Női kosár Ek: a Szekszárd negyeddöntős, a DVTK kiesett

M. D.M. D.
2021.03.16. 20:54
DeWanna Bonner (a labdával) 26 pontot szórt a franciáknak (Fotó: kscszekszard.hu)
A Szekszárd 13 ponttal legyőzte a francia Hainaut Basket csapatát a női kosárlabda Európa-kupa keddi nyolcaddöntőjében. A DVTK 80–57-re kikapott a házigazda Valenciától, ezzel búcsúzott – számolt be róla az MTI.

NEGYEDDÖNTŐS A SEPSI

Történelme legnagyobb nemzetközi sikerét érte a Sepsi-SIC azzal, hogy bejutott az Európa-kupa negyeddöntőjébe. A székelyföldi csapat a csoportkörhöz hasonlóan az egyenes kieséses szakaszban is rendezői jogot nyert, és a Sepsi Aréna hazai pályája a nézők hiánya ellenére is döntőnek bizonyult a spanyol Gernika elleni nyolcaddöntőben.

A jobban lepattanozó és a távolról remekül dobó Sepsi az első három negyedben uralta a mérkőzést, 57–41-es vezetésről vágva neki a negyedik játékrésznek. Ekkor azonban megremegtek a hazai kezek, nyolc és fél percen keresztül csak kétszer találtak gyűrűbe, így a baszk csapat ledolgozta hátrányát. Andra Mandache triplája azonban megakadályozta a vereséget, a hosszabbításban pedig már ismét csak a Sepsi vezetett, és a 21 pontig jutó Mandache büntetőivel kiharcolta a győzelmet.
A Sepsi csütörtökön az olasz Reyer Veneziával játszik a negyeddöntőben, előtte szerdán a Cegléd is pályára lép Szentgyörgyön, amely a francia Carolo ellen játszik a legjobb nyolc közé jutásért.

B. M.

Az NB I alapszakaszát a 3. helyen záró Szekszárd a törökországi Kayseriben kialakított buborékban lépett pályára a francia bajnokság utolsó előtti helyezettje ellen, amely hétpontos rohammal kezdte a találkozót. A negyed végére közelebb zárkózott a tolnai együttes, amely a nagyszünetre már átvette a vezetést (28–26). Az utolsó hét percig szoros találkozó hajrájában nyújtott jó teljesítményével az Atomerőmű magabiztos különbséggel biztosította helyét a legjobb nyolc között.

A párharc egy mérkőzésen dőlt el, a győztes Szekszárd a csütörtöki negyeddöntőben folytatja szereplését, ugyancsak Kayseriben, mégpedig a török Elazig Il Ozel Idare ellen.

Az NB I alapszakaszában 4. helyen végző Diósgyőri VTK a Spanyolországban kialakított buborékban lépett pályára a favorit hazaiak ellen, akik már az első negyed végére 11 pontos előnyt dolgoztak ki. A második játékrészben ugyan ötpontosra faragta hátrányát a miskolci gárda, ám a nagyszünet után ismét a spanyol csapat akarata érvényesült, s 23 pontos különbséggel győzött.

A győztes Valencia a csütörtöki negyeddöntőben folytatja szereplését, ugyancsak hazai környezetben.

NŐI KOSÁRLABDA EUROKUPA
NYOLCADDÖNTŐ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–SAINT-AMAND HAINAUT BASKET (francia) 66–53 (13–15, 15–11, 14–13, 24–14)
Kayseri, zárt kapuk mögött. Vezette:
Faur, Nicolae (románok), Hoxha (albán)
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 7/3, Friskovec 2, BONNER 26/12, Goree 10, MCCALL 13. Csere:  Krnjics, Theodoreán 5/3, Gereben 3, Miklós. Edző: Djokics Zseljko
HAINAUT: Slonsjak 5/3,  BAILEY 12/6, Dubie 5/3,  Gustavsson 2,  Koné 4. Csere:  DAY 13,  Lithard 7/3, Konaté 3/3,  Armant 2, Ewodo. Edző:  Fabrice Fernandes
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–7. 6. p.:  2–11. 8. p.: 11–13.  13. p.:  13–20. 15. p.:   20–20. 17. p.:  24–26. 20. p.:  28–26. 25. p.:  35–28.  29. p.:  40–34. 33. p.:  46–45. 35. p.:  57–45. 39. p.:  65–49
Kipontozódott:  Koné (39. p.)
Djokics Zseljko:
 – Volt egy tervünk arra, hogyan védekezzünk a franciák ellen, sikerült megvalósítani. Az előző napokban könnyebben edzettünk, próbáltuk DeWanna Bonnert beépíteni a csapatba. A második negyed végén felvettük a ritmust, onnantól kezdve mi irányítottuk a játékot. Most jól kell regenerálódnunk, mert csütörtökön egy nagyon erős török együttessel játszunk, amely tele van sztárokkal, de most úgy érzem, van bennünk erő ahhoz, hogy megnyerjük azt a meccset is.

VALENCIA BASKET CLUB SAD (spanyol)–ALUINVENT DVTK MISKOLC 80–57 (21–10, 15–20, 19–12, 25–15)
Valencia, 150
néző. Vezette: Csender (román), Mouton, Wolzfeld (luxemburgiak)
VALENCIA: Ouvina 2, Casas 7, Allen 14/6, Trahan-Davis 6, GUELICH 12. Csere: Carrera Quintana 6, GIL 12, Juskaite 3/3, Gómez 7/3, Romero 11/9, Pina Tolosa, Segura Moreno. Edző: Rubén Burgos López
DVTK: MEDGYESSY 17/3, Aho 1, Kányási 2, Hayes 15, Mokango 10/3. Csere: Pusztai 6, Kiss A. 6, Tóth F., Vukov, Frindt. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 8. p.: 17–6. 9. p.: 21–8. 13. p.: 23–19. 15. p.: 30–21. 17. p.: 30–27. 22. p.: 40–32. 25. p.: 42–40. 30. p.: 55–40. 33. p.: 65–44. 36. p.: 69–53
Kipontozódott: Aho (39. p.)
Földi Attila:
– Amíg erővel és koncentrációval bírtuk, kifejezetten jó mérkőzést játszottunk. Elég sokáig, a harmadik negyed végéig pariban tudtunk lenni. Sajnos ezután minden téren elfáradtunk, rossz döntéseket hoztunk, és felőrölt minket a Valencia. Ellenfelünk nagyon erős csapat, hozta a papírformát. Annyit sajnálok csak, hogy ilyen nagy különbség alakult ki a végére. Azt gondolom, annál jobban harcoltunk, mint amit a végeredmény tükröz.