Női kosár Ek: továbbment a DVTK, a magyar csapatok nyertek

MTI MTIMTI MTI
2018.12.05. 20:35
A DVTK már biztos továbbjutó (Fotó: dvtk.eu)
Győr hazai pályán a spanyol Gernikát, a Szekszárd a szlovák Rózsahegy együttesét győzte le szerdán a női kosárlabda Európa–kupa ötödik fordulójában. A DVTK 23 ponttal jobbnak bizonyult a francia Nantes-nál, és sikerével tovább is jutott a G jelű négyesből.

Győzelmével a Győr megőrizte esélyét a továbbjutásra, míg az Atomerőmű nagy lépést tett a csoportelsőség felé.

Az Ek-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá a négy legjobb harmadik jut tovább a rájátszásba. Ott a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc gárda közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9-24. együttes oda-visszavágó alapon küzd meg egymással, s a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, 1. CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
F-CSOPORT
CMB CARGO UNI GYŐR–LOINTEK GERNIKA BIZKAIA (spanyol) 79–61 (20–16, 23–11, 20–19, 16–15)
Győr, 300
néző. V: Juras (szerb), Vuckovic (szlovén), Sztojanova (bolgár)
GYŐR: Czank 7/3, BROWN 18/6, Raksányi 5/3, SZPANOU 15/3, GRAY 21/3. Csere: KRNJICS 5, Varga Zs. 4, Nagy D. 4/3, Török. Edző: Milos Pavlovics
BIZKAIA: VANDERWAL 11, Diez 3/3, DIETRICK 22/9, Roundtree 9, Berezsinszka 2. Csere: Hrisztinaki, Pascua 4, Ariztimuno 7, Mazonyte 3. Edző: Mario López
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 18–11. 13. p.: 23–20. 15. p.: 29–20. 17. p.: 36–22. 22. p.: 48–27. 25. p.: 55–31. 33. p.: 67–51. 37. p.: 74–60
Milos Pavlovics:
– A koncentrációnak és a hozzáállásnak mindig ilyennek kellene lennie. Tiszteltük ugyan az ellenfelet, de a csapatunktól az ezúttal mutatott szint várható el. Negyven percen keresztül még nem megy azonos színvonalon, de minden statisztikai mutatóban jobbak voltunk. Különösen a lepattanókban mutatkozó fölényünk örvendetes.
Mario López: – Védekezésben nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, a lepattanó labdák megszerzésében múltak felül bennünket a hazaiak. Csapatom a negyedik negyedben magára talált, ebben az időszakban hozta az elvárhatót, és egyszer felzárkózott a számunkra kedvező tizenegy pontos hátrányig, de erre a Győr a hajrában újra jól reagált.

G-CSOPORT
ALUINVENT DVTK MISKOLC–NANTES REZÉ (francia) 79–56 (27–14, 8–13, 28–16, 16–13)
Miskolc, 800
néző. V: Zubak (szlovák), Szimeonidisz (görög), Van Looy (belga)
DVTK: Medgyessy 6, Sulciute 12/3, WALKER-KIMBROUGH 22/6, SKORICS 10/6, MOKANGO 15. Csere: Kiss A. 4, Szabó F. 2, Zele 6, Katona 2, Kányási, Eperjesi. Edző: Cziczás László
NANTES: Suarez 5, Lenglet 4, Wallace 4, Day 8, Medenou 7. Csere: Fofana 6, Garnier 3/3, Michaud 11/6, Djaldi-Tabdi 8. Edző: Emmanuel Coeuret
Az eredmény alakulása. 6. perc: 13–4. 8. p.: 20–10. 17. p.: 35–18. 26. p.: 56–35. 33. p.: 63–47. 36. p.: 72–49
Kipontozódott: Wallace (35. p.), Djaldi-Tabdi (40. p.)
Cziczás László:
– Komolyan vettük a mérkőzést, igyekeztünk százszázalékos teljesítményt nyújtani, és a lehető legnagyobb különbséggel nyerni, hiszen ez még fontos lehet a végelszámolásnál. Az eredményhez mindenki hozzátette a magáét.
Emmanuel Coeuret: – A második negyed kivételével végig alárendelt szerepet játszottunk, jobbak voltak a diósgyőriek, sikerük így megérdemelt. Nálunk nem akadt kiemelkedő egyéni teljesítmény.