Női kosár Ek: a DVTK győzelmével csoportelső lett

Cs. B.Cs. B.
2021.12.02. 19:58
A DVTK győzelmével csoportelső lett (Fotó: Kozma István)
A DVTK hatalmas csatában, 82–72-re legyőzte az Orman Gencliket, így elsőként jutott tovább a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjából, azonban a kvartett másik magyar csapata, a Ludovika-FCSM Csata 82–47-re kikapott a Nyika Sziktivkartól, s kiesett.

A DVTK azzal a tudattal lépett pályára csütörtök este a női Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában, hogy ha legalább kilenc ponttal legyőzi a török Gencliket saját csarnokában, amelytől idegenben nyolccal kapott ki, akkor csoportelsőként jut tovább. Nos, a borsodiak remek hajrával, az amerikai Keyona Hayes dudaszós triplájával éppen tíz egységgel verték meg ellenfelüket és nyerték meg az F-jelű kvartettet. A csoport másik meccsén a Csata súlyos vereséget szenvedett az orosz Sziktivkar vendégeként és kiesett.

NŐI EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT
6. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Orman Genclik 82–72
(16–18, 23–23, 17–16, 26–15)
Miskolc, 650 néző. V: Stan (román), Perlic (horvát), Famina (fehérorosz)
DVTK: VORPAHL 14/6, Aho 12/6, Jovanovics 12/3, HAYES 20/6, Green 10. Csere: Kányási, KISS A. 12, Bernáth 2. Edző: Völgyi Péter
ORMAN GENCLIK: Robinson 8, Fitik 10/3, UZUN 13/3, MCCOWAN 34, Lucet 6/6. Csere: Gezgin 1, Avci. Edző: Alper Durur
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 9–9. 9. p.: 14–16. 12. p.: 18–24. 14. p.: 23–31. 16. p.: 29–33. 23. p.:45–45. 28. p.: 54–52. 33. p.: 56–62. 35. p.: 63–62. 38. p.: 69–68
Kipontozódott: Green (33.), Kiss A. (40.)
Völgyi Péter: – Az első két negyedben nem tudtuk tartani Teaira McCowant, de azzal tisztában voltunk, hogy a végére elfárad. A harmadik tíz percben taktikailag megleptük ellenfelünket, és remek csapatmunkával kiharcoltuk a győzelmet, ráadásul megszereztük a csoportelsőséget is.
Alper Durur: – Természetesen nyerni akartunk, és erre megvolt az esélyünk. Az utolsó pillanatokig harcoltunk, a hajrában azonban olyan dolgok történtek, amelyek nem voltak benne az egész meccsben.

Nyika Sziktivkar (orosz)–Ludovika-FCSM Csata 82–47 (15–11, 23–19, 26–11, 18–6)
Sziktivkar, 800néző.V:Manniste (észt), Lucsics (montenegrói), Ivaskov (fehérorosz)
SZIKTIVKAR:HARRIS13, MARCSENKOVA13/6,Cserepanova 8/3, ABDELKADER 26/18, Coulibaly 5. Csere: Goldirjeva9/9,Kozsukar8. Edző:Alekszandr Vaszin
CSATA:Horváth B.9/3,Balogh Liza4/3, Lelik6/6,Hegedűs J.9, Carey 4. Csere: Zele 5/3, Gyöngyösi 5, Toman P.2,Böröndy V.3/3,Angyal N.Edző:Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–6.7. p.:7–9.10. p.:15–11.13. p.:17–16.19. p.:35–24.23. p.: 49–35. 30. p.: 64–41.33. p.:68–41.38. p.:77–43
Tursics Krisztián: –Láthattuk, hogy most osztálykülönbség volt a két csapat között, és ehhez asszisztáltunk. Úgy indultunk neki az Európa-kupának, hogy szeretnénk tapasztalatot szerezni – most láthattuk, hogy hogyan kell egy jóval magasabb szinten játszani. Mi teljesen megilletődötten és puhán játszottunk. Nem vagyok elégedett a csapatommal, és nem is az eredménnyel, hanem a mutatott hozzáállással, ami megengedhetetlen.