Női kosár Ek: százszázalékosan zárta a csoportkört a Diósgyőr

2015.12.16. 19:41
Hatodik mérkőzését is megnyerte a Diósgyőr a női kosárlabda Európa-kupában, ezzel százszázalékos mérleggel zárta a G-csoport küzdelmeit. A DVTK simán bejutott a legjobb 16 közé.

Az 5–0-val kezdő DVTK végig kézben tartotta a meccset, a 6. percben már 15–3-ra vezetett. A Napoli, amely eddig csak egy meccset vesztett el, azt is a DVTK ellen, a második negyed elején 16 pontos hátrányba került, és hiába jött fel három pontra a harmadik 10 perc derekán (45–42), a miskolciaknak erre is volt válaszuk. A végjáték szoros lett, 64–62-nél még izgulni is kellett picit, de a két fáradt csapat küzdelmét a magyar zárta jobban.

A csoportelsőség azt jelenti, hogy a következő fordulóban kiemeltként papíron kevésbé erős ellenfelet kap a Diósgyőr.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK–MAPEI DIKE NAPOLI (olasz) 68–64
(25–13, 16–20, 15–14, 12–17)
Miskolc, 1100
néző. V: Brziak (szlovák), Ponomarev (orosz), Peltekov (bolgár)
DVTK:
CZANK 13/9, Likhtarovich 5/3, Szécsi 12/6, Jovanovic 5, BREWER 13/3. Csere: Bálint R. 3/3, Horváth B. 1, HORTI 16. Edző: Maikel Lopez
NAPOLI:
Fassina, Pastore 2, Burdick 2, Quinn 6, ACHONWA 24. Csere: Carta 3/3, Boccheti 2, IVEZIC 16/6, Petronyte 9. Edző: Roberto Ricchini
Az eredmény alakulása. 2. perc:
5–0. 6. p.: 15–3. 9. p.: 22–7. 15. p.: 33–22. 17. p.: 36–27. 28. p.: 54–47. 33. p.: 61–51. 35. p.: 61–58. 37. p.: 64–62. 38. p.: 67–62
Maikel Lopez: –
Fontos sikert arattunk a nagyon jó olaszok ellen, egy nagyon nehéz mérkőzésen. Játékosaink egymást segítették, csapatként harcoltak, és szintén csapatként diadalmaskodtak.
Roberto Ricchini: –
Nehezen dolgoztuk le azt, hogy már az első negyedben jelentős hátrányba kerültünk. Később, amikor megközelítettük ellenfelünket, a diósgyőriekből mindig akadt valaki, akii hibáinkból tőkét kovácsolt.