Női kosár Ek: óriási pécsi bravúr Lille-ben

2013.11.20. 21:45
A női kosárlabda Európa-kupában a Diósgyőr és a PINKK Pécsi 424 után a PEAC-Pécs is győzni tudott, méghozzá az eddig hibátlan Lille otthonában.

A francia Lille eddig mindkét meccsét megnyerte az Európa-kupában, így esélyesként fogadta az egy győzelemmel és egy vereséggel álló PEAC Pécset.

A baranyaiak már az első negyedben sem bizonyultak udvarias vendégnek. 11–11 után megléptek, és az első szünetben már 18–13-ra vezettek.

A folytatásban is végig a vendégeknél volt, a nagyszünetben kilenc ponttal (34–25) járt előrébb a Pécs, és a Lille később sem tudott változtatni a mérkőzés menetén, sőt a különbség egyre csak nőtt.

A vendégek vezére, a jamaicai Maurita Reid volt, aki 17 pontig jutott, de az amerikai center Latoya Williams is kitett nmagáért, aki 16 pontot tett hozzá a 64–49-es vendégsikerhez.