Női kosár Ek: a Pécs és a Győr is győzött hazai pályán

2022.11.16. 19:48
Kiss Virág 24, a kosárra dobó Sierra Calhoun 14 ponttal járult hozzá a pécsi sikerhez (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A PEAC és a Győr is győzött hazai pályán a női kosárlabda Európa-kupa szerdai játéknapján: a pécsiek a bolgár Beroét verték meg 83–57-re, és továbbra hibátlanok, míg a győriek főleg az első félidőben nyújtott játékuknak köszönhetően nyertek 95–81-re az izraeli Maccabi Bnot ellen.

Az F-jelű kvartettben szereplő Rába-parti együttes az izraeli Maccabi Asdod ellen tudott úgy 14 ponttal nyerni, hogy két perccel a vége előtt még négyre feljöttek a vendégek, míg a baranyai együttes újra kiütötte a bolgár Sztara Zagorát.

A hibátlan PEAC ezzel már biztosan továbbjutott, míg a Győrnek még legalább egy győzelemre szüksége van mindehhez.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
4. FORDULÓ
B-CSOPORT
NKA UNIVERSITAS PEAC–BEROE SZTARA ZAGORA (bolgár) 83–57 (20–11, 25–8, 13–21, 25–17)
Pécs,
Rátgéber Akadémia, 450 néző. V: Fuska (szlovák), Jovanic (bosnyák), Pesics (szerb)
PÉCS: Katanics 11/3, CALHOUN 15/9, WENTZEL 16/6, Sánchez 5/3, KISS V. 24. Csere: SIMON 10/6, Szücs R. 2, Kaszás-Pap, Laczkó, Szelcová. Edző: Jovan Gorec
BEROE: Ivanova 2, KOCSEVA 13/6, Dineva 8, Rosten 11, HOUSTON 11/3. Csere: Dimitrova 4, Serenkapova 6/6, Szlovenszka, Kosztova, Georgijeva 2, Madenkova. Edző: Tatiana Gateva
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–4. 5. p.: 9–9. 8. p.: 13–11. 13. p.: 20–13. 17. p.: 36–19. 22. p.: 45–22. 28. p.: 56–35. 31. p.: 60–40. 36. p.: 72–51
Jovan Gorec:
– Hetek óta heti kétmeccses sorozatban vagyunk a nemzetközi kupaszereplés miatt. Fontos volt, hogy megnyerjük a találkozót, és senki se sérüljön meg. Nehéz úgy összpontosítani, hogy idegenben, egyszer már nagy különbséggel nyertünk a soros ellenféllel szemben. Játszhattunk volna jobban is, de azért a munkát kiválóan elvégeztük.
Tatiana Gateva: – Jól játszottunk, viszont a hárompontosaink egyáltalán nem ültek. A Pécs pedig nagyon jó csapat, a hibáinkat könyörtelenül kihasználta.

F-CSOPORT
SERCO-UNI GYŐR–MACCABI BNOT ASDOD (izraeli) 95–81 (29–19, 21–15, 18–20, 27–27)
Győr, 300
néző. V: Sljivic (osztrák), Izak (szlovák), Radonjic (bosnyák)
GYŐR: RUFF-NAGY 10/6, ELLENBERG-WILEY 33/12, Dubei 2, Oroszová 9/3, MOMPREMIER 12. Csere: DOMBAI 16/6, TÖRÖK Á. 9/3, Weninger 2, P. Williams 2. Edző: Cziczás László
ASDOD: Jakobsene 5/3, Dajan 6, WALKER-KIMBROUGH 28/3, COHEN 15/6, K. BROWN 23. Csere: Szahar 2, Zelivanski 2, Jizcsaki. Edző: Le'Coe Willingham
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–9. 7. p.: 17–11. 9. p.: 23–15. 15. p.: 40–22. 19. p.: 50–29. 23. p.: 56–43. 26. p.: 60–48. 33. p.: 73–62. 37. p.: 84–80. 39. p.: 90–81
Kipontozódott: Jakobsene (37. p.)
Cziczás László:
– Nehéz küzdelem első félidejében fáradtan is olyan energiákat tudott a csapat mozgósítani, ami jelentős előnyt eredményezett. Ezt azután a zónával szembeni nehézségeink árán is sikerült tartanunk, a győzelemmel sikeres szakaszt zártunk.
Le'Coe Willingham: – Kemény mérkőzésre számítottunk, otthon jobban dobó ellenféllel, ezért érthetetlenül lassú kezdésünk döntőnek bizonyult. A második félidőben már nagyjából úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, de ez már nem volt elég a fordításhoz.

Kibirkstis (litván)–Botas (török) 63–70