Hiába vezetett a Sopron, megint nyert a ZTE

2010.01.30. 17:43
A Körmend elleni siker után újabb, nagy küzdelemben kivívott diadalt könyvelhet el a listavezető Zalakerámia ZTE KK kosárlabdacsapata: a zalaiak hiába voltak jelentős hátrányban a Sopron otthonában, Trepák Zoltán és Kámán Tamás vezérletével fordítottak, így megőrizték makulátlan mérlegüket.

SOPRON–ZTE SOPRON–ZTE

A múlt héten ismerkedhetett azzal a ZTE veretlen kosárlabdacsapata, hogy nagy hátrányból milyen megfordítani egy meccset – nos, Sopronban ismét megpróbálhatták a zalaiak magukat kiásni a gödörből. Ezúttal is sikerrel.

Kámán Tamásnak ismét kulcsszerepe volt a ZTE-sikerben (Fotó: Mirkó István, archív)

A Brooks nélkül játszó Sopron ugyanis már az első negyed után biztosan vezetett, annak ellenére, hogy a meccs egy Trepák triplával és Wilson duplával indult. A Zete megállt 7–2-es, 10–4-es és 15–10-es vezetése után, a házigazdák pedig Couisnard és Donta Richardson pontjaival előbb csökkentették a hátrányt, majd Matthew Knight duplájával át is vették a vezetést.

A soproniak 10–15 után 19–0-s szériával jutottak jelentős előnyhöz, ráadásul Calvin Watson beszedte harmadik személyi hibáját (majd egy technikait is), Völgyi Pétert pedig reklamálásért szintén fegyelmezték a játékvezetők. Ha a Sopron jobban dobja a büntetőket, simán megvan a húszpontos fór, de a vonalról nem ment a hazaiaknak – ennek ellenére két negyed után nagyon biztosan vezettek, elsősorban a remeklő Richardson közreműködésének köszönhetően.

Ez nem hatotta meg túlzottan a kék mezes vendégeket: a Zete előbb felzárkózott, majd 47–45-nél támadhatott az egyenlítésért, avagy a vezetés visszaszerzéséért. Hinnant triplája lejött a gyűrűről, de a vendégek ezúttal tudtak tapadni, sőt, Kyle Wilson kosarával három ponttal már ők mentek – a harmadik negyed végén 61–58-as vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.

Hamarosan már meggyőzőbb zalai előny lohasztotta a hazaiak harci kedvét: a ZTE kilenc ponttal meglépett, és Trepák, valamint Kámán kosaraival tartotta is az előnyt. A Sopron zónáját át tudták játszani a vendégek, de a házigazdák nem adták meg magukat, Molnár triplájával két és fél perccel a vége előtt csak négy volt a hátrányuk.

Richardson ellen döntő pillanatban technikai hibát fújtak a bírók – kommentálta is az esetet a hazai közönség... A végén a büntetőpárbajt jól bírta a Zete, és idegenbeli győzelmével már 16–0 a mérlege. Nem volt könnyű diadal.

SZOLNOK–FALCO

Nem csak a pályán volt látványosság az Olaj-Falco meccsen (Fotó: Czagány Balázs)

Bár rendkívül rosszul kezdett, a 11–25-ös első negyed után visszakapaszkodott, majd fordított a Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata a Falco ellen a férfi élvonalban. A klub fél évszázados jubileumát látványos koreográfiával (és a szombathelyiekkel vívott szópárbajjal) ünneplő szolnoki drukkerek nem sok mindennek örülhettek az első negyedben: nagyszerűen kezdett ugyanis a Falco, főleg a szerződése véglegesítéséért küzdő próbaidős center, Emmanuel Dies, akinek zsákolása a meccs első pontot érő momentuma volt, és amelytől olyannyira vérszemet kapott, hogy sokáig csapata legjobbja volt.

A jó kezdéstől fellelkesülő szombathelyiek irányítottak is a meccs jó részében, egész addig, amíg el nem kezdett villogni a Falco-nevelés Váradi Kornél, aki ötből négy hárompontost küldött a helyére. Váradi mellé betársult a dupla-duplát (11 pont, 15 lepattanó) elérő Barro, Kelley és Alekszics is, az Olaj pedig a hajrában fordított, és (ha kínkeservesen is, de) megszerezte tizenkettedik győzelmét.

A TÖBBI PÁLYÁN...

A Kecskemét kemény, szoros mérkőzésen múlta felül a Pécset, presztízscsatát nyert a Nyíregyháza a Debrecen ellen – elsősorban az együtt 45 pontot szóró Doyne-Sitku duó pontjaira építve. A Körmend–Salgótarján összecsapás a hóhelyzet miatt elmaradt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ
SOPRONI KC–ZALAKERÁMIA ZTE 83–89 (29–18, 18–19, 11–24, 25–28)
Sopron, 1800 néző. Vezette: dr. Valovics, Czifra, Bognár
SOPRON: RICHARDSON 23, COUISNARD 19/3, MOLNÁR A. 17/3, Szabó Zs. 5/3, Knight 11. Csere: Pojbics 1, Keresztes, Gombás 1, Halmai 6/3. Edző: Meszlényi Róbert
ZALAEGERSZEG: Hinnant 9/3, Watson 6/3, KÁMÁN 24/12, WILSON 13/3, TREPÁK 20/12. Csere: Simon L. 3, Gáspár, BAKI 10/6, Tóth Á. 4. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–7. 6. p.: 14–15. 8. p.: 22–15. 13. p.: 36–20. 15. p.: 41–25. 18. p.: 43–34. 22. p.: 47–45. 26. p.: 51–51. 28. p.: 53–60. 33. p.: 61–63. 34. p.: 61–70. 37. p.: 70–74
Kipontozódott: Szabó Zs. (31. p.), Watson (32. p.), Knight (39. p.)
Meszlényi Róbert: – A harmadik negyedben Richardson öncélú játékkal megbontotta csapategységünket, elveszítettük a ritmust, és sajnos nem sikerült a zalaegerszegiek sorozatát megszakítani.
Völgyi Péter: – Az első félidőben a soproni Brooks hiánya megzavart bennünket, de a második játékrészben már csapatként harcoltuk ki a győzelmet.

SZOLNOKI OLAJ KK–FALCO-SZOVA KV SZOMBATHELY 89–84 (11–25, 24–16, 25–20, 29–23)
Szolnok, 2600 néző. Vezette: Bodnár, Győrffy, Szabó G.
SZOLNOK: KELLEY 18, Fodor M. 6, Vesztergom 4, Rice 16/9, BARRO 11. Csere: VÁRADI 18/12, ALEKSZICS 14/3, Grebenár 2
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 14/6, Szanati, FRAZIER 28/9, Kazlauskas 11/9, DIES 17. Csere: Pankár 8/6, D. Wilson 6, Borszéki
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–8. 6. p.: 2–14. 9. p.: 11–19. 12. p.: 14–29. 14. p.: 18–33. 16. p.: 26–34. 18. p.: 28–41. 21. p.: 35–41. 23. p.: 35–50. 25. p.: 43–50. 28. p.: 55–55. 33. p.: 63–69. 38. p.: 81–82
Kipontozódott: Kálmán (39. p.), Pankár (40. p.)

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–DEBRECENI EKE 87–78 (16–23, 31–21, 17–20, 23–14)
Nyíregyháza, 900 néző. Vezette: Benczur, Szilas, Balog Gy.
NYÍREGYHÁZA: Gennie 14/6, Siska 8/6, DOYNE 21, Henderson 3, SITKU 24/6. Csere: Lekli, SZARVAS 9/3, Wiley 8, Nagy K. Edző: Ferenczi Tamás
DEBRECEN: SAVIC 18/6, Kaluha 13/9, Cziczás 13/6, Takács D. 6, NUHANOVIC 23. Csere: Boldizsár 1, Boros 2, Fülöp 2, Erdei Á., Balogh A. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–3. 7. p.: 12–16. 9. p.: 15–21. 15. p.: 35–25. 17. p.: 42–38. 20. p: 45–44. 23. p.: 49–50. 26. p.: 51–56. 29. p.: 60–58. 35. p.: 76–64. 38. p.: 84–69
Kipontozódott: Nuhanovic (38. p.), Siska (39. p.)
Ferenczi Tamás: – Az előttünk álló sűrű program miatt a hét elején nagy hangsúlyt fektettünk a fizikai felkészítésre, miközben tudtuk, nagyon nehéz találkozó előtt állunk. A második félidei feljavult védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet.
Fodor Péter: – Nem éltünk a lehetőségeinkkel, a második negyedben és az utolsó játékrész elején is akkor húzott el az ellenfél, amikor felemeltük az eladott labdáink számát. Ezzel együtt tisztességgel tettük a dolgunkat.

KECSKEMÉT SE–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 71–64 (17–12, 15–18, 17–16, 22–18)
Kecskemét, 1100 néző. Vezette: Hartyáni, Földházi, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Ross 4/3, Wittmann 12/6, DALE 20/12, JOHNSON 14/6, Bencze 4. Csere: Tóth N., MARCIULIONIS 15/3, Dénes 2, Csorvási M. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PÉCS: Ames 9, Lakatos P. 12, Eilingsfeld 2, Bojovics 2, Helbich 7/3, Csere: Hosszú 5/3, Czigler 2, CANAK 21/12, Ruják 2, Helmeczi 2, Bíró. Edző: Ivica Mavrenski
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–5. 6. p.: 12–8. 14. p.: 20–12. 17. p.: 29–20. 23. p.: 39–35. 27. p.: 44–43. 34. p.: 56–50. 37. p.: 63–54
Kipontozódott: Lakatos (40. p.)
Sztojan Ivkovics: – Messze vagyunk még attól, hogy jó csapat legyünk. De szerencsére az egység megvan az együttesemnél, amire igazán büszke vagyok.
Ivica Mavrenski: – Kemény mérkőzés volt, a védekezésünk egy darabig jó volt, aztán jöttek a rossz pillanatok, és kaptuk a két- és a hárompontosakat. A végén már a támadásainkba is hiba csúszott.

1. Zalakerámia ZTE KK 16 16 1410:1200 1.000
  2. Szolnoki Olaj 16 12 4 1361:1293 0.875
  3. Atomerőmű SE 16 11 5 1355:1135 0.844
  4. MJUS-Fortress Körmend 15 9 6 1228:1169 0.800
  5. Kecskeméti KSE 16 9 7 1251:1276 0.781
  6. Albacomp 15 8 7 1315:1246 0.767
  7. Soproni KC 16 8 8 1395:1401 0.750
  8. Kaposvári KK 16 8 8 1390:1357 0.750