Női kosár Ek: félidőben vezetett, de kikapott a DVTK

R. P.R. P.
2021.11.25. 19:01
A félidőben még vezetett a DVTK, de a folytatás nagyon nem sikerült (Fotó: fiba.basketball)
A női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának 5. fordulójában a DVTK 82–68-ra kikapott az orosz Sziktivkar otthonában.

Az első két negyedben nagyszerű játékot produkált a Diósgyőr, a szünetben nyolcpontos előnyre tettek szert. A harmadik tíz percben az orosz csapat nagyon összekapta magát, és villámgyorsan eltüntette a különbséget, sőt, még a vezetést is átvette

Egy darabig fej fej mellett haladtak a csapatok, de Sziktivkar újabb rohammal tíz pont fölé növelte az előnyét. A záró negyedben a némileg szorosabbá tette a találkozót Völgyi Péter csapata, de a vége megint az oroszoké lett, akik így 82–68-as győzelmet arattak. A magyar együttes legeredményesebb játékosa Keyona Lavette Hayes volt 19 ponttal.

A DVTK-nak így az utolsó csoportkörben kell kivívnia a továbbjutást.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA, 5. FORDULÓ
F-CSOPORT
Sziktivkar (orosz)–Diósgyőri VTK 82–68
(19–21, 15–21, 27–12, 21–14)
Sziktivkar. V: Barkauskas (litván), Simanovica (lett), Balnionyte (litván).
SZIKTIVKAR: BEN ABDELKADER 25/12, Goldirjova 9/6, CSEREPJANOVA 15/9, Pszarjova 2, MUSZINA 20/6. Csere: Coulibaly 5, Harris 2, Marcsenkova, Kozsuhar 4. Edző: Alekszander Vaszin
DVTK: Aho 10/3, VORPAHL 9/3, M. Jovanovics 4/3, Hayes 19, GREEN 12. Csere: Bernáth 9/3, Kiss A. 3, Tóth F. 2. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–6. 5. p.: 9–10. 9. p.: 17–13. 13. p.: 19–29. 16. p.: 24–37. 18. p.: 31–37. 22. p.: 41–42. 24. p.: 49–46. 27. p.: 53–54. 32. p.: 66–56. 34. p.: 66–60. 36. p.: 71–60. Kipontozódott: Aho (39. p.), M. Jovanovics (40. p.)
Völgyi Péter:
– Az első félidőben taktikusan és ötletesen kontrolláltuk a mérkőzést. A fordulás után olyan nyomás nehezedett ránk, amelyet nem bírtunk, és bár megmaradt a tartása a csapatnak, az esély nem jött vissza a győzelemre.