Női kosár Ek: „biztató” DVTK-vereség a Galatasaraytól

MTI MTIMTI MTI
2019.01.24. 19:44
Medgyessy Dóráéknak maradt esélyük a Galata ellen (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A DVTK szoros csata után egyetlen ponttal kapott ki a címvédő török Galatasaray vendégeként a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjében, a párharc csütörtöki első mérkőzésén. A Szekszárd viszont 17 ponttal szenvedett vereséget a lengyel Bydgoszcztól, a tolnai csapatnak nehéz lesz a folytatás.

GALATASARAY–DVTK

Cziczás László együttese 5 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a csoportkört, azóta a megsérült litván Egle Sulciute helyére a lett Aija Putnina érkezett, a múlt héten pedig Katona Szidónia szenvedett súlyos sérülést. A törökök szintén 5/1-es mérleget produkáltak az alapszakaszban.

A csütörtöki meccsen az első három negyedet a hazaiak nyerték, de a DVTK nem szakadt le nagyon. A nagyszünet után már csak minimálisan nőtt a különbség, majd a negyedik szakaszban a magyar csapat felzárkózott, a hajrához közeledve pedig át is vette a vezetést, a végén viszont a törökök játszottak pontosabban.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Miskolcon.

BYDGOSZCZ–SZEKSZÁRD

Djokics Zseljko együttese öt győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportkört, azóta a szerb Nevena Jovanovics helyett a horvát Ivana Dojkics érkezett. A lengyelek 4/2-es mérleget produkáltak az alapszakaszban.

A csütörtöki meccsen a második negyed végén nyolc ponttal vezetett a hazai csapat, de a hátrányból a harmadik szakaszban négyet faragott a Szekszárd. Az utolsó tíz perc viszont nem sikerült jól magyar szempontból, ezt a felvonást 13-mal nyerte meg a Bydgoszcz, amely így jelentős előnyt szerzett a jövő szerdai visszavágóra.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
GALATASARAY (török)–ALUINVENT DVTK MISKOLC 77–76
(21–15, 20–18, 17–16, 19–27)
Isztambul, 1500
néző. V: Vuckovic (szlovén), Romanov (orosz), Manoli (francia)
GALATASARAY:
ALBEN 13/3, Jefferson 8, ABDI 13/6, Macaulay 10, GRIGALAUSKYTE 13/3. Csere: Güclü, Atas 3/3, Onar 13/3, Sahin, Topuz 4. Edző: Efe Güven
MISKOLC:
Medgyessy 9/3, WALKER-KIMBROUGH 19/12, Skorics 7, PUTNYINA 20/12, MOKANGO 21. Csere: Zele, Kiss A., Kányási, Szabó F. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc:
7–5. 7. p.: 17–10. 11. p.: 21–20. 13. p.: 28–20. 17. p.: 32–30. 25. p.: 45–43. 28. p.: 52–43. 31. p.: 58–49. 34. p.: 63–63. 38. p.: 69–70. 40. p.: 75–76
Cziczás László: –
Az volt az álmunk, hogy olyan eredményt érjünk el, ami után lesz sanszunk a visszavágón. Volt tartása a csapatnak, fantasztikus atmoszférában és hangorkánban is kiélezett mérkőzést játszottunk. Bízom benne, hogy a DVTK drukkerei is ehhez fogható hangulatot teremtenek a második meccsen Miskolcon és a bírók hasonlóan nagy nyomás alatt lesznek, mint itt voltak.

ARTEGO BYDGOSZCZ (lengyel)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 77–60 (14–15, 24–15, 12–16, 27–14)
Bydgoszcz. V: Mahlin (orosz), Ortis (francia), Perlic (horvát)
BYDGOSZCZ: McBride 25/9, Szott-Hejmej 9, Miedzik 11/3, Morrison 19, Sztankovics 8. Csere: Pobozy 3, Hornbuckle, Radocsaj 2. Edző: Tomasz Herkt
SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, F. Eldebrink 15/9, Gereben 10, Bishop 13/3, McCall 8. Csere: Studer Zs., Kiss V., Bálint 2, Theodoreán 3/3, Dojkic 7/3, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 8–8. 9. p.: 14–11. 10. p.: 14–15. 14. p.: 24–17. 16. p.: 31–22. 17. p.: 31–27. 19. p.: 38–28. 23. p.: 38–34. 35. p.: 62–49. 37. p.: 67–53
Kipontozódott: McCall (40. p.)
Djokics Zseljko:
– Sok furcsa dolog történt a mérkőzésen. Jó ritmusban játszottunk, amikor Erica McCall bokája megsérült, aztán futhattunk az eredmény után. Később vállalta még a szereplést, de ezen a napon az ellenfélnek minden bejött, nekünk meg semmi. Három negyeden keresztül tartottuk magunkat, ám a negyedikben három támadást is utolsó másodperces kosárral fejezett be a Julie McBride vezérelte Bydgoszcz. Elvesztettük a koncentrációt, amit nagyon sajnálok, mert ennek nem lett volna szabad megtörténnie. Ez is tanulság fiatal együttesünknek, tudunk okulni belőle.