Női kosár Ek: izgalmas meccsen győzött a PEAC

R. P.R. P.
2021.10.13. 19:56
Wentzel Nóra (19-es mezben) 23 ponttal vezette győzelemre a PEAC-ot (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
Megnyerte első csoportmeccsét szerdán az NKA Universitas PEAC a női kosárlabda Európa-kupa D-csoportjában. A pécsiek az izraeli Ramlát győzték le 90–83-ra. A játéknapon a másik három magyar csapat is érdekelt volt, a DVTK idegenben győzött a Ludovika-FCSM Csata ellen, míg az Uni Győr Törökországban kapott ki az Elazigtől.

NKA Universitas PEAC–Ramla

A PEAC sikerének egyik kulcsa Wentzel Nóra játéka volt, aki 23 pontot dobott, mellette négy lepattanót szerzett és öt gólpasszt adott. Kiemelendő még az amerikai Chelsea Keiana Nelson (18 pont) és a szlovák Nikola Dudásová (18 pont) teljesítménye.

A mérkőzést szinte végig kézben tartotta a PEAC, a félidőben nyolc ponttal vezetett az izraeliek ellen. Bár az utolsó felvonásban a Ramla még vezetett is, a pécsiek megrázták magukat, és hétpontos győzelmet arattak.

A sorozat egy hét múlva a török Kayseri ellen idegenben folytatódik a magyar együttes számára.

NŐI EURÓPA-KUPA, 1. FORDULÓ
D-CSOPORT

NKA Universitas PEAC–Ramla (izraeli) 90–83 (24–20, 26–22, 19–25, 21–16)
Pécs, 600 néző. Vezette: Jovanic (bosnyák), Katic és Cankovic (horvátok).
PÉCS: DUDÁSOVÁ 18/9, Marshall 1, WENTZEL 23/6, NELSON 18, KISS V. 13/3. Csere: Szücs R. 9/3, Sarok, Selcova 8/6. Edző: Csirke Ferenc
RAMLA: Eisner 3/3, MITCHELL 26/9, BARON 19/12, KANNON 20, Johnson 8/3. Csere: Shalom 2, Hannoun 5/3. Edző: Shira Haelion
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–4. 6. p.: 14–11. 13. p.: 32–23. 17. p.: 38–33. 23. p.: 54–47. 26. p.: 56–53. 33. p.: 73–71. 37. p.: 77–78
Kipontozódott: Baron (39. p.)
Csirke Ferenc: –
Az ellenfelünknél három WNBA-s játékos is pályára lépett, közülük egyet sikerült kikapcsolni a játékból, de helyére egy másik amerikai lépett elő. A második félidőben kétszer is sikerült fordítani, visszahoztuk a mérkőzést, ez a lelkierőnket dicséri. Fáradtak vagyunk, de nyomjuk. Szerencsére minden meccsen van olyan játékos, aki előre tud lépni, nem csak két-három kosarasra tudunk alapozni.
Shira Haelion: – Nyolc napja tudunk együtt készülni, ez most ennyire volt elég. A pécsiek remek dobószázalékot produkáltak, kilencven pontig jutottak vele.

Csütörtökön
Nesibe Aydin (török)–Bellona Kayseri (török)

Ludovika-FCSM Csata–DVTK

Rendkívül fordulatos mérkőzés játszott egymással a Csata és a DVTK. Az első negyedet öt ponttal megnyerte a hazai együttes, de a második a DVTK-é lett héttel.

A záró negyedre a Csata egypontos előnyével fordultak a csapatok, ám a DVTK óriási tempót diktálva mindössze 7 pontot engedélyezett a hazaiaknak, ezzel szemben 23 pontot szerzett, így végül 67–52-re győzött.

A vendégeket erősítő Cheridene Green fantasztikusan játszott, a brit kiválóság 33 pontot termelt.

F-CSOPORT
Ludovika-FCSM Csata–DVTK 52–67
(15–10, 16–23, 14–11, 7–23)
Budapest, Ludovika Aréna, 300 néző. Vezette: Zenis (szlovák), Zubak (szlovák), Szczesny (norvég)
CSATA: Horváth B. 6, Balogh L., Lelik 8/3, Carey 7/3, ZELE 10/6. Csere: HEGEDŰS J. 13/3, Böröndy V. 6, Toman P., Gyöngyösi 2. Edző: Tursics Krisztián
DIÓSGYŐR: KRAVJÁNSZKI-MEDGYESSY 8/6, Aho, Bernáth 2, M. Jovanovics 3/3, GREEN 33. Csere: Kiss A. 4, Kányási 4, Tóth F. 2, BOGICSEVICS 11/3. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 8. p.: 9–8. 11. p.: 17–10. 14. p.: 22–19. 18. p.: 26–27. 23. p.: 36–36. 26. p.: 40–44. 29. p.: 45–44. 33. p.: 50–52. 38. p.: 52–60
Tursics Krisztián: – A DVTK győzelme teljesen megérdemelt, hiszen az egész mérkőzésen nem működött, döcögött a támadójátékunk. Nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél agresszív védekezésével szemben, lassan forgattunk, járattuk a labdát, emellett rosszul is dobtunk. Hibáinkat javítani kell, hiszen szombaton újabb mérkőzés vár ránk.
Földi Attila: – A bajnoki mérkőzéshez hasonlóan ma is pontatlanul játszottunk. A negyedik negyedben egy picit jobban összpontosítanunk és ennek is köszönhetően sikerült nyernünk.

Csütörtökön
Sziktivkar (ukrán)–Orman Genclik (török)

Elazig (török)–UNI Győr Mély-Út

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a győri Aarion McDonald volt, az amerikai klasszis 27 pontot dobott össze. Más győri nem nyújtott ennyire kiemelkedőt, az Elazig emiatt szerezhette meg a győzelmet.

Az utolsó negyed előtt még 11 ponttal vezettek a törökök, de a győriek nagyszerűen hajráztak. Három pontra lefaragták a hátrányt, ám már nem tudták utolérni a hazaiakat.

B-CSOPORT
Elazig (török)–UNI Győr Mély-Út 74–67
(28–23, 12–14, 19–11, 15–19)
Elazig, 200 néző. Vezette: Perlic, Mikulic (horvátok), Mumini (koszovói)
ELAZIG: MORGAN 19/9, PULLIAM 19/9, Dabakoglu 4, RAZSEVA 13, Yalcinkaya 4. Csere: Byrch 8, Sönmez 5/3, Yalcin 2. Edző: Aziz Akkaya
GYŐR: MCDONALD 27/6, Dombai 3, Weninger 10/6, Török 6, Oroszová 7. Csere: MARKOVICS 6, Varga Zs. 4, Nagy D. 4. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–11. 7. p.: 11–21. 9. p.: 23–23. 13. p.: 30–26. 19. p.: 40–33. 24. p.: 46–39. 28. p.: 53–42. 34. p.: 61–55. 39. p.: 68–65
Kipontozódott: Razseva (37. p.)
Iványi Dalma: −
Szomorú vagyok, hogy nem sikerült a győzelem, mert hatalmasat küzdött a csapat. A meccs ritmusát végig jól kontrollálták a lányok, de főleg a rossz dobáskiválasztás és a védekezésben néhány elcsúszás miatt nem sikerült fordítanunk a végén. Megyünk tovább a megkezdett úton, fontos, hogy látom az előző mérkőzésekhez képest az előrelépést.