Női kosár Ek: négypontos pécsi vereség a Galatasaraytól

2017.01.18. 19:40
A PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata 67–71-es vereséget szenvedett hazai pályán a török Galatasarytól az Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Sokba került az első negyed rossz játéka a pécsieknek, ugyanis hiába nyerték meg a következő három játékrészt csak négy pontra tudták lefaragni a tízpontos hátrányt. A magyar csapat legjobb dobója az amerikai Jessica Kuster lett 17 ponttal.

A visszavágót január 25-én rendezik Isztambulban.

NŐI KOSÁRLABDA
EURÓPA-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

PEAC-PÉCS–GALATASARAY (török) 67–71 (11–21, 20–17, 20–18, 16–15)
Edző: Marina Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 6–10. 13. p.: 18–25. 17. p.: 22–35. 23. p.: 39–42. 26. p.: 41–50. 33. p.: 51–65. 37. p.: 65–69
Maljkovics Borisz:
– Dicsérnem kell a csapatomat, hiszen egy nagyon erős ellenféllel játszottunk szoros meccset. A visszavágón nyilván a Galatasaray az esélyesebb, de nem feltett kézzel utazunk Isztambulba.
Marina Maljkovics: – A pécsiek is sok fiatallal dolgoznak, ami az én hitvallásom is, negyven percen át energikusan a nyakunkon voltak és három negyedet meg is nyertek.
A két győzelemig álló párharc állása 1–0 a Galatasaray javára.