Női kosár Ek: elvesztette veretlenségét a Szekszárd

K. Zs.K. Zs.
2019.11.07. 22:19
Goree Cyesha 17 pontot szerzett a DVTK-ban (Fotó: Ádám János/Észak Magyarország)
Elvesztette veretlenségét a Szekszárd a női kosárlabda Európa-kupában: a tolnaiak 67–48-ra kikaptak a belga Basket Hema vendégeként csütörtök este. Kikapott a Spanyolországban vendégeskedő Cegléd is, méghozzá nagyon (93–49), a Győr ellenben magabiztosan, végig vezetve győzött Portugáliában (64–47), míg a DVTK  másodszor is legyőzte a PEAC-ot – a miskolciak a hazai sikerük után csütörtök este idegenben nyertek 77–60-ra.

Az első három mérkőzését megnyerő, a belga csapatot hazai pályán négy ponttal legyőző szekszárdiak az első negyed végjátékában, 14–14-nél egyenlítettek utoljára. A következő kilenc pontot a Basket Hema szerezte, onnantól végig vezetett, előnye 22 pontig hízott a negyedik negyedben, a Szekszárd végül bejött húsz alá. Mindkét csapat három győzelemmel és egy vereséggel áll.

A Cegléd öt percig tartotta a lépést a Valenciával, 9–8-as vezetése után a hazai csapat zsinórban 14 pontot gyártott, és onnantól gyakorlatilag már csak a különbség volt kérdéses – a Magyarországon 26-tal nyerő Valencia ezúttal 44 pontot vert magyar ellenfelére. A Valencia még százszázalékos, a Cegléd egy győzelemmel és három vereséggel áll.

A Győr sorozatban a harmadik idegenbeli mérkőzését vívta, és két vereség után ezúttal győzött: az idehaza is legyűrt portugál Olivais vendégeként a magyar csapat végig vezetett, és a második félidőben sikerült tetemes előnyre szert tennie.

A két magyar csapat H-csoportbeli meccsének első negyedében még jobbára a pécsiek vezettek, a nagyszünetre is döntetlen állással vonultak a felek (32–32). A harmadik játékrész derekától aztán fokozatosan elhúztak a diósgyőriek, és fölényes győzelmet arattak. Négy forduló után a DVTK két győzelemmel és két vereséggel áll, a pécsiek mind a négy meccsüket elveszítették.

NŐI EURÓPA-KUPA
4. FORDULÓ

F-CSOPORT
OLIVAIS (PORTUGÁL)–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 47–64 (12–16, 9–13, 10–22, 16–13)
Coimbra, 100 néző. V: Yilmaz (török), Putyenko (orosz), Malmierca (andorrai)
OLIVAIS: C. Rodrigues 9, Goncalves, Gonzales 5/3, Dusanics 12, Radovics 27. Csere: Afonso 6, Cardoso Andrade, Da Silva 4, Da Costa, Mendes. Edző: Eugenio Rodrigues
GYŐR:
YGUERAVIDE 26/18, Czank 3/3, DOMBAI 9/3, HRUSCÁKOVÁ 16/3, DeVaughn 6. Csere: Dúl, Mansaré, Török Á. 2, Barnai, Varga Zs. 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–13. 8. p.: 8–16. 14. p.: 18–28. 18. p.: 19–23. 24. p.: 26–41. 29. p.: 29–50. 34. p.: 39–51. 36. p.: 41–53. 38. p.: 41–57
Milos Pavlovics:
– Örülök, hogy a hosszabb szünet előtt nyerni tudtunk idegenben. A játékkal annyira nem vagyok kibékülve, mert nem egészen úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna. Jól jön most a szünet, a sérültek visszatérését is nagyon várjuk, hiszen a folytatásban három hét alatt öt kemény meccs vár ránk. Kettő az Európa-kupában a bombaerős spanyol csapatok ellen, a magyar bajnokságban meg a TFSE, a Szekszárd és a Csata alakulatával szemben.