Női kosár Ek: a rossz rajt megpecsételte a DVTK sorsát

2014.11.26. 20:10
A női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 3. fordulójában az Aluinvent DVTK Miskolc hazai környezetben tíz ponttal kapott ki a francia Carolótól. A vendéglátók sorsát a rossz kezdés meg is pecsételte. A magyar együttes továbbra is nyeretlen, utóbbi 2/1-es mutatóval várja a folytatást.

Az első negyedben nem volt egy súlycsoportban a két rivális: amíg a vendégek intenzíven támadták a palánk alatti területet és kosarat, addig a házigazdák megilletődöttek voltak, különösen a védekezésükben akadtak hiányosságok (12–23). Ezeket sikerült rendezni a második játékrészben, így kiegyenlített küzdelem zajlott a parketten. Bár jegyezzük meg: biztos vezetése tudatában picit kiengedett a vendégcsapat, a francia játékosok lövéseiből bizony hiányzott a koncentráció. Előnyük azonban így is nőtt, a nagyszünetre tizenöt ponttal húztak el (24–39).(12–23). Ezeket sikerült rendezni a második játékrészben, így kiegyenlített küzdelem zajlott a parketten. Bár jegyezzük meg: biztos vezetése tudatában picit kiengedett a vendégcsapat, a francia játékosok lövéseiből bizony hiányzott a koncentráció. Előnyük azonban így is nőtt, a nagyszünetre tizenöt ponttal húztak el (24–39).

Ráérzett a mérkőzésre a DVTK, teljesen egyenrangú partnerként játszott, a vendégek viszont biztosan őrizték megnyugtató előnyüket, így a záró felvonáshoz érve szinte kilátástalanná vált a miskolciak sorsa (40–56). A záró negyed a házigazdáké lett ugyan, ám ez apró szépségtapasz lehet csupán (59–69). Mindenesetre figyelmeztető jel: nyílt csatára akkor van kilátás még egyenlő erők küzdelmében is, ha rögtön a kezdés után a kellő fordulatszámon pörög az együttes.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK MISKOLC–FLAMMES CAROLO BASKET (francia) 59–69 (12–23, 12–16, 16–17, 19–13)
Miskolc, 1100
néző. V: Brziak (szlovák), Ferevski (macedón), Matejek (cseh)
DVTK: Bias 9/3, Sznicina 8/3, Czank 8, BÁLINT R. 13/9, COULIBALY 13. Cs: Szécsi 6, Szabó P., Horváth B. 2. Edző: Maikel López
CAROLO: BOUDERRA 15/6, Sene 4, Anderson 7/3, RAD 18/6, Sanni 4. Cs: CATA-CHITIGA 13, Minte 2, Gandega 4, Samson, Curculosse 2. Edző: Romuald Jernaux
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–0. 5. p.: 3–6. 8. p.: 8–15. 9. p.: 8–21. 12. p.: 12–25. 14. p.: 20–25. 27. p.: 24–28. 19. p.: 24–35. 23. p.: 30–41. 25. p.: 30–45. 28. p.: 37–47. 29. p.: 38–52. 33. p.: 44–60. 38. p.: 51–64
Maikel López:
– A nagyszünetig nagy nyomást gyakoroltak ránk a vendégek, és jelentős előnyhöz jutottak. Később, annak ellenére, hogy minden játékosunk becsülettel harcolt, csak némileg tudtuk csökkenteni a hátrányunkat.
Romuald Jernaux: – Az első két negyedben védekezésben és támadásban is kiválót nyújtottunk, a folytatásban már kevésbé remekeltünk, de mivel védekezésünk szilárd maradt, biztosan nyertünk.