Á. 4/3, Friskovec 10/6, Gereben 3/3, Goree, MILICS 20/3. Csere: KRNJICS 10, Evans 5, Miklós 2, Mányoky, Bálint. Edző: Djokics Zseljko
Djokics Zseljko:
– Kiváló, agresszív stílusban kosárlabdázó csapat ellen játszottunk, amely tökéletesen kihasználta, hogy a válogatott szünet miatt és után még mindig nem sikerült teljesen összeszoknunk, összeállnunk.