Női kosár Ek: nyert a DVTK, vereséggel búcsúzott a Győr

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.12.12. 20:59
Egle Sulciute nyolc ponttal segítette a DVTK-t (Fotó: Dvtk.eu)
A DVTK hazai pályán szoros csatában 63–61-re legyőzte az olasz Reyer Veneziát szerdán a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában. A Győr 78–56-ra kikapott a Gironától, így véget ért a szereplése a sorozatban.

A miskolci gárda négy győzelemmel és egy vereséggel, biztos továbbjutóként várta az összecsapást, míg a vendégek háromszor nyertek, emellett kétszer kaptak ki. A két csapat velencei találkozóján 92–75re az olaszok kerekedtek felül.

A szerdai mérkőzés legeredményesebbje a DVTK szerb játékosa, Maja Skorics lett 17 ponttal.

Novemberben a Győr és a Girona között idegenben 78–58-as spanyol siker született, a hatodik, utolsó fordulós szerdai meccset a győriek két győzelemmel és három vereséggel, míg a vendégek százszázalékos mérleggel várták.

Ezúttal a nagyszünetben még döntetlen volt az állás (34–34), ám a harmadik negyedben összeomlott a Cargo, amely csoportharmadikként zárt.

Az Ek-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy csoportharmadik jut tovább, ám a Győr már biztosan nem kerülhet utóbbiak közé, így búcsúzott.

A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, és a legjobb nyolc gárda közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9–24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, s a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA, 6. FORDULÓ
F-CSOPORT
CMB Cargo-Uni Győr–Girona (spanyol) 56–78 (16–18, 18–16, 4–27, 18–17)
Győr, 300
néző. V: Jovanovic (bosnyák), Tomic, Perlic (horvátok)
GYŐR: BROWN 22/6, Czank 12/6, Raksányi 2, Szpanu 7/3, Gray 4. Csere: Krnjics 5, Varga Zs. 4, Nagy D. Edző: Milos Pavlovics
GIRONA: N. Martínez 7/3, PALAU 6, Hampton 12/3, MURPHY 19/9, COLHADO 16. Csere: Buch 7/3, Oma 2, Reisingerová 6, Bagaria 3/3. Edző: Eric Suris
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–14. 8. p.: 12–16. 15. p.: 25–24. 18. p.: 29–27. 24. p.: 34–48. 27. p.: 38–51. 29. p.: 38–58. 33. p.: 43–65. 37. p.: 51–71
Kipontozódott: Gray (39. p.)
Milos Pavlovics:
– Jó első félidő után a harmadik negyedben gyakorlatilag befejeztük a mérkőzést, mind védekezésben, mind támadásban rendkívül gyenge teljesítményt nyújtottunk. Most már csak a bajnokságra kell koncentrálni, de ez a harmadik negyedbeli teljesítmény senki ellen sem megengedhető.
Eric Suris: – Természetesen nagyon örülünk a sikernek. Ellenfelünk győzni akart, és az első félidőben jelentős erőket mozgósított ennek érdekében. Viszont a folytatásban kontrollálni tudtuk a meccset, és a harmadik negyeddel el is döntöttük a magunk javára.

G-CSOPORT
Aluinvent DVTK–Reyer Venezia (olasz) 63–61 (12–10, 15–15, 12–14, 24–22)
Miskolc, 1000
néző. V: Vovk (horvát), Karovic (bosnyák), Szmiljanics (szerb)
DVTK: MEDGYESSY 12/3, Walker-Kimbrough 10, SULCIUTE 8/3, SKORICS 17/3, Mokango 8. Csere: Zele 4/3, Kiss A. 2, Szabó Fanni 2, Kányási. Edző: Cziczás László
VENEZIA: Carangelo 8/6, DE PRETTO 16/3, Steinberga 11/3, Bestagno 3, Anderson 6/6. Csere: GORINI 11/3, Goree 4, Crudo, Kacerik, Ciabattoni, Madera 2. Edző: Massimo Romano
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 8. p.: 10–6. 16. p.: 23–13. 19. p.: 27–20. 22. p.: 30–27. 26. p.: 36–31. 28. p.: 36–37. 33. p.: 41–44. 35. p.: 48–44. 37. p.: 53–53. 39. p.: 61–58
Cziczás László:
– Úgy arattunk nagy győzelmet, hogy az idény eddigi leggyengébb játékát produkáltuk. Elismerés jár a lányoknak azért, hogy többször is visszajöttek a mérkőzésbe. Örülök, hogy jó támadójátékkal múltuk felül a nagyon erős Velencét, és boldogok vagyunk, hogy bekerültünk a legjobb tizenhat közé.
Massimo Romano: – A nehéz találkozón a hazaiak rendkívül agresszíven kosárlabdáztak, nehéz volt ellenük eredményes támadásokat vezetni. Egylabdás összecsapást vívtunk, és az ilyen meccseken a kihagyott ziccereknek nagy jelentőségük van.