Női kosár Euroliga: a Fener elégtételt vett a Szekszárdon

K. Zs.K. Zs.
2023.01.11. 18:47
Emma Meesseman 25 pontig jutott a Fenerbahcéban (Fotó: FIBA)
A Szekszárd szinte végig hátrányban volt, és 91–71-re ki is kapott a legutóbbi idényben a döntőig menetelő török Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroliga 9. fordulójának szerdai játéknapján. A címvédő Sopron és a DVTK csütörtökön lép pályára.

Miklós Melinda kosarával indult a mérkőzés, az emlékezetes szekszárdi vereségért (101–103) visszavágni vágyó törökök 6–4-nél vezettek először – és többé nem is engedték ki kezükből az előnyt. A szoros első negyedre a második elején 7–2-es Fenerbahce-futás következett, 36–25-nél volt először tíz pont fölött hátrány.

A szekszárdi stáb 41–27-nél időt kért, valamelyest sikerült rendezni a sorokat, a játékrész végén Bálint Réka, majd Victoria Vivians is bedobott egy triplát – a nagyszünetig hét pontra felzárkózott a magyar csapat (47–40).

A harmadik negyed eleje hiábavalóvá tette az addigi visszakapaszkodást, az első három és fél percben csak egy szekszárdi kosár született, eközben a jobban lepattanózó és pontosabban dobó Fenerbahce 10–3-as szakasszal ismét meglépett.

Az utolsó negyedben leginkább az volt a kérdés, húsz pont fölé kúszik-e a különbség. Emma Meesseman duplája után már a határ közelében voltak a törökök (73–54), a másik nagy sztár, Breanna Stewart triplája után át is billentek (84–63), végül hat másodperccel a dudaszó előtt Meesseman tett róla, hogy kerek húsz legyen a különbség – a Fenerbahce 91–71-gyel vágott vissza az őszi vereségért.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
9. FORDULÓ
A-CSOPORT
FENERBAHCE ALAGÖZ HOLDING–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 91–71 (21–18, 26–22, 24–14, 20–17)
Isztambul, 1000
néző. V: Vitkauskas (litván), Panov (északmacedón), Cavar (bosnyák)
FENERBAHCE: Cakir 5, McBride 9/6, JAGUPOVA 19/12, STEWART 30/3, MEESSEMAN 25/3. Csere: Onar 3, Sabally, Raca, Djordjevics. Edző: Marina Maljkovics
SZEKSZÁRD: Studer Á. 15/9, WALLACE 19/15, Miklós 7/3, VIVIANS 16/6, Hebard 6. Csere: Krnjics 2, Bálint 6/6. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 4. p.: 8–4. 7. p.: 18–10. 13. p.: 28–25. 14. p.: 34–25. 17. p.: 41–27. 20. p.: 47–40. 23. p.: 57–43. 26. p.: 57–48. 30. p.: 71–54. 34. p.: 73–59. 37. p.: 84–63
Djokics Zseljko:
– Nem állhattunk ki komplett csapattal, ennek ellenére sok pozitívumot láthattam a meccsen. Elsősorban az első félidőben jól kontrolláltuk a lepattanók megszerzését, és négy kisemberrel, egy magassal próbáltunk specifikusan a külső dobásokra koncentrálni a belső játék helyett. Általában elégedett vagyok, védekezésben még fejlődnünk kell, kicsit keményebbnek lennünk az üres elzárásoknál, és jobban használni a faultjainkat, amíg nem kerülünk bónuszba. Jó személyiséget árultunk el magunkról, bár nem könnyű a Fener sztárjai ellen játszani.